Jedynie prawda jest ciekawa


Żenująca dyskusja o Szydło w TOK FM. "Wypełnia polecenia mężczyzny"

07.09.2017

Według dziennikarek "Polityki" i "Newsweeka" Beata Szydło podlega rozmaitym upokorzeniom i nie robi nic dla środowisk kobiecych

Wydawać by się mogło, że po otrzymaniu przez polską premier nagrody "Człowieka Roku" podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, jej samopoczucie jest doskonałe. Według Ewy Siedleckiej z "Polityki" jest jednak odwrotnie. - Ona wcale nie wygląda jakby miała dobre samopoczucie, ja jej szczerze współczuję, ona wygląda na osobę która ciężko pracuje na pieniądze które zarabia, pracuje mianowicie podlegając co chwilę rozmaitym upokorzeniom. Nawet nagroda na forum w Krynicy wyglądała troszkę jak kpina – powiedziała Siedlecka.

Wtórowała jej Renata Kim, według której premier jest w absolutnej rozsypce. - Moi koledzy w Newsweeku zajmowali się stanem psychicznym Premier Szydło i z ich badań wynika, że ona jest w absolutnej rozsypce, że od dwóch lat jest poddawana nieustannym upokorzeniom, ma głębokie przekonanie że każdy jej nierozważny ruch może spowodować dymisję, a celem jej życia jest niedopuszczenie do tej dymisji, ponieważ podoba jej się stanowisko premiera. Dlatego zrobi wszystko by się spodobać prezesowi Kaczyńskiemu, wygłosi każde buńczuczne przemówienie, które będzie retorycznie ostrzejsze niż to co mógłby powiedzieć Prezes Kaczyński tylko po to, żeby był on zadowolony.

Według Kim, premier Szydło nie należy bronić ze względu na to że jest kobietą, "dlatego że ona przyjęła rolę najgorszą z możliwych". - Dała się wyznaczyć na stanowisko do którego nie była przygotowana, wypełnia polecenia mężczyzny, zgadza się na upokorzenia, na robienie rzeczy których nie powinna robić, nie robi nic dla środowisk kobiecych. Nie ma w niej cienia solidarności z kobietami (…). Ja bym apelowała żeby odzyskała kobiecą godność i wreszcie powiedziała „nie”. Wszystko co do tej pory widzimy i wiemy o Beacie Szydło wskazuje na to że zgodziła się na bycie marionetką prezesa Kaczyńskiego – mężczyzny – powiedziała Kim.

Te słowa nie wymagają chyba żadnego komentarza.

KH

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 3. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 4. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 5. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 6. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 7. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook