Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: państwo w stanie rozkładu

25.08.2014

„Służby mają tendencje, żeby podkopywać się nawzajem i zbierać haki na przełożonych”.

Polskie państwo jest coraz bardziej patologiczne – tak ostatnie doniesienia Marka Falenty, biznesmena podejrzewanego o organizowanie podsłuchów na polskie władze, komentuje pisarz Rafał Ziemkiewicz.

Falenta ujawnił, że kilkanaście miesięcy temu informował służby specjalne, że polscy politycy mogą być nagrywani w restauracjach. „Polskie służby mają tendencje do tego, żeby podkopywać się nawzajem i zbierać haki na swoich przełożonych. Można śmiało powiedzieć, że nikt nie kontroluje tego interesu. Rzeczywistość, jak u Mrożka – policja ma pełne ręce roboty, sama ze sobą knując i spiskując” – mówił Rafał Ziemkiewicz w TV Republika.

„Wyznania Marka Falenty są ciekawe. Na tyle ciekawe, że „Gazeta Wyborcza” musiała szybko skonstruować jakiś prześmiewczy tekst” – stwierdził Ziemkiewicz.

Dziennikarz podkreślał, że zeznania Marka Falenty są powodem do obaw, ponieważ świadczą o tym, że „państwo jest w stanie rozkładu”.

„Jeżeli przekazuje się służbom specjalnym informacje, że coś jest nie tak, a oni mówią „spoko, spoko, nic się nie dzieje” to znak, że coś się jednak dzieje” – mówił dziennikarz, nawiązując do oświadczenia Marka Falenty.

TK,TV Republika
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook