Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz ostro o hasłach narodowców: to nie budowanie polskiego jobbiku, tylko pojebbiku

06.02.2018
ZiemkiewiczTT
Ziemkiewicz ostro o hasłach narodowców: to nie budowanie polskiego jobbiku, tylko pojebbiku

Publicysta "Do Rzeczy" zareagował na hasła "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę", "nie przepraszam za Jedwabne" z poniedziałkowego protestu środowisk narodowych pod Pałacem Prezydenckim.

- Naprawdę, poszliście tam z takimi hasłami @RobertWinnicki @krzysztofbosak ?! To nie jest budowanie "polskiego jobbiku" tylko jakiegoś "pojebbiku". Podobnie brzmi, ale większą karierę zrobicie z tym w Izraelu (w mediach) niż w Polsce - napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

Jego wypowiedź doczekała się repliki Krzysztofa Bosaka. - Od „nowoczesnego endeka” do tropiciela antysemityzmu, mówiącego jednocześnie o parchach i żądającego rozkopywania żydowskich grobów? Pogratulować konsekwencji 🤔 Dla tamtych już Pan jest antysemitą, a wobec nas chce Pan odgrywać rolę paternalistycznego dobrego goja? - napisał Bosak. - Pogratulować czytania ze zrozumieniem - odpowiedział Ziemkiewicz.

- Zarówno medialnych szczwaczy antypisu, jak i budowniczych "pojebbiku" informuję, że w Polsce nie ma społecznego zaplecza dla antysemityzmu. Wrogość wobec Żydów, inaczej niż w Międzywojniu, nikomu nie rozwiązuje żadnego problemu ani stwarza obietnicy poprawy życia. Gdyby było inaczej, rządziłby Giertych ze swym hasłem z pierwszych wolnych wyborów "ani żydokomuna, ani żydosolidarność". Obietnica "zrywania z głów jarmułek" to w III RP pewna droga na czołówki kompradorskich mediów, ale i na polityczny margines. Emocje wojny o pamięć tego nie zmieniają - podsumował publicysta "Do Rzeczy". 
kh
Fot: https://www.facebook.com/rziemkiewicz

Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

 2. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 3. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 4. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 5. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 6. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 7. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 8. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook