Jedynie prawda jest ciekawa


Zarzuty dla ministra za aferę hazardową?

11.01.2013

Wielka operacja w resorcie finansów. Centralne Biuro Śledcze bada dokumenty związane z aferą hazardową. Korupcyjne zarzuty może usłyszeć wiceminister Jacek Kapica.

Jak informuje dziennik.pl policjanci z CBŚ przeszukali gabinet wiceministra finansów i szefa służby celnej Jacka Kapicy. Oficerowie weszli też do biura pięciu innych urzędników pełniących wysokie funkcje role w resorcie Jacka Rostowskiego.

Jak donosi RMF FM, niewykluczone, że Kapicy zostaną postawione zarzuty przekroczenia uprawnień, a także korupcyjne. To on z ramienia ministerstwa prowadził ustawę hazardową, z której zniknęły niekorzystne dla branży przepisy. Sprawę miała wyjaśnić sejmowa komisja śledcza, jednak jej prace – pod przewodnictwem posła PO Mirosława Sekuły – były prowadzone tak, by aferę hazardową zamieść pod dywan.

To jednak nie koniec. Powołana w Białymstoku specjalna prokuratorska grupa śledcza wciąż przygląda się ministerstwu finansów.

Chce zbadać, jak doszło do tego, że w krótkim czasie całą Polskę zalały dziesiątki tysięcy automatów. Zamiast – zgodnie z prawem – zezwalać jedynie na grę o minimalne stawki, pozwalały oddawać się hazardowi o dowolne pieniądze.

Jak mówi jeden z anonimowych rozmówców „Dziennika”, „przeszukanie u ministra oznacza, że będzie on również przesłuchiwany”. – Na tym etapie śledztwa nie jest wykluczone, że postawione zostaną mu zarzuty karne – dodaje.

23 grudnia usłyszał je zastępca ministra Kapicy, wcześniej – również pełniąca tę funkcję – Annę C.

Prokuratorzy podejrzewają, że urzędnicy resortu tolerowali rozrastanie się plagi jednorękich bandytów, na których budżet państwa tracił miliardy.

W reakcji na doniesienia mediów Ministerstwo Finansów wydało specjalny komunikat, w którym dementuje część doniesień: "W związku z dzisiejszą publikacją na portalu dziennik.pl Ministerstwo Finansów uprzejmie wyjaśnia, że nie było i nie ma przeszukań prowadzonych przez Prokuraturę lub CBŚ w żadnym z pomieszczeń budynku Ministerstwa Finansów" - pisze resort.

rch, dziennik.pl

[Na zdj. Wiceminister finansów Jacek Kapica. Fot. YouTube / polnocna.tv]

Warto poczytać

 1. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 2. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 3. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 4. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 5. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 6. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 7. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 8. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook