Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zemsta mafii na dziennikarzu "wSieci"?!

14.02.2014

Zemsta mafii?! Próba zastraszenia?! W piątek przed południem włamano się domu Andrzeja Potockiego, dziennikarza śledczego tygodnika "wSieci".

Zastanawiająca jest koincydencja czasowa - Potocki jest w trakcie dziennikarskiego śledztwa poświęconego postaci Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Na łamach wciąż dostępnego w kioskach "wSieci" Potocki odsłonił gangsterską przeszłość Latkowskiego. Kolejną część śledztwa będzie zawierał artykuł w najnowszym numerze naszego tygodnika.

Do zdarzenia doszło między godziną 9:00 a 14:00. Nieznani sprawcy skradli biżuterię o wartości ok. 10 tysięcy złotych, przetrząśnięto wszystkie szuflady, została skradziona broń czarnoprochowa. Gangsterzy wywrócili na wierzch szafki ze zdjęciami, zniszczono szafę, spenetrowano sypialnię i garderobę.

Włamywacze najprawdopodobniej wiedzieli, że Potockiego nie będzie w domu.

"Miałem wczoraj wrócić do Gdańska – zmieniłem zdanie wieczorem. I wyjechałem rano. Albo ktoś mnie namierzał w Warszawie i wiedział, kiedy wrócę, albo mam telefon na podsłuchu. Jest też trzeci wariant: włamywacze ryzykowali. Zazwyczaj przebywam w domu, kiedy żona jest w pracy. Sprawdzono też, czy włączony jest alarm - wrzucono kamienie do naszego domu" - powiedział nam Potocki.

Włamywacze zostawili cenne pamiątki - starą, historyczną broń, szable z początków XX wieku, a także komputer i telewizor.

Dziennikarz natychmiast powiadomił policję. Potocki zapewnił, że poinformuje policjantów o tym, nad czym aktualnie pracuje.

LL, wPolityce.pl

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Słowa kluczowe:

Wprost

,

policja

,

dziennikarz

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook