Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zamarzasz? Zadzwoń pod 987

05.02.2012

Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło osiem osób; od 27 stycznia, gdy temperatura spadła znacznie poniżej zera zamarzły w sumie 53 osoby - wynika z niedzielnych porannych danych Komendy Głównej Policji.

Biedni, bezdomni i nieradzący sobie przechodzą zwyczajową już o tej porze roku szkołę przetrwania. Służby informują, że w trakcie silnych mrozów mamy zwracać uwagę na takie osoby. Bo przebywają one w nieogrzewanych pomieszczeniach. Na szczególną uwagę zasługują osoby starsze i samotne, otrzymujące emeryturę z ZUS albo wcale. Funkcjonariusze państwowi sprawdzają więc miejsca, w których mogą przebywać ci, którym nowoczesne urynkowione społeczeństwo nie umożliwiło nawet zdobycia dachu nad głową. Informuje się ich w zamian o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

Premier naszego państwa, pan Donald Tusk, pozwolił przyjmować do noclegowni i ogrzewalni nawet takie osoby, które próbowały rozgrzać się pijąc alkohol. "Największym dramatem jest sytuacja osób bezdomnych" – zauważył słusznie pan premier Tusk, polecając uruchomić dla nich dodatkowe ogrzewalnie. "Premierze, wymyśl coś więcej, niż ogrzewalnie! Może coś bardziej systemowego?" - chciałoby się poprosić. Po to wybrano cię premierem. Nie zaś po to, byś knuł za naszymi plecami jakieś spiski z amerykańskimi koncernami.

Bezdomni, zmuszeni przez bezwzględne prawa rynku do sypiania pod mostami, mogą liczyć od czasu do czasu na ciepły posiłek. Do ich dyspozycji uruchomiono nawet bezpłatny numer infolinii 987, pod który mogą sobie zadzwonić i uzyskać bardzo praktyczne informacje, np. gdzie w pobliżu znajdują się schroniska, jadłodajnie a także punkty pomocy medycznej.

aj na podstawie informacji PAP
Fot. sxc.hu
Słowa kluczowe:

bezdomni

,

mróz

,

pomoc

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook