Jedynie prawda jest ciekawa


Zabawny falstart kampanii Trzaskowskiego. Internauci przypomnieli mu niedawne słowa

13.02.2018
Trzaskowski13022018
Zabawny falstart kampanii Trzaskowskiego. Internauci przypomnieli mu niedawne słowa

Polityk PO bardzo się stara, by internet zapomniał o jego zapowiedziach że "Chce swoje umiejętności oddać Krakowowi", ale wciąż nie do końca mu to wychodzi. Właśnie zaliczył kolejną wpadkę.

Trzaskowski zaprezentował pierwsze propozycje programowe dla Warszawy. Polityk prowadzi swoją kampanię w internecie pod hasłem Da Się w Wawie i to właśnie do twitterowego konta o tej nazwie skierował użytkowników chcących przeczytać jego tekst na temat poprawy sytuacji kobiet w stolicy. Tylko że profil... nie jest tworzony przez jego sztab, ale przez - zapewne - konkurencję!

Twitterowy profil @dasiewWawie już w swoim opisie zamieszcza cytat ze słów Trzaskowskiego z parlamentarnej kampanii wyborczej w 2015 roku. - Jakbym nie pracował na rzecz Krakowa, to bym stracił całkowicie wiarygodność. Swoje umiejętności chcę oddać Krakowowi - powiedział wtedy Trzaskowski. Z kolei na zdjęciu w tle jest przedstawiony fragment ulotki posła z kampanii wyborczej sprzed trzech lat. 
Profil przypomina też błyskawiczną zmianę na koncie polityka, zaraz po ogłoszeniu przez Grzegorza Schetynę jego startu w wyborach samorządowych. Zdjęcie w tle Trzaskowskiego przedstawiające widok na Kościół Mariacki i Sukiennice zastąpiła wówczas panorama Warszawy. 


Rafał Trzaskowski kandyduje na Prezydenta Warszawy z Platformy Obywatelskiej, ale i z poparciem Nowoczesnej, zgodnie z umową w ramach której wiceprezydentem miasta ma zostać Paweł Rabiej. 

PAP
Fot: PAP/Paweł Supernak/Twitter 

Warto poczytać

 1. 1270IZRAELWOJNA 25.02.2018

  "Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan"

  Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan - powiedział rabin Abraham Skórka podczas wizyty w Łodzi, gdzie w niedzielę spotkał się z metropolitą łódzkim abp. Grzegorzem Rysiem. Łódzki hierarcha podkreślił, że "nie zrozumiemy siebie, odcinając się od Izraela"

 2. Adamowicz19022018 25.02.2018

  Adamowicz w ogniu krytyki, jednak nie ze strony PiS a... PO i Nowoczesnej

  Poseł PO Bartosz Arłukowicz i liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer krytycznie ocenili ogłoszenie przez obecnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Według nich to "solowa gra" i "egoizm", które nie są korzystne dla Gdańska

 3. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 4. IPNwiki 25.02.2018

  Gigantyczna skala ataków na Polskę. "Monitorujemy tę sytuację"

  - Obecna krytyka Polaków dotycząca okresu niemieckiej okupacji i ich stosunku do Żydów jest głęboko niesprawiedliwa - ocenił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Liczba i skala ataków na Polskę stały się gigantyczne" - zaznaczył.

 5. k2norty25022018 25.02.2018

  "Nie mamy żadnego kontaktu z Denisem Urubką. Odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu"

  Dramatyczne wypowiedzi z wyprawy na K2. Jak poinformował kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 Krzysztof Wielicki.

 6. 1270oppos 24.02.2018

  Beata Mazurek: gdyby nie PiS i J. Kaczyński, opozycja by nie istniała

  Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński opozycja - szczególnie PO - by nie istniała - oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. Jak podkreśliła, Polacy są dumnym narodem, a "czas klepania Polski po plecach" się skończył.

 7. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 8. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook