Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz o Wrońskim: nie wierzę, żeby był on tak głupi

10.10.2014

„Gdyby Wroński był aż tak głupi, już dawno wydłubałby sobie oko szczoteczką do zębów”.

„Myślałem, że to jakiś przewrotny żart. Nie wierzę, żeby Paweł Wroński był tak głupi, żeby nie wiedzieć po co ten pomnik, jaka to gra propagandowa. Gdyby był aż tak głupi, już dawno wydłubałby sobie oko szczoteczką do zębów” - w ten sposób Rafał Ziemkiewicz skomentował ostatni tekst Wrońskiego.

Publicysta „GW” nawołuje władze Polski do wybudowania w Polsce pomnika Rosjanom. Zgodnie z planem Moskwy. Kreml chce upamiętnić Rosjan „zamęczonych w polskich obozach”.

„Ta sprawa była przez historyków wyjaśniana wielokrotnie i jest to oczywiste kłamstwo” - mówił publicysta. Jak tłumaczył zdarzenie, które chce upamiętnić Rosja zostało wymyślone z powodów politycznych. „Kiedy Gorbaczow stwierdził, że trzeba będzie się przyznać do Katynia, trzeba było wymyślić anty-Katyń” - tłumaczył.

Ziemkiewicz przyznał, że publikacja w "Wyborczej" wprawiła go w zdumienie. „Człowiek to czyta i myśli, że to jakiś przewrotny żart” - mówił. „Ja nie wierzę, żeby Paweł Wroński był tak głupi, żeby nie wiedzieć po co ten pomnik, jaka to gra propagandowa” - przyznał Ziemkiewicz. „Gdyby Wroński był aż tak głupi, już dawno wydłubałby sobie oko szczoteczką do zębów” - żartował.

„To jest coś na miarę przeprosin za Jedwabne, za które Aleksander Kwaśniewski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu” - podkreślił.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Gazeta Wyborcza

,

Polska

,

polityka

,

Rosja

,

pomnik

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook