Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: reklamówki z pieniędzmi nie są zaskoczeniem

30.04.2014

„Tak jak polityka PRL była polityką ludzi przyniesionych w teczkach, tak tutaj mamy ludzi przyniesionych w reklamówkach” - mówi pisarz.

Rząd w ten sposób odstrzeliwuje sobie nogę. Dopiero co wielkim problem było uskrobanie kilku milionów złotych na zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci, a teraz sypią się propagandowe reklamówki, które raczej irytują ludzi, niż nakłaniają ich do czegokolwiek” - mówi portalowi Fronda.pl pisarz Rafał Ziemkiewicz. Wskazuje, że propaganda rządowa „nie napawa entuzjazmem dla Unii Europejskiej”.

Odnosząc się do wiadomości dotyczących finansowania KLD przez CDU Ziemkiewicz wskazuje, że Piskorski jest mało wiarygodny, ale jego doniesienia należy traktować poważnie. „Nie jest istotna osobista wiarygodność Pawła Piskorskiego ale to, czy oskarżenia, jakie rzuca przystają do faktów i czy można je poprzeć jakimiś konkretnymi dowodami. Dla każdego, kto pamięta, jak robiło się politykę w latach '90 opowieści o reklamówkach pełnych pieniędzy nie są żadnym zaskoczeniem. To jest symbol III RP. Tak jak polityka PRL była polityką ludzi przyniesionych w teczkach, tak tutaj mamy ludzi przyniesionych w reklamówkach” - tłumaczy Ziemkiewicz.

Pisarz wskazuje, że „sprawa jest rozwojowa”. „Nie sądzę, aby Piskorski "wyskoczył" z czymś takim, nie mając jakichkolwiek dalszych dowodów, które w ramach pr'owskiego serialu będzie w najbliższych dniach przedstawiał” - kończy.

TK,Fronda.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Rafał Ziemkiewicz

,

Polska

,

polityka

,

rząd

Warto poczytać

 1. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 2. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 3. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 4. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

 5. st-st-st 25.10.2016

  Będą zarzuty dla kobiety z "czarnego protestu"

  Zarzuty mają dotyczyć naruszenia nietykalności i znieważenia policjanta" - powiedział PAP we wtorek oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata

 6. nood-st 25.10.2016

  Nowoczesna tendencyjnie o roku rządów PiS

  We wtorek mija rok od wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych.

 7. eu-12324301920 25.10.2016

  Rząd odpowie na zalecenia KE

  Będzie pisemna odpowiedź rządu w sprawie zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących ochrony praworządności - zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook