Jedynie prawda jest ciekawa


Zamach ISIS w Polsce? Szef MSWiA: „Ja tego nie lekceważę”

07.06.2017

Nie milkną echa wczorajszego wpisu Witolda Gadowskiego na Facebooku, w którym znany dziennikarz śledczy ostrzegał, że terroryści z ISIS mają już plany zamachów na Polskę.

Jako jedną z potencjalnie zagrożonych przez terrorystów imprez Gadowski wskazał przystanek Woodstock. Dziś tę informację komentował minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA przyznał, że przystanek nie dostanie pozytywnej opinii policji ze względów bezpieczeństwa, co związane jest m. in. z zagrożeniem terrorystycznym. 

Mariusz Błaszczak do rewelacji Witolda Gadowskiego odniósł się w radiowych „Sygnałach dnia”. Przypomnijmy, zdaniem dziennikarza terroryści IS, którzy szkoleni są do zamachów w Polsce, mają mieć „mapy Warszawy, Krakowa i Częstochowy”, planują też uderzyć w „najgorzej chronioną imprezę”. –  Ja tego nie lekceważę. Oczywiście, że znam tę wypowiedź. Już w zeszłym roku policja wydała negatywną opinię o organizacji Przystanku Woodstock. Jego organizator w prywatnych mediach związanych z totalną opozycją krytykował wtedy tę decyzję. W tym roku opinia też będzie negatywna – komentował tę informację Mariusz Błaszczak.

Dopytywany o szczegóły pochodzącej od Gadowskiego informacji szef MSWiA nie zdradził zbyt wiele. Zapewnił jedynie, że domeną służb jest dbanie o to, żeby stać na straży bezpieczeństwa naszych rodaków. Według ministra Błaszczaka, dotychczas udaje się realizować to zadanie bardzo dobrze, o czym świadczy m. in. to, że na podstawie przyjętej przed ŚDM w Krakowie ustawy antyterrorystycznej deportowano z Polski kilka groźnych osób.

Szef MSWiA podczas audycji wspomniał też o decyzji czeskiego rządu, który wstrzymał relokację uchodźców z obozów w Grecji i we Włoszech. Dodał, że w przeciwieństwie do Polski, opozycja w Czechach poparła plany rządu. – A u nas totalna opozycja krytykuje rząd. Być może rozkazy dla niej płyną od nieformalnego lidera, czyli Donalda Tuska, który jako szef Rady Europejskiej straszył Polskę sankcjami – mówił.

AC


Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook