Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zemsta mafii na dziennikarzu "wSieci"?!

14.02.2014

Zemsta mafii?! Próba zastraszenia?! W piątek przed południem włamano się domu Andrzeja Potockiego, dziennikarza śledczego tygodnika "wSieci".

Zastanawiająca jest koincydencja czasowa - Potocki jest w trakcie dziennikarskiego śledztwa poświęconego postaci Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Na łamach wciąż dostępnego w kioskach "wSieci" Potocki odsłonił gangsterską przeszłość Latkowskiego. Kolejną część śledztwa będzie zawierał artykuł w najnowszym numerze naszego tygodnika.

Do zdarzenia doszło między godziną 9:00 a 14:00. Nieznani sprawcy skradli biżuterię o wartości ok. 10 tysięcy złotych, przetrząśnięto wszystkie szuflady, została skradziona broń czarnoprochowa. Gangsterzy wywrócili na wierzch szafki ze zdjęciami, zniszczono szafę, spenetrowano sypialnię i garderobę.

Włamywacze najprawdopodobniej wiedzieli, że Potockiego nie będzie w domu.

"Miałem wczoraj wrócić do Gdańska – zmieniłem zdanie wieczorem. I wyjechałem rano. Albo ktoś mnie namierzał w Warszawie i wiedział, kiedy wrócę, albo mam telefon na podsłuchu. Jest też trzeci wariant: włamywacze ryzykowali. Zazwyczaj przebywam w domu, kiedy żona jest w pracy. Sprawdzono też, czy włączony jest alarm - wrzucono kamienie do naszego domu" - powiedział nam Potocki.

Włamywacze zostawili cenne pamiątki - starą, historyczną broń, szable z początków XX wieku, a także komputer i telewizor.

Dziennikarz natychmiast powiadomił policję. Potocki zapewnił, że poinformuje policjantów o tym, nad czym aktualnie pracuje.

LL, wPolityce.pl

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Słowa kluczowe:

Wprost

,

policja

,

dziennikarz

Warto poczytać

 1. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 2. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 3. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 4. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 5. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 6. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 7. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 8. stanislawtyszkayoutubewsensie 20.01.2017

  Tyszka chce wyjaśnień ws. Straży Marszałkowskiej

  "Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook