Jedynie prawda jest ciekawa


Zakazują uczennicom noszenia spódnic. Uniformy mają być „neutralne genderowo”

07.09.2017

Jedna ze szkół średnich w Wielkiej Brytanii zakazała dziewczynkom nosić spódnice, aby nie wzbudzać dyskomfortu wśród uczniów, których określa się mianem „transgenderowych”. Na Wyspach Brytyjskich rośnie liczba dzieci, których rodzice nie akceptują tradycyjnych, biologicznych „ról płciowych”.

To właśnie niezadowolenie niektórych rodziców i ich dzieci było powodem wprowadzenia zakazu noszenia spódnic, które określono też jako „nieprzyzwoite”.

Według "nowego prawa dotyczącego uniformów", wszyscy uczniowie w szkole w Lewes w hrabstwie East Sussex muszą nosić spodnie. Tony Smith, dyrektorka szkoły, przyznała, że wprowadzone zakazy wynikają z wielu pytań kierowanych do szkoły przez uczniów i ich rodziców. Niektórzy nie życzyli sobie, aby dziewczęta i chłopcy musieli nosić inne stroje. 

– Uczniowie kwestionowali to, że chłopcy muszą nosić krawaty, a dziewczynki nie muszą. Pojawiały się też pytania o to, dlaczego mamy mieć różne stroje dla różnych płci, więc od tego roku rozwiązaliśmy ten problem – mówi Tony Smith wypowiadając się dla "The Telegraph".

Nowe prawo nie spodobało się wszystkim. Brytyjskie gazety i portale internetowe, które szeroko opisują problem, cytują rodziców, którzy opowiadają, że przecież „ich dzieci mają płeć”. Ogromna liczba komentujących wykazuje brak zrozumienia dla samego pomysłu „neutralnego płciowo uniformu”.

Szkoła w Lewes nie jest jedyną placówką na Wyspach, która dokonała podobnej zmiany. W ubiegłym roku podobnie zrobiono m. in. w Brighton College. Oficjalnym powodem było wówczas to, że wielu chłopców, których w szkole "identyfikowano" jako mężczyzn "nie czuła się mężczyznami poza murami szkoły". 

ac/telegraph

fot. za the telegraph

Warto poczytać

 1. walada23062018 23.06.2018

  Bratobójczy pojedynek w Gdańsku. J. Wałęsa ostro przeciwko P. Adamowiczowi!

  Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

 2. partia-razem-23062018 23.06.2018

  Partia Razem znalazła sojuszników. Lewicowa formacja zamierza podbić PE

  "Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia, wdrożenie europejskiego systemu azylowego

 3. walesa24052018 23.06.2018

  Wałęsa dyktatorem? "Wy zrobicie, a mi podziękują"

  Podczas sobotniego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został powołany Komitet Obywatelski, na czele którego stanął Lech Wałęsa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Andrzej Rzepliński

 4. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 5. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

 6. pawlowicz07052018 22.06.2018

  Polska przyjmuje imigrantów na podstawie tajnych umów? Szokujący list Pawłowicz do premiera

  Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem twittera opublikowała treść listu, jaki w środę wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS twierdzi w nim, że polski rząd w tajemnicy sprowadził imigrantów do Polski

 7. sad22062018 22.06.2018

  Niemiecki biznesmen obrażał polskich pracowników. Czy sąd skaże go za propagowanie nienawiści?

  Ku końcowi zbliża się proces przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G. o naruszenie dóbr osobistych. Jedna z pracownic zarzuca mu wielokrotne obrażanie Polaków. Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył na październik ostatnie posiedzenie w tej sprawie.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook