Jedynie prawda jest ciekawa

Zaczyna się desant? Poseł PO liczy na start z PiS-u

10.08.2015

Nazwisko poseł Staroń nie znalazło się na listach PO. Powodem jest jej konflikt w regionie.

Poseł PO Lidia Staroń chce startować z listy PiS - informuje "Newsweek". Staroń jest ponoć skonfliktowana z lokalnymi strukturami PO. Staroń jest posłanką od 2005 r. W wyborach startowała z okręgu olsztyńskiego, jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych posłanek regionu.

Jak przypomina tygodnik nazwisko Staroń nie znalazło się na listach, które przyjął zarząd PO. Posłanka zamierza więc ubiegać się o miejsce na liście PiS.

Powodem ma być ciągnący się od dłuższego czasu konflikt z lokalnymi strukturami PO. To właśnie te nieporozumienia miały sprawić, że Staroń nie znalazła się na liście przygotowanej przez władze regionu.

„Polityka stała się dla lokalnych działaczy Platformy narzędziem w walce o własne interesy a ja rozumiem ją jako służbę ludziom. Pomocą, gdy są krzywdzeni, walką z niesprawiedliwością i bezkarnością władzy. Tworzeniem dobrego prawa i skuteczną eliminacją patologii w jego stosowaniu” - wyjaśnia posłanka.

Innego zdania jest senator PO Ryszard Górecki, który tłumaczy tygodnikowi, że Staroń "zachowywała się nie fair wobec władz regionu". „Gdyby było inaczej, nikt by jej nie skreślił z listy. Dziś dochodzą mnie słuchy, że chce kandydować z PiS” - dodaje.

Jeśli jednak nawet Lidia Staroń rzeczywiście chce startować z list PiS-u to same chęci nie wystarczą. Pytanie, czy PiS będzie zainteresowany takimi kandydaturami. A ich może być coraz więcej...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ziobroZz 24.10.2017

  Rozdzielenie funkcji Prokuratora Generalnego i szefa MS doprowadziło do patologii

  Rozdzielenie funkcji Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości doprowadziło do wielu patologii - ocenił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik

 2. 1270szydloprezydent 24.10.2017

  Szydło: jako premier i poseł jestem przeciwna liberalizacji ustawy aborcyjnej

  Jako premier i poseł jestem przeciwna liberalizacji ustawy dot. aborcji - oświadczyła we wtorek premier Beata Szydło

 3. waszczykowski22092017 23.10.2017

  Waszczykowski krytykuje artykuły we włoskiej prasie. "Są jednostronne"

  Szef dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że niektóre artykuły na temat Polski we włoskiej prasie są "skrajnie jednostronne" i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację. Tak odniósł się do publikacji między innymi na temat migrantów.

 4. KaminskiWasik23102017 23.10.2017

  Jest już projekt ustawy o jawności życia publicznego. Ma zwiększyć transparentność

  Wzmocnienie przejrzystości państwa poprzez m.in. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym, nowy wzór jawnych i jednakowych dla wszystkich zobowiązanych oświadczeń majątkowych - zakłada przedstawiony w poniedziałek projekt ustawy o jawności życia publicznego

 5. Rodzina 23.10.2017

  Takich słów oczekujemy w Sejmie! "Fundamentem naszej zbiorowości jest rodzina"

  Pełna rodzina najbardziej opłaca się nam jako wspólnocie, dlatego powinniśmy prowadzić politykę, która zachęca do zakładanie rodziny i usuwa instrumenty zniechęcające np. do zawierania związku małżeńskiego - powiedział wiceminister rodziny Bartosz Marczuk podczas kongresu "Europa Christi".

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook