Jedynie prawda jest ciekawa


Za tydzień Marsz Niepodległości

06.12.2011

Na temat przygotowań do Marszu Niepodległości i Solidarności ulicami mówi Maciej Wąsik, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy:

- Przygotowania idą pełną parą. Teraz ciężko pracujemy nad sprawami technicznymi. Szczegółowe informacje na temat marszu przedstawimy jutro o godz. 12.00 na konferencji prasowej. Zostanie na niej przedstawiony komitet honorowy marszu, który będzie się składał z ważnych osób w życiu publicznym - intelektualistów, dziennikarzy, polityków, osób o dużym zaufaniu społecznym, którzy również pójdą z nami. Jutro zostanie też przedstawiona deklaracja programowa marszu.

Ilu osób się spodziewacie?

-  Myślę, że przyjdzie ok. dziesięciu tysięcy osób. Oczywiście to zależy od warunków pogodowych, bo wiadomo, że jak będzie zimno i będzie lał deszcz to frekwencja będzie niższa.

- Czy nie boicie się prowokacji?

- Marsz ma charakter pokojowy. Nie wyobrażamy sobie, żeby 13 grudnia doszło do jakichkolwiek incydentów. To jest data niezwykle ważna dla wszystkich Polaków, którzy utożsamiają się z ideą Niepodległości i "Solidarności". Dlatego zrobimy wszystko, żeby ten marsz był bez incydentów. Oczywiście bierzemy pod uwagę to, że wśród nas znajdą się prowokatorzy. Zapewnimy jednak służbę porządkową, która będzie natychmiast reagowała i w zarodku eliminowała wszelkie oznaki prowokacji. Wszystkie te osoby, które przyjdą na nasz marsz w innym celu niż pokojowe manifestowanie swoich poglądów, będziemy przekazywać policji.

not. li-ma
[fot. Serge]

Warto poczytać

 1. 1270szydlowa 22.03.2018

  Beata Szydło o nagrodach dla ministrów PiS: opozycja urządza hucpę

  Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały - oświadczyła w czwartek w Sejmie b. premier Beata Szydło. Dodała, że dzięki pracy członków rządu, wszyscy Polacy mogą cieszyć się z rozwoju Polski.

 2. 1270preczzkomuna 22.03.2018

  Dawni opozycjoniści pozwani za pomalowanie sierpa i młota na pomniku

  Miejska instytucja pozwała do sądu dwóch byłych opozycjonistów z czasów PRL, którzy w 2016 roku pomalowali farbą sierp i młot na olsztyńskim pomniku wdzięczności Armii Czerwonej w proteście przeciwko dalszemu tolerowaniu symboli komunistycznych.

 3. 1270bodnarr 22.03.2018

  Rzecznik Praw Obywatelskich: możliwość aborcji ograniczona przez powoływanie się przez lekarzy na klauzulę sumienia.

  Ograniczona możliwości wykonania w niektórych rejonach Polski legalnego zabiegu przerwania ciąży, nierzetelna edukacja seksualna, brak pełnego dostępu do środków antykoncepcyjnych, powszechne stosowanie cesarskiego cięcia - to, zdaniem RPO, problemy wymagające pilnego rozwiązania.

 4. 1270dudaand 22.03.2018

  Prezydent chce, by jak najszybciej zająć się projektem ustawy o wsparciu kredytobiorców

  Wolą prezydenta jest, by posłowie jak najszybciej zajęli się projektem o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji - mówił podczas czwartkowego posiedzenia podkomisji ds. ustaw frankowych zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

 5. poznan23032018 22.03.2018

  Caritas przekazał ponad 240 tysięcy złotych dla poszkodowanych w wyniku katastrofy kamienicy

  Pieniądze dla poszkodowanych na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazało ponad 1500 osób.

 6. 1270mieszkanieplus 22.03.2018

  Mieszkanie plus: ponad 2 tys. lokali w budowie, kolejne 25 tys. w przygotowaniu

  W ramach programu Mieszkanie plus w budowie jest ponad 2 tys. lokali, kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w II kwartale 2018 roku - wynika z danych BGK Nieruchomości.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook