Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zamarzasz? Zadzwoń pod 987

05.02.2012

Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło osiem osób; od 27 stycznia, gdy temperatura spadła znacznie poniżej zera zamarzły w sumie 53 osoby - wynika z niedzielnych porannych danych Komendy Głównej Policji.

Biedni, bezdomni i nieradzący sobie przechodzą zwyczajową już o tej porze roku szkołę przetrwania. Służby informują, że w trakcie silnych mrozów mamy zwracać uwagę na takie osoby. Bo przebywają one w nieogrzewanych pomieszczeniach. Na szczególną uwagę zasługują osoby starsze i samotne, otrzymujące emeryturę z ZUS albo wcale. Funkcjonariusze państwowi sprawdzają więc miejsca, w których mogą przebywać ci, którym nowoczesne urynkowione społeczeństwo nie umożliwiło nawet zdobycia dachu nad głową. Informuje się ich w zamian o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

Premier naszego państwa, pan Donald Tusk, pozwolił przyjmować do noclegowni i ogrzewalni nawet takie osoby, które próbowały rozgrzać się pijąc alkohol. "Największym dramatem jest sytuacja osób bezdomnych" – zauważył słusznie pan premier Tusk, polecając uruchomić dla nich dodatkowe ogrzewalnie. "Premierze, wymyśl coś więcej, niż ogrzewalnie! Może coś bardziej systemowego?" - chciałoby się poprosić. Po to wybrano cię premierem. Nie zaś po to, byś knuł za naszymi plecami jakieś spiski z amerykańskimi koncernami.

Bezdomni, zmuszeni przez bezwzględne prawa rynku do sypiania pod mostami, mogą liczyć od czasu do czasu na ciepły posiłek. Do ich dyspozycji uruchomiono nawet bezpłatny numer infolinii 987, pod który mogą sobie zadzwonić i uzyskać bardzo praktyczne informacje, np. gdzie w pobliżu znajdują się schroniska, jadłodajnie a także punkty pomocy medycznej.

aj na podstawie informacji PAP
Fot. sxc.hu
Słowa kluczowe:

bezdomni

,

mróz

,

pomoc

Warto poczytać

 1. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 2. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 3. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 4. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 5. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 6. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 8. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook