Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: reklamówki z pieniędzmi nie są zaskoczeniem

30.04.2014

„Tak jak polityka PRL była polityką ludzi przyniesionych w teczkach, tak tutaj mamy ludzi przyniesionych w reklamówkach” - mówi pisarz.

Rząd w ten sposób odstrzeliwuje sobie nogę. Dopiero co wielkim problem było uskrobanie kilku milionów złotych na zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci, a teraz sypią się propagandowe reklamówki, które raczej irytują ludzi, niż nakłaniają ich do czegokolwiek” - mówi portalowi Fronda.pl pisarz Rafał Ziemkiewicz. Wskazuje, że propaganda rządowa „nie napawa entuzjazmem dla Unii Europejskiej”.

Odnosząc się do wiadomości dotyczących finansowania KLD przez CDU Ziemkiewicz wskazuje, że Piskorski jest mało wiarygodny, ale jego doniesienia należy traktować poważnie. „Nie jest istotna osobista wiarygodność Pawła Piskorskiego ale to, czy oskarżenia, jakie rzuca przystają do faktów i czy można je poprzeć jakimiś konkretnymi dowodami. Dla każdego, kto pamięta, jak robiło się politykę w latach '90 opowieści o reklamówkach pełnych pieniędzy nie są żadnym zaskoczeniem. To jest symbol III RP. Tak jak polityka PRL była polityką ludzi przyniesionych w teczkach, tak tutaj mamy ludzi przyniesionych w reklamówkach” - tłumaczy Ziemkiewicz.

Pisarz wskazuje, że „sprawa jest rozwojowa”. „Nie sądzę, aby Piskorski "wyskoczył" z czymś takim, nie mając jakichkolwiek dalszych dowodów, które w ramach pr'owskiego serialu będzie w najbliższych dniach przedstawiał” - kończy.

TK,Fronda.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Rafał Ziemkiewicz

,

Polska

,

polityka

,

rząd

Facebook