Jedynie prawda jest ciekawa


Zaatakował uchodźcę, pójdzie do więzienia

26.03.2018
Lublinwiki
Zaatakował uchodźcę, pójdzie do więzienia

Karę 8 miesięcy więzienia wymierzył w poniedziałek Sąd Okręgowy w Lublinie mieszkańcowi tego miasta Łukaszowi M. Uznał go za winnego napaści i znieważenia na tle religijnym muzułmańskiego uchodźcy z Rosji.

27-letni Łukasz M. ma także zapłacić napadniętemu 1 tys. zł tytułem zadośćuczynienie za wyrządzoną mu krzywdę. Wyrok nie jest prawomocny.

Do napaści doszło w październiku ubiegłego roku w dzielnicy Czechów w Lublinie. Jak ustaliła prokuratura, muzułmański uchodźca Arsoev I., obywatel Rosji, o ciemnej karnacji skóry, noszący długą czarną brodę, przyjechał rowerem do sklepu przy ul. Braci Wieniawskich. Gdy wychodził, w jego stronę ruszyło trzech mężczyzn z butelkami piwa w rękach. Krzyczeli do niego "Allah Akbar, ty k...".

Muzułmanin wsiadł na rower i odjechał, ale na sąsiedniej ulicy ponownie natknął się na dwóch z tych mężczyzn. Zwyzywali go, a jeden z nich uderzył go pięścią w twarz. Arsoev I. spadł z roweru. Mężczyźni oddalili się. Zaalarmowany przez muzułmanina patrol policji zatrzymał jednego z napastników - tego, który uderzył uchodźcę. Okazał się nim Łukasz M.

Sąd uznał, że wina oskarżonego nie budzi wątpliwości, a motywem jego działania było wyznanie pokrzywdzonego. - Okoliczności tego zdarzenia, zwroty formułowane wobec pokrzywdzonego, nie pozostawiają wątpliwości, że do znieważenia doszło na tle wyznaniowym, bowiem pokrzywdzony jest wyznawcą islamu - powiedziała sędzia Monika Komsta, uzasadniając wyrok.

- Z powodu innego wyznania oskarżony dopuścił się napaści na pokrzywdzonego, stosując wobec niego przemoc, polegającą na uderzeniu go w twarz - dodała sędzia.

Wymiar kary jest uzasadniony umyślnym działaniem i pobudkami, którymi kierował się oskarżony, a także tym, że był on już karany więzieniem za wcześniej popełnione przestępstwa - zaznaczyła sędzia.

PAP
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

 2. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 3. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 4. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 5. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 6. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 7. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 8. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook