Jedynie prawda jest ciekawa


Zaczyna się desant? Poseł PO liczy na start z PiS-u

10.08.2015

Nazwisko poseł Staroń nie znalazło się na listach PO. Powodem jest jej konflikt w regionie.

Poseł PO Lidia Staroń chce startować z listy PiS - informuje "Newsweek". Staroń jest ponoć skonfliktowana z lokalnymi strukturami PO. Staroń jest posłanką od 2005 r. W wyborach startowała z okręgu olsztyńskiego, jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych posłanek regionu.

Jak przypomina tygodnik nazwisko Staroń nie znalazło się na listach, które przyjął zarząd PO. Posłanka zamierza więc ubiegać się o miejsce na liście PiS.

Powodem ma być ciągnący się od dłuższego czasu konflikt z lokalnymi strukturami PO. To właśnie te nieporozumienia miały sprawić, że Staroń nie znalazła się na liście przygotowanej przez władze regionu.

„Polityka stała się dla lokalnych działaczy Platformy narzędziem w walce o własne interesy a ja rozumiem ją jako służbę ludziom. Pomocą, gdy są krzywdzeni, walką z niesprawiedliwością i bezkarnością władzy. Tworzeniem dobrego prawa i skuteczną eliminacją patologii w jego stosowaniu” - wyjaśnia posłanka.

Innego zdania jest senator PO Ryszard Górecki, który tłumaczy tygodnikowi, że Staroń "zachowywała się nie fair wobec władz regionu". „Gdyby było inaczej, nikt by jej nie skreślił z listy. Dziś dochodzą mnie słuchy, że chce kandydować z PiS” - dodaje.

Jeśli jednak nawet Lidia Staroń rzeczywiście chce startować z list PiS-u to same chęci nie wystarczą. Pytanie, czy PiS będzie zainteresowany takimi kandydaturami. A ich może być coraz więcej...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook