Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: nie wiadomo co podpisano

19.01.2015

„Jak Wałęsa „ryćkał„ pod porozumieniami, znałem postulaty, po 25 latach wolności, nie mam pojęcia co podpisano”.

„Gdzie jest to porozumienie, które rząd podpisał ze związkami zawodowymi? Czort wie” - zauważa Rafał Ziemkiewicz, publicysta i pisarz.

Na antenie TV Republika Ziemkiewicz wskazał, że nie ma pojęcia, co de facto zostało podpisane. „Jak Wałęsa „ryćkał„ pod porozumieniami, to znałem w PRL-u te postulaty, po 25 latach wolności, nie mam pojęcia co podpisują” – komentował.

Zauważył również, że do opinii publicznej dostają się jedynie szczątkowe informacje o postulatach porozumienia. „Są tylko jakieś fragmenty. Jest przewidziane nieodpłatne przekazywanie kopalń inwestorowi... Ja chętnie wezmę jedną z tych, które miały zostać zamknięte” – mówił żartobliwie.

Ziemkiewicz zaznacza, że wiele wiadomości jest sprzecznych. „Z jednej strony rząd się cieszy, że podstawą zatrudnienia, czy też przenoszenia górników z jednej spółki do drugiej, będzie kodeks pracy, co byłoby końcem przywilejów, ale z drugiej strony ma istnieć zapis, że Ci przenoszeni zachowują jednak te przywileje. Przecież to się absolutnie wyklucza. W tym porozumieniu, jest taki kwitek, że każda strona uważa coś innego” - zauważa pisarz.

Jak widać porozumienie związkowców i rządu wciąż jest owiane mgłą niejasności...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook