Jedynie prawda jest ciekawa

Zamach na Jarosława Kaczyńskiego? Sprawą interesuje się ABW

17.06.2017

W mediach społecznościowych miał pojawić się wpis, który zachęcał do zamachu na szefa Prawa i Sprawiedliwości. Dołączono do nie niego kilka zrzutów ekranu z Newsweeka, który opisywał dokładny plan budynku siedziby PiS. O sprawie napisała Rzeczpospolita, a domniemanym planem zamachu zainteresowało się ABW.

W szczegółowym artykule tygodnika można przeczytać, o której godzinie prezes Kaczyński pojawia się przy ulicy Nowogrodzkiej, w jaki sposób zabezpieczony jest budynek, ilu jest ochroniarzy i pracowników biura, gdzie są kamery, jakie przeszkody trzeba pokonać, aby trafić do gabinetu lidera obozu władzy. Są też informacje o drugim wejściu do pomieszczenia, w którym zapadają najważniejsze decyzje w państwie. Stworzenie ewentualnego planu zamachu ułatwiają też grafiki pokazujące rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń na obu piętrach twierdzy PiS – przypomina Rzeczpospolita. 

Jednocześnie gazeta informuje o tym, że zachęcający do zamachu wpis pojawił się zamkniętej grupie należącej do jednego z odłamów KOD-u, który stworzyli ludzie będący sympatykami Mateusza Kijowskiego. Przytoczona zostaje też treść wpisu, który zniknął już miejsca, w którym go oryginalnie umieszczono: – Gdyby ktoś chciał dokładnie poznać biuro PiSu i panujące w nim zwyczaje, polecam artykuł: Pod kloszem partii" (Newsweek nr 24, 5-11.06.2017, s. 12-17) oraz związane z nim obrazki, które wklejam poniżej. Mogą stanowić cenne wskazówki, gdzie i jakie przeszkody napotkamy, zanim dotrzemy do gabinetu naczelnika państwa. Wszystko jest do pokonania, gdy opracuje się dobry plan. Znamy przecież filmy pokazujące skuteczne wejścia do skarbców banków, strzeżonych w znacznie bardziej skomplikowany sposób. Wypada mi życzyć udanego wejścia, wykonania zadania i bezproblemowego zniknięcia. A co z łupem/nagrodą? Wdzięczność narodu! To nieprzeliczalne na pieniądze – cytuje Rzepa.

Zanim wpis zniknął, sprawą zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która próbuje wyjaśnić jakie są rzeczywiste zamiary autorów bądź autora planu. Po ataku na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi, który miał miejsce 19 października 2010 roku, w wyniku którego Ryszard Cyba, były działacz Platformy Obywatelskiej, zamordował Marka Rosiaka i poważnie ranił jednego z pracowników jego biura, tego typu spraw z pewnością nie można bagatelizować.


Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook