Jedynie prawda jest ciekawa

Kuźniar promował Palikota za pieniądze samorządu. Dziennikarze ujawnili skandal

13.09.2017
skandalpali13092017
Kuźniar promował Palikota za pieniądze samorządu. Dziennikarze ujawnili skandal

Janusz Palikot wystąpił w programie, za który zapłacił samorząd woj. lubelskiego – ujawnili dziennikarze Polska The Times.

Problematyczny program wyemitowano w paśmie „Onet na żywo”. Miał on w oryginale promować Lublin i jego okolice, za co urząd marszałkowski zapłacił z pieniędzy samorządowych około 40 tysięcy złotych. 

To miała być promocja województwa, za którą zapłacono z pieniędzy samorządowych. Program jest dostępny na stronie Onetu - potwierdziła dla Stefczyk.info Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Według artkułu redaktora Sławomira Skomry, który ujawnioną przez siebie informację opublikował na łamach Kuriera Lubelskiego i PTT, lokalni politycy PSL narzekali na tę decyzję i uznali, że Palikot nie jest najlepszym ambasadorem ich województwa. Sami sobie strzelamy w stopę. Wystawiamy się na atak PiS. Będą mówić, że za publiczne pieniądze promujemy Palikota – czytamy w tekście.

Kuźniar rozmawiał w swoim programie z Piotrem Franaszkiem (dyrektorem Centrum Spotkania Kultur), Krzysztofem Grabczukiem (wicemarszałkiem województwa z PO), Jarosławem Sakiem (kucharzem) i właśnie z Januszem Palikotem. Innych ambasadorów województwa nie znaleziono.

ac/ptt

 

 

Warto poczytać

 1. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 2. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 3. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 4. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

 5. Sad 22.09.2017

  Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

  Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook