Jedynie prawda jest ciekawa


Zgrzyt w obozie Zjednoczonej Opozycji. Poszło o Ujazdowskiego

04.04.2018
UjazdowskiSchetyna03042018
Zgrzyt w obozie Zjednoczonej Opozycji. Poszło o Ujazdowskiego

Według Katarzyny Lubnauer Kazimierz Ujazdowski nie zapewni miastu liberalnych wartości i nowej energii. Szefowa Nowoczesnej zapowiedziała, że w wyborach na prezydenta Wrocławia partia wystawi własnego kandydata.

- #Wrocław, dzięki dotychczasowym prezydentom ma swoją markę, miasta otwartego, europejskiego. Potrzebuje liberalnych wartości i nowej energii, których Kazimierz Ujazdowski mu nie zapewni - twierdzi Katarzyna Lubnauer. Podobną opinię już wczoraj wygłosił były lider tej partii, Ryszard Petru. - Wrocław potrzebuje prezydenta przedsiębiorczego, nowoczesnego, tolerancyjnego. Z wizja. Kandydatura M.K. Ujazdowskiego nie spełnia żadnego z tych kryteriów - napisał na twitterze Petru.

Lubnauer zapowiedziała już, że partia wystawi w stolicy Dolnego Śląska własnego kandydata - posła Michała Jarosa, który do klubu Nowoczesnej trafił z... Platformy Obywatelskiej.

Z kandydaturą byłego posła PiS nie zgadza się również Władysław Frasyniuk. - Rozczarowanie Kazimierza Ujazdowskiego faktem, że nie otrzymał propozycji stanowiska w rządzie PiS, nie może być dla niego przepustką do fotela prezydenta Wrocławia - przekonuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". 

Propozycji Grzegorza Schetyny broni rzecznik PO, Jan Grabiec. - (Ujazdowski) Nie był w PiS od wielu lat. Odszedł z funkcji wicep. wraz z Pawłem Zalewskim w czasie kiedy PiS przesuwał się w stronę skrajnej prawicy przejmując program LPR. Żeby wygrać wybory nie możemy odrzucać uczciwych ludzi, demokratów, którzy kiedykolwiek byli lub głosowali na PiS - przekonuje Grabiec.

Podobnego zdania jest Renata Grochal z "Newsweeka", według której wysunięcie kandydatury Ujazdowskiego jest pierwszym od dawna odważnym ruchem Grzegorza Schetyny. - PO nie miała dobrego kandydata we Wrocławiu, Chybicka sama się ośmieszyła. Ujazdowski pokona każdego PiSowca i ma szansę pokonać słabą resztę. Odszedł z PiS w proteście przeciwko prowadzonej polityce. Umiarkowany konserwatysta, dla centrum do zaakceptowania - przekonuje. 

Z kolei według Bartosza Wielińskiego z "Gazety Wyborczej" pomysł z kandydaturą byłego ministra kultury jest sygnałem dla polityków PiS. - W dobie kryzysu Partii pokazuje im, że jeśli nawrócą się na demokrację, jest dla nich przyszłość w polityce, wcale nie muszą iść na dno - twierdzi. 

kh
Fot: PAP/Tomasz Gzell


Warto poczytać

 1. ipn23042018 23.04.2018

  Ważna opinia! K. Szwagrzyk: "W Jedwabnem powinna zostać wznowiona ekshumacja"

  "Ekshumacja w Jedwabnem, gdzie 10 lipca 1941 r. doszło do masowej zbrodni na ludności żydowskiej, powinna zostać wznowiona"

 2. prezduda23042018 23.04.2018

  Szef kancelarii premiera o decyzji prezydenta Dudy: "To jest wielkie zaniedbanie"

  "Jestem bardzo niezadowolony z braku ustawy degradacyjnej; bardzo liczyłem, że zostanie ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę."

 3. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

 4. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 5. Wiezienie1 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

  Mateusz P. osiągnął pokaźne korzyści majątkowe współpracując z wywiadem Rosji; pracował też na rzecz Chin - zarzuca mu prokuratura w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. Lider partii Zmiana jest w areszcie od maja 2016 r

 6. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 7. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook