Jedynie prawda jest ciekawa

Za tydzień Marsz Niepodległości

06.12.2011

Na temat przygotowań do Marszu Niepodległości i Solidarności ulicami mówi Maciej Wąsik, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy:

- Przygotowania idą pełną parą. Teraz ciężko pracujemy nad sprawami technicznymi. Szczegółowe informacje na temat marszu przedstawimy jutro o godz. 12.00 na konferencji prasowej. Zostanie na niej przedstawiony komitet honorowy marszu, który będzie się składał z ważnych osób w życiu publicznym - intelektualistów, dziennikarzy, polityków, osób o dużym zaufaniu społecznym, którzy również pójdą z nami. Jutro zostanie też przedstawiona deklaracja programowa marszu.

Ilu osób się spodziewacie?

-  Myślę, że przyjdzie ok. dziesięciu tysięcy osób. Oczywiście to zależy od warunków pogodowych, bo wiadomo, że jak będzie zimno i będzie lał deszcz to frekwencja będzie niższa.

- Czy nie boicie się prowokacji?

- Marsz ma charakter pokojowy. Nie wyobrażamy sobie, żeby 13 grudnia doszło do jakichkolwiek incydentów. To jest data niezwykle ważna dla wszystkich Polaków, którzy utożsamiają się z ideą Niepodległości i "Solidarności". Dlatego zrobimy wszystko, żeby ten marsz był bez incydentów. Oczywiście bierzemy pod uwagę to, że wśród nas znajdą się prowokatorzy. Zapewnimy jednak służbę porządkową, która będzie natychmiast reagowała i w zarodku eliminowała wszelkie oznaki prowokacji. Wszystkie te osoby, które przyjdą na nasz marsz w innym celu niż pokojowe manifestowanie swoich poglądów, będziemy przekazywać policji.

not. li-ma
[fot. Serge]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook