Jedynie prawda jest ciekawa


Zarzuty dla ministra za aferę hazardową?

11.01.2013

Wielka operacja w resorcie finansów. Centralne Biuro Śledcze bada dokumenty związane z aferą hazardową. Korupcyjne zarzuty może usłyszeć wiceminister Jacek Kapica.

Jak informuje dziennik.pl policjanci z CBŚ przeszukali gabinet wiceministra finansów i szefa służby celnej Jacka Kapicy. Oficerowie weszli też do biura pięciu innych urzędników pełniących wysokie funkcje role w resorcie Jacka Rostowskiego.

Jak donosi RMF FM, niewykluczone, że Kapicy zostaną postawione zarzuty przekroczenia uprawnień, a także korupcyjne. To on z ramienia ministerstwa prowadził ustawę hazardową, z której zniknęły niekorzystne dla branży przepisy. Sprawę miała wyjaśnić sejmowa komisja śledcza, jednak jej prace – pod przewodnictwem posła PO Mirosława Sekuły – były prowadzone tak, by aferę hazardową zamieść pod dywan.

To jednak nie koniec. Powołana w Białymstoku specjalna prokuratorska grupa śledcza wciąż przygląda się ministerstwu finansów.

Chce zbadać, jak doszło do tego, że w krótkim czasie całą Polskę zalały dziesiątki tysięcy automatów. Zamiast – zgodnie z prawem – zezwalać jedynie na grę o minimalne stawki, pozwalały oddawać się hazardowi o dowolne pieniądze.

Jak mówi jeden z anonimowych rozmówców „Dziennika”, „przeszukanie u ministra oznacza, że będzie on również przesłuchiwany”. – Na tym etapie śledztwa nie jest wykluczone, że postawione zostaną mu zarzuty karne – dodaje.

23 grudnia usłyszał je zastępca ministra Kapicy, wcześniej – również pełniąca tę funkcję – Annę C.

Prokuratorzy podejrzewają, że urzędnicy resortu tolerowali rozrastanie się plagi jednorękich bandytów, na których budżet państwa tracił miliardy.

W reakcji na doniesienia mediów Ministerstwo Finansów wydało specjalny komunikat, w którym dementuje część doniesień: "W związku z dzisiejszą publikacją na portalu dziennik.pl Ministerstwo Finansów uprzejmie wyjaśnia, że nie było i nie ma przeszukań prowadzonych przez Prokuraturę lub CBŚ w żadnym z pomieszczeń budynku Ministerstwa Finansów" - pisze resort.

rch, dziennik.pl

[Na zdj. Wiceminister finansów Jacek Kapica. Fot. YouTube / polnocna.tv]

Warto poczytać

 1. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 2. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 3. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 4. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 5. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 6. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 7. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 8. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook