Jedynie prawda jest ciekawa

Zakładał kajdanki, teraz sam w nich chodzi

21.03.2014

Były wysoki oficer CBŚ został zatrzymany. Prowadził nielegalny serwis komputerowy. Oszust naraził Polskę na gigantyczne straty. Korzystał z wiedzy, jaką posiadł za publicznie pieniądze.

Były naczelnik olszyńskiego CBŚ znudził zdaje się życiem praworządnym. Przez lata ścigał bandziorów, w końcu został jednym z nich... Byłego naczelnika aresztowało niedawno Biuro. Straty powstałe w wyniku jego działalności szacuje się na 26 milionów złotych!

„51-letni podinspektor Ryszard B. przez lata kierował wydziałem do zwalczania przestępczości gospodarczej w KWP w Olsztynie. Kiedy powstał CBŚ, został naczelnikiem wydziału zwalczania korupcji i przestępczości gospodarczej. Kiedy odszedł na emeryturę, założył biuro detektywistyczne” - opisuje sytuację „Fakt”.

Zaznacza jednak, że wysoka emerytura oraz dodatkowe dochodu B. nie wystarczały. „Policyjny emeryt, jak ustalili śledczy, wraz z synem kilka lat temu założył serwis filmowy dla kinomaniaków, w którym można było oglądać pirackie światowe produkcje kinowe za symboliczne opłaty abonamentowe” - wyjaśnia „F”.

Jak się okazuje B. działał sprawnie i prężnie również dzięki temu, czego nauczył się w CBŚ. „Serwery, konta bankowe i adresy korespondencyjne zostały rozmieszczone w egzotycznych krajach, z którymi Polska nie ma podpisanych umów o współpracy” - wyjaśnia gazeta.

Portal natychmiast rozwinął się do sporych rozmiarów, a liczba jego użytkowników przekroczyła 1,5 mln. „Internauci oglądając filmy, wpłacali do kasy piratów nawet ponad 300 tys. złotych miesięcznie” - wyjaśnia gazeta.

Jednak wystawne życie policyjnego emeryta zgubiło go i został zatrzymany. Wrócił na stare śmieci do tego samego budynku, w którym pracował. Tyle że w kajdankach.

TK
[Fot. Policja.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kwatera 22.10.2017

  Otwarto kwaterę żołnierzy poległych w obronie Warszawy w 1939 r.

  W niedzielę na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej na Służewie kardynał Kazimierz Nycz poświęcił pomnik i nowo otwartą kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w 1939 r. i ofiar cywilnych zabitych w wyniku niemieckich bombardowań.

 2. 1270policja 22.10.2017

  Mariusz Kamiński przedstawi założenia ustawy o jawności życia publicznego

  Założenia ustawy o jawności życia publicznego przedstawią w poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne.

 3. Misjewiki 22.10.2017

  "Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami"

  Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

 4. Rezydenciprotest22102017 22.10.2017

  Prezydent włączy się w spór dotyczący rezydentów? Jest komentarz ministra

  W tym momencie protestu rezydentów nie ma potrzeby wchodzenia prezydenta w jego rozstrzygnięcie, ponieważ to sprawa między rządem, a protestującymi lekarzami - uważa prezydencki minister Andrzej Dera.

 5. MuzeumIIWSwiki 22.10.2017

  W Gdańsku stanie pomnik bohatera? "Zrobię wszystko żeby powstał".

  Składam dziś deklarację, że zrobię wszystko, aby przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego - powiedział w sobotę dyrektor tej placówki Karol Nawrocki. Dodał, że powoła w tym celu społeczny komitet budowy pomnika.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook