Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz o Wrońskim: nie wierzę, żeby był on tak głupi

10.10.2014

„Gdyby Wroński był aż tak głupi, już dawno wydłubałby sobie oko szczoteczką do zębów”.

„Myślałem, że to jakiś przewrotny żart. Nie wierzę, żeby Paweł Wroński był tak głupi, żeby nie wiedzieć po co ten pomnik, jaka to gra propagandowa. Gdyby był aż tak głupi, już dawno wydłubałby sobie oko szczoteczką do zębów” - w ten sposób Rafał Ziemkiewicz skomentował ostatni tekst Wrońskiego.

Publicysta „GW” nawołuje władze Polski do wybudowania w Polsce pomnika Rosjanom. Zgodnie z planem Moskwy. Kreml chce upamiętnić Rosjan „zamęczonych w polskich obozach”.

„Ta sprawa była przez historyków wyjaśniana wielokrotnie i jest to oczywiste kłamstwo” - mówił publicysta. Jak tłumaczył zdarzenie, które chce upamiętnić Rosja zostało wymyślone z powodów politycznych. „Kiedy Gorbaczow stwierdził, że trzeba będzie się przyznać do Katynia, trzeba było wymyślić anty-Katyń” - tłumaczył.

Ziemkiewicz przyznał, że publikacja w "Wyborczej" wprawiła go w zdumienie. „Człowiek to czyta i myśli, że to jakiś przewrotny żart” - mówił. „Ja nie wierzę, żeby Paweł Wroński był tak głupi, żeby nie wiedzieć po co ten pomnik, jaka to gra propagandowa” - przyznał Ziemkiewicz. „Gdyby Wroński był aż tak głupi, już dawno wydłubałby sobie oko szczoteczką do zębów” - żartował.

„To jest coś na miarę przeprosin za Jedwabne, za które Aleksander Kwaśniewski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu” - podkreślił.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. erdogan16102017 16.10.2017

  Kolejny akt izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Tym razem Polskę odwiedzi prezydent Erdogan

  O czym będą rozmawiać Duda z Erdoganem? Minister Szczerski zdradził plany

 2. janpawel2pielg16102017 16.10.2017

  IPN ujawnił nowe dokumenty dot. działań SB wobec Jana Pawła II.

  - Wytyczne SB w zakresie fotografowania i filmowania pobytu Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1987 r. są wśród ok. 40 nowych dokumentów na portalu Archiwum IPN.

 3. Ziobro16102017 16.10.2017

  Startują pierwsze zmiany w sądownictwie. Nowy system ma zagwarantować bezstronność

  W trzech sądach - w Warszawie, Gliwicach i Suwałkach - rusza pilotażowy system losowego przydzielania sędziom spraw. Jak ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro celem rozwiązania jest m.in. zapewnienie bezstronności i równomiernego obciążenia sędziów.

 4. Protestywiki 16.10.2017

  Wojna polsko-polska to mit? Nie identyfikujemy się z popieranymi przez nas ugrupowaniami

  Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z badania CBOS. Najczęściej z preferowaną partią identyfikują się wyborcy PiS. Największy negatywny elektorat ma PO.

 5. Szydlo16102017 16.10.2017

  Szydło o nauczycielach: nie ma zawodu, jest służba

  Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba - pedagoga, nauczyciela, wychowawcy; to jest wielkie poświęcenie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów oraz odznaczeń dla nauczycieli.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook