Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz odwołuje przyjazd do Anglii. "Jestem zszokowany nienawiścią lewicy"

16.02.2018
ZiemkiewiczUK
Ziemkiewicz odwołuje przyjazd do Anglii. "Jestem zszokowany nienawiścią lewicy"

Tak wygląda wolność słowa w Wielkiej Brytanii - publicysta Rafał Ziemkiewicz został zmuszony do odwołania swojej wizyty w Wielkiej Brytanii z powodów oskarżeń o ...neonazizm! - Osoba, która rzuca takie skandaliczne oskarżenia bez weryfikacji, musi być albo nieuczciwa, albo po prostu idiotą - komentuje Ziemkiewicz.

- Policja brytyjska grożąc utratą licencji, pracy, prawa pobytu etc. skutecznie zastraszyła wczoraj właścicieli klubów, hoteli a nawet restauracji, zmuszając ich do zerwania wcześniejszych umów. Uznaliśmy z organizatorami mojego przyjazdu do UK, że w tej sytuacji stracił on sens - napisał na Twitterze Ziemkiewicz. - Bardzo mi przykro, choć nie wątpię, że prędzej czy później spotkania się odbędą. Muszę przyznać, że - choć miałem sygnały i wcześniej - jestem zszokowany sytuacją w Anglii, stopniem jej zastraszenia, jak i nienawiści lewicy do Polaków, ujawnionej po zapowiedzi mego przyjazdu - dodał.

Ziemkiewicz przekazał też "pozdrowienia i wyrazy solidarności dla wszystkich rodaków, których los zmusza od życia w tym coraz bardziej faszystowskim i rasistowskim kraju, tak na dodatek niestabilnym, że przyjazd jednego polskiego pisarza może wstrząsnąć jego ustrojowymi podstawami". 

Publicysta "Do Rzeczy" miał odwiedzić Wielką Brytanię i wziąć udział w trzech spotkaniach autorskich w Cambridge, Bristolu i Londynie. Zapowiedź przyjazdu Polaka spotkała się z ostrą reakcją Rupy Huq z brytyjskiej Partii Pracy, która zaapelował do resortu spraw wewnętrznych żeby ten odmówił Ziemkiewiczowi wjazdu na terytorium kraju. - Tak jak nawoływałam w Izbie Gmin do wydania zakazu wjazdu Donaldowi Trumpowi, tak sądzę, że Rafał Ziemkiewicz nie jest mile widziany na naszej ziemi. To człowiek mający duży dorobek w zakresie antagonizowania, poprzez zaciekłe komentarze, mniejszości społeczne - tłumaczyła Huq, której naciski doprowadziły do tego, że burmistrz londyńskiej gminy Acton odwołał spotkanie z pisarzem.

Sam Ziemkiewicz napisał list do "The Guardian" w którym poinformował że czuje się wyjątkowo obrażony i oburzony działaniami brytyjskiej posłanki, a oskarżenia wysuwane przez nią są śmieszne i oburzające. - Osoba, która rzuca takie skandaliczne oskarżenia bez weryfikacji, musi być albo nieuczciwa, albo po prostu idiotą - napisał. Zauważył również że obawia się że to nie jego, a jej rasizm był podstawą takich działań, ponieważ pochodzi z "mrocznej, katolickiej Polski". - To naprawdę obrzydliwe - zaznaczył, dodając że jeśli Rupa Huq nie przeprosi, spotka się z nią w sądzie. 

- Jak śmiesz tak o mnie mówić? Nic o mnie nie wiesz, prawdopodobnie nie znasz nawet słowa w języku polskim. Wszystko co wiesz o Polakach to stereotyp, że są rasistami. Tak naprawdę to ty jesteś rasistką. Jeśli mnie nie przeprosisz, spotkamy się w sądzie. Wstyd mi za Ciebie - napisał Ziemkiewicz pod tweetem posłanki, w którym ta cieszyła się z wezwania do odmówienia wstępu Ziemkiewiczowi do Wielkiej Brytanii przez Home Office.

kh
Fot: YouTube

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook