Jedynie prawda jest ciekawa


Zakładał kajdanki, teraz sam w nich chodzi

21.03.2014

Były wysoki oficer CBŚ został zatrzymany. Prowadził nielegalny serwis komputerowy. Oszust naraził Polskę na gigantyczne straty. Korzystał z wiedzy, jaką posiadł za publicznie pieniądze.

Były naczelnik olszyńskiego CBŚ znudził zdaje się życiem praworządnym. Przez lata ścigał bandziorów, w końcu został jednym z nich... Byłego naczelnika aresztowało niedawno Biuro. Straty powstałe w wyniku jego działalności szacuje się na 26 milionów złotych!

„51-letni podinspektor Ryszard B. przez lata kierował wydziałem do zwalczania przestępczości gospodarczej w KWP w Olsztynie. Kiedy powstał CBŚ, został naczelnikiem wydziału zwalczania korupcji i przestępczości gospodarczej. Kiedy odszedł na emeryturę, założył biuro detektywistyczne” - opisuje sytuację „Fakt”.

Zaznacza jednak, że wysoka emerytura oraz dodatkowe dochodu B. nie wystarczały. „Policyjny emeryt, jak ustalili śledczy, wraz z synem kilka lat temu założył serwis filmowy dla kinomaniaków, w którym można było oglądać pirackie światowe produkcje kinowe za symboliczne opłaty abonamentowe” - wyjaśnia „F”.

Jak się okazuje B. działał sprawnie i prężnie również dzięki temu, czego nauczył się w CBŚ. „Serwery, konta bankowe i adresy korespondencyjne zostały rozmieszczone w egzotycznych krajach, z którymi Polska nie ma podpisanych umów o współpracy” - wyjaśnia gazeta.

Portal natychmiast rozwinął się do sporych rozmiarów, a liczba jego użytkowników przekroczyła 1,5 mln. „Internauci oglądając filmy, wpłacali do kasy piratów nawet ponad 300 tys. złotych miesięcznie” - wyjaśnia gazeta.

Jednak wystawne życie policyjnego emeryta zgubiło go i został zatrzymany. Wrócił na stare śmieci do tego samego budynku, w którym pracował. Tyle że w kajdankach.

TK
[Fot. Policja.pl]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook