Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Za tydzień Marsz Niepodległości

06.12.2011

Na temat przygotowań do Marszu Niepodległości i Solidarności ulicami mówi Maciej Wąsik, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy:

- Przygotowania idą pełną parą. Teraz ciężko pracujemy nad sprawami technicznymi. Szczegółowe informacje na temat marszu przedstawimy jutro o godz. 12.00 na konferencji prasowej. Zostanie na niej przedstawiony komitet honorowy marszu, który będzie się składał z ważnych osób w życiu publicznym - intelektualistów, dziennikarzy, polityków, osób o dużym zaufaniu społecznym, którzy również pójdą z nami. Jutro zostanie też przedstawiona deklaracja programowa marszu.

Ilu osób się spodziewacie?

-  Myślę, że przyjdzie ok. dziesięciu tysięcy osób. Oczywiście to zależy od warunków pogodowych, bo wiadomo, że jak będzie zimno i będzie lał deszcz to frekwencja będzie niższa.

- Czy nie boicie się prowokacji?

- Marsz ma charakter pokojowy. Nie wyobrażamy sobie, żeby 13 grudnia doszło do jakichkolwiek incydentów. To jest data niezwykle ważna dla wszystkich Polaków, którzy utożsamiają się z ideą Niepodległości i "Solidarności". Dlatego zrobimy wszystko, żeby ten marsz był bez incydentów. Oczywiście bierzemy pod uwagę to, że wśród nas znajdą się prowokatorzy. Zapewnimy jednak służbę porządkową, która będzie natychmiast reagowała i w zarodku eliminowała wszelkie oznaki prowokacji. Wszystkie te osoby, które przyjdą na nasz marsz w innym celu niż pokojowe manifestowanie swoich poglądów, będziemy przekazywać policji.

not. li-ma
[fot. Serge]
Słowa kluczowe:

Marsz

,

niepodległość

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook