Jedynie prawda jest ciekawa


Zatrzymano 5 osób związanych z ustawianiem przetargów na wielomilionowe inwestycje

20.06.2018
cba-20062018
Zatrzymano 5 osób związanych z ustawianiem przetargów na wielomilionowe inwestycje

Funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy zatrzymali 5 osób związanych z ustawianiem przetargów. Grupa próbowała wpłynąć na inwestycje budowy dworca głównego w Olsztynie oraz modernizację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Śledczy przez okres ostatniego roku pracowali nad sprawą przetargu PKP dotyczącym inwestycji budowy dworca Olsztyn Główny. Zgodnie z informacjami zdobytymi podczas badania sprawy, pracownicy CBA ustalili że od początku wywierany był wpływ na wynik akcji, najprawdopodobniej przez jednego z wysoko postawionych pracowników PKP. Całość inwestycji opiewała na sumę ok. 5 mln złotych. Funkcjonariusze doszli do wniosku, iż za całym przekrętem stała ta sama grupa, która utrudniała realizację kilku inwestycji w szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego. 

Pracownicy biura antykorupcyjnego ustalili łącznie 5 podejrzanych, którymi są: dyrektor projektu PKP S.A., były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, kierownik tego szpitala, a także dwóch prywatnych przedsiębiorców. Próbując powstrzymać dalsze próby wywierania wpływu przez tą grupę, funkcjonariusze postanowili wszystkich podejrzanych zatrzymać oraz przedstawić Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy zarzuty wobec osób biorących udział w wyłudzeniach. 

W dalszym ciągu prowadzone jest śledztwo w sprawie ustalenia kolejnych faktów oraz ewentualnych podejrzanych.

JD/ cba.gov.pl

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 3. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 4. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 5. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 6. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook