Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zemsta mafii na dziennikarzu "wSieci"?!

14.02.2014

Zemsta mafii?! Próba zastraszenia?! W piątek przed południem włamano się domu Andrzeja Potockiego, dziennikarza śledczego tygodnika "wSieci".

Zastanawiająca jest koincydencja czasowa - Potocki jest w trakcie dziennikarskiego śledztwa poświęconego postaci Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Na łamach wciąż dostępnego w kioskach "wSieci" Potocki odsłonił gangsterską przeszłość Latkowskiego. Kolejną część śledztwa będzie zawierał artykuł w najnowszym numerze naszego tygodnika.

Do zdarzenia doszło między godziną 9:00 a 14:00. Nieznani sprawcy skradli biżuterię o wartości ok. 10 tysięcy złotych, przetrząśnięto wszystkie szuflady, została skradziona broń czarnoprochowa. Gangsterzy wywrócili na wierzch szafki ze zdjęciami, zniszczono szafę, spenetrowano sypialnię i garderobę.

Włamywacze najprawdopodobniej wiedzieli, że Potockiego nie będzie w domu.

"Miałem wczoraj wrócić do Gdańska – zmieniłem zdanie wieczorem. I wyjechałem rano. Albo ktoś mnie namierzał w Warszawie i wiedział, kiedy wrócę, albo mam telefon na podsłuchu. Jest też trzeci wariant: włamywacze ryzykowali. Zazwyczaj przebywam w domu, kiedy żona jest w pracy. Sprawdzono też, czy włączony jest alarm - wrzucono kamienie do naszego domu" - powiedział nam Potocki.

Włamywacze zostawili cenne pamiątki - starą, historyczną broń, szable z początków XX wieku, a także komputer i telewizor.

Dziennikarz natychmiast powiadomił policję. Potocki zapewnił, że poinformuje policjantów o tym, nad czym aktualnie pracuje.

LL, wPolityce.pl

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Słowa kluczowe:

Wprost

,

policja

,

dziennikarz

Warto poczytać

 1. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 2. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 3. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 4. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 5. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 6. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 7. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 8. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook