Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: nie wiadomo co podpisano

19.01.2015

„Jak Wałęsa „ryćkał„ pod porozumieniami, znałem postulaty, po 25 latach wolności, nie mam pojęcia co podpisano”.

„Gdzie jest to porozumienie, które rząd podpisał ze związkami zawodowymi? Czort wie” - zauważa Rafał Ziemkiewicz, publicysta i pisarz.

Na antenie TV Republika Ziemkiewicz wskazał, że nie ma pojęcia, co de facto zostało podpisane. „Jak Wałęsa „ryćkał„ pod porozumieniami, to znałem w PRL-u te postulaty, po 25 latach wolności, nie mam pojęcia co podpisują” – komentował.

Zauważył również, że do opinii publicznej dostają się jedynie szczątkowe informacje o postulatach porozumienia. „Są tylko jakieś fragmenty. Jest przewidziane nieodpłatne przekazywanie kopalń inwestorowi... Ja chętnie wezmę jedną z tych, które miały zostać zamknięte” – mówił żartobliwie.

Ziemkiewicz zaznacza, że wiele wiadomości jest sprzecznych. „Z jednej strony rząd się cieszy, że podstawą zatrudnienia, czy też przenoszenia górników z jednej spółki do drugiej, będzie kodeks pracy, co byłoby końcem przywilejów, ale z drugiej strony ma istnieć zapis, że Ci przenoszeni zachowują jednak te przywileje. Przecież to się absolutnie wyklucza. W tym porozumieniu, jest taki kwitek, że każda strona uważa coś innego” - zauważa pisarz.

Jak widać porozumienie związkowców i rządu wciąż jest owiane mgłą niejasności...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Rafał Ziemkiewicz

,

Polska

,

polityka

,

rząd

,

PRL

Warto poczytać

 1. mid-17328128 28.03.2017

  Ważny głos parlamentów za bezpieczeństwem

  Największą troską dla parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy - podkreślił marszałek Senatu - jest "troska o bezpieczeństwo Ukrainy".

 2. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 3. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 4. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 5. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 6. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 7. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook