Jedynie prawda jest ciekawa


Rzecznik prokuratury w Krakowie: Trzy lata więzienia dla kierowcy Seicento

11.02.2017

"Policja przesłuchała świadków wydarzenia: pracowników BOR i obecnie ustala innych świadków. Zabezpieczyliśmy monitoring, aby stwierdzić, czy byli tam inni świadkowie. Policja przesłuchała także kierowcę Seicento i został przedstawiony mu zarzut. Kierujący przyznał się, że jego działanie mogło doprowadzić do wypadku" - mówił Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

"Kolumna poruszała się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi Kiedy pojawił się pierwszy samochód, kierowca myślał, że to jedyny pojazd, dodatkowo miał twierdzić, że miał utrudniony widok przez inny samochód, następnie wykonał manewr skrętu w lewo, co spowodowało manewr obronny drugiego pojazdu w kolumnie" - poinformował rzecznik. J

Jak powiedział Hnatko sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Krakowie, do której przekazane zostaną wszystkie akta.Rzecznik powiedział, że kierowca kierujący Fiatem Seicento usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w ruchu lądowym. "Grożą za to trzy lata więzienia" - podkreślił, dodając: "Są obrażenia trwające powyżej 7 dni, pracownik BOR ma złamaną nogę i obrażenia miednicy".

Poinformował także, że funkcjonariusze BOR mówią, że kolumna poruszała się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi."Sprawca wypadku powiedział, że zdawał sobie sprawę, że była to kolumna, która jedzie na sygnałach, ale że słuchał muzyki nie wie, czy były włączone dźwięki, ale widział sygnały świetlne" - mówił rzecznik. "Premier Beata Szydło nie została przesłuchana. Zostało przesłuchanych 11 osób" - dodał.

Rzecznik wytłumaczył także czemu samochód premier został tak poważnie uszkodzony. "Pojazd uderzył w drzewo częścią, która na jest najmniej wzmocniona, tak się składa, że wzmocnienia są w bocznych częściach pojazdu" - powiedział.

kk/wPolityce.pl

[fot. TVP Info]

Warto poczytać

 1. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 2. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 3. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 4. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 5. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 8. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook