Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz ostro o hasłach narodowców: to nie budowanie polskiego jobbiku, tylko pojebbiku

06.02.2018
ZiemkiewiczTT
Ziemkiewicz ostro o hasłach narodowców: to nie budowanie polskiego jobbiku, tylko pojebbiku

Publicysta "Do Rzeczy" zareagował na hasła "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę", "nie przepraszam za Jedwabne" z poniedziałkowego protestu środowisk narodowych pod Pałacem Prezydenckim.

- Naprawdę, poszliście tam z takimi hasłami @RobertWinnicki @krzysztofbosak ?! To nie jest budowanie "polskiego jobbiku" tylko jakiegoś "pojebbiku". Podobnie brzmi, ale większą karierę zrobicie z tym w Izraelu (w mediach) niż w Polsce - napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

Jego wypowiedź doczekała się repliki Krzysztofa Bosaka. - Od „nowoczesnego endeka” do tropiciela antysemityzmu, mówiącego jednocześnie o parchach i żądającego rozkopywania żydowskich grobów? Pogratulować konsekwencji 🤔 Dla tamtych już Pan jest antysemitą, a wobec nas chce Pan odgrywać rolę paternalistycznego dobrego goja? - napisał Bosak. - Pogratulować czytania ze zrozumieniem - odpowiedział Ziemkiewicz.

- Zarówno medialnych szczwaczy antypisu, jak i budowniczych "pojebbiku" informuję, że w Polsce nie ma społecznego zaplecza dla antysemityzmu. Wrogość wobec Żydów, inaczej niż w Międzywojniu, nikomu nie rozwiązuje żadnego problemu ani stwarza obietnicy poprawy życia. Gdyby było inaczej, rządziłby Giertych ze swym hasłem z pierwszych wolnych wyborów "ani żydokomuna, ani żydosolidarność". Obietnica "zrywania z głów jarmułek" to w III RP pewna droga na czołówki kompradorskich mediów, ale i na polityczny margines. Emocje wojny o pamięć tego nie zmieniają - podsumował publicysta "Do Rzeczy". 
kh
Fot: https://www.facebook.com/rziemkiewicz

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 4. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 5. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 6. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook