Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zarzuty dla ministra za aferę hazardową?

11.01.2013

Wielka operacja w resorcie finansów. Centralne Biuro Śledcze bada dokumenty związane z aferą hazardową. Korupcyjne zarzuty może usłyszeć wiceminister Jacek Kapica.

Jak informuje dziennik.pl policjanci z CBŚ przeszukali gabinet wiceministra finansów i szefa służby celnej Jacka Kapicy. Oficerowie weszli też do biura pięciu innych urzędników pełniących wysokie funkcje role w resorcie Jacka Rostowskiego.

Jak donosi RMF FM, niewykluczone, że Kapicy zostaną postawione zarzuty przekroczenia uprawnień, a także korupcyjne. To on z ramienia ministerstwa prowadził ustawę hazardową, z której zniknęły niekorzystne dla branży przepisy. Sprawę miała wyjaśnić sejmowa komisja śledcza, jednak jej prace – pod przewodnictwem posła PO Mirosława Sekuły – były prowadzone tak, by aferę hazardową zamieść pod dywan.

To jednak nie koniec. Powołana w Białymstoku specjalna prokuratorska grupa śledcza wciąż przygląda się ministerstwu finansów.

Chce zbadać, jak doszło do tego, że w krótkim czasie całą Polskę zalały dziesiątki tysięcy automatów. Zamiast – zgodnie z prawem – zezwalać jedynie na grę o minimalne stawki, pozwalały oddawać się hazardowi o dowolne pieniądze.

Jak mówi jeden z anonimowych rozmówców „Dziennika”, „przeszukanie u ministra oznacza, że będzie on również przesłuchiwany”. – Na tym etapie śledztwa nie jest wykluczone, że postawione zostaną mu zarzuty karne – dodaje.

23 grudnia usłyszał je zastępca ministra Kapicy, wcześniej – również pełniąca tę funkcję – Annę C.

Prokuratorzy podejrzewają, że urzędnicy resortu tolerowali rozrastanie się plagi jednorękich bandytów, na których budżet państwa tracił miliardy.

W reakcji na doniesienia mediów Ministerstwo Finansów wydało specjalny komunikat, w którym dementuje część doniesień: "W związku z dzisiejszą publikacją na portalu dziennik.pl Ministerstwo Finansów uprzejmie wyjaśnia, że nie było i nie ma przeszukań prowadzonych przez Prokuraturę lub CBŚ w żadnym z pomieszczeń budynku Ministerstwa Finansów" - pisze resort.

rch, dziennik.pl

[Na zdj. Wiceminister finansów Jacek Kapica. Fot. YouTube / polnocna.tv]

Warto poczytać

 1. kucha 23.01.2017

  Kuchciński: Zarzuty opozycji są bezpodstawne

  Marszałek Sejmu odniósł się do wniosku PO o jego odwołanie.

 2. mid-17123059 23.01.2017

  Uczestnik awantury spod Sejmu z zarzutami

  Do warszawskiej prokuratury okręgowej, która prowadzi śledztwo dot. wydarzeń z 16 grudnia, wezwano w poniedziałek dwóch uczestników protestu.

 3. michalwojcickMSyoutubetvrepublika 23.01.2017

  Wójcik: Elektryczne opaski na alimenciarzy

  "Kosztuje to podatnika trzysta kilkadziesiąt złotych, a nie ponad trzy tysiące złotych. Wiemy dokładnie, gdzie ta osoba jest”.

 4. mid-17123042 23.01.2017

  Premier Szydło: Rozwój priorytetem rządu

  „Ekonomia ma służyć obywatelom, pieniądze publiczne mają być wydawane w sposób transparentny, uczciwy, mądry i rozsądny”.

 5. mid-17123064 23.01.2017

  Szef MON: Polska armia nie zapomni o Mirosławcu

  - O tragedii w Mirosławcu polska armia nigdy nie zapomni – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości upamiętniających jej ofiary.

 6. 1ae88bf8177527f9ec66e8736696wizerunkisejmpolicja 23.01.2017

  Zieliński o publikacji wizerunków sprzed Sejmu

  "Chcę wyraźnie powiedzieć, że policja nie opublikowała wizerunku wszystkich osób. Są podstawy, aby poszukiwać tych, którzy są podejrzewani o złamanie prawa”.

 7. mag22 23.01.2017

  Magierowski: Od prezydenta USA zależy najwięcej

  Magierowski, który był w poniedziałek gościem radia TOK FM, podkreślił, że ma nadzieję, iż jeszcze w tym roku dojdzie do rozmowy Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

 8. 20070111obradysejmusalaplenarna1 23.01.2017

  Sondaż IBRiS: PiS może rządzić samodzielnie

  Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej", po zakończeniu przez opozycję protestu w Sejmie, wynika, że PiS zyskał od listopada aż 8 proc. poparcia.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook