Jedynie prawda jest ciekawa


Zamach ISIS w Polsce? Szef MSWiA: „Ja tego nie lekceważę”

07.06.2017

Nie milkną echa wczorajszego wpisu Witolda Gadowskiego na Facebooku, w którym znany dziennikarz śledczy ostrzegał, że terroryści z ISIS mają już plany zamachów na Polskę.

Jako jedną z potencjalnie zagrożonych przez terrorystów imprez Gadowski wskazał przystanek Woodstock. Dziś tę informację komentował minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA przyznał, że przystanek nie dostanie pozytywnej opinii policji ze względów bezpieczeństwa, co związane jest m. in. z zagrożeniem terrorystycznym. 

Mariusz Błaszczak do rewelacji Witolda Gadowskiego odniósł się w radiowych „Sygnałach dnia”. Przypomnijmy, zdaniem dziennikarza terroryści IS, którzy szkoleni są do zamachów w Polsce, mają mieć „mapy Warszawy, Krakowa i Częstochowy”, planują też uderzyć w „najgorzej chronioną imprezę”. –  Ja tego nie lekceważę. Oczywiście, że znam tę wypowiedź. Już w zeszłym roku policja wydała negatywną opinię o organizacji Przystanku Woodstock. Jego organizator w prywatnych mediach związanych z totalną opozycją krytykował wtedy tę decyzję. W tym roku opinia też będzie negatywna – komentował tę informację Mariusz Błaszczak.

Dopytywany o szczegóły pochodzącej od Gadowskiego informacji szef MSWiA nie zdradził zbyt wiele. Zapewnił jedynie, że domeną służb jest dbanie o to, żeby stać na straży bezpieczeństwa naszych rodaków. Według ministra Błaszczaka, dotychczas udaje się realizować to zadanie bardzo dobrze, o czym świadczy m. in. to, że na podstawie przyjętej przed ŚDM w Krakowie ustawy antyterrorystycznej deportowano z Polski kilka groźnych osób.

Szef MSWiA podczas audycji wspomniał też o decyzji czeskiego rządu, który wstrzymał relokację uchodźców z obozów w Grecji i we Włoszech. Dodał, że w przeciwieństwie do Polski, opozycja w Czechach poparła plany rządu. – A u nas totalna opozycja krytykuje rząd. Być może rozkazy dla niej płyną od nieformalnego lidera, czyli Donalda Tuska, który jako szef Rady Europejskiej straszył Polskę sankcjami – mówił.

AC


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook