Jedynie prawda jest ciekawa


Z kim Polacy chcieliby spędzić Sylwestra? Nawet WP.PL przyznaje, że wybór jest tylko jeden

29.12.2017
duda29122017
Z kim Polacy chcieliby spędzić Sylwestra? Nawet WP.PL przyznaje, że wybór jest tylko jeden

Według badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski Polacy nie mają wątpliwości, z kim chcieliby spędzić tę najbardziej wyjątkową noc w roku. Aż 20 procent respondentów ze wszystkich polityków wybrało prezydenta Andrzeja Dudę.

„Sylwester z Andrzejem Dudą”, fikcyjne wydarzenie utworzone na jednym z portali społecznościowych, było hitem również w ubiegłym roku i dwa lata temu. W 2016 roku aż 340 tysięcy osób zadeklarowało chęć wzięcia udziału we wspólnej zabawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Dodatkowe 226 tysięcy osób obserwowało wydarzenie.

Oczywiście całość miała li tylko i wyłącznie charakter internetowego żartu, ale rozgłos jaki towarzyszył zabawie był tak ogromny, że zareagował nawet prezydent. 

– Serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia noworoczne dla Wszystkich Uczestników Sylwestra z Andrzejem Dudą! Pozdrawiamy! – napisał Andrzej Duda i pochwalił się zdjęciem z małżonką.

W tym roku prezydent Duda wciąż cieszy się największą popularnością wśród wszystkich polityków, Nowy Rok chciałoby z nim witać co piąty Polak. W sondażu Wirtualnej Polski drugie miejsce na podium zajął Paweł Kukiz, na którego zagłosowało 9 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowali się Donald Tusk i Beata Szydło z ośmioma proc. głosów.

 Z premierem Mateuszem Morawieckim lampkę szampana wypiłoby 5 proc. Polaków. Tylko 3 proc. ankietowanych ma ochotę na witanie Nowego Roku z Jarosławem Kaczyńskim, Ryszardem Petru i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Partykiem Jakim. Na samym końcu zestawienia znaleźli się Grzegorz Schetyna, Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz, Mariusz Błaszczak i Bartłomiej Misiewicz – wybrali internauci.

Choć tego typu rankingi są oczywiście miernikiem zaufania naszych rodaków, to dla wszystkich przesadnie goniących za popularnością mamy złą wiadomość. W tym samym rankingu aż 53 procent pytanych zadecydowało, że chciałaby spędzać swojego Sylwestra… bez polityków.

fot. fb

ac/wp.pl

Warto poczytać

 1. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 2. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Rafał Trzaskowski był w poniedziałek gościem Konrada Piaseckiego w porannym programie Radia Zet. Kandydat opozycji na prezydenta Warszawy opowiadał m.in. o swojej kandydaturze, odnosił się także do sporu Polski z Komisją Europejską

 3. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 4. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 5. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

 6. tvn17062018 17.06.2018

  Tą wpadką żyje internet! Prezenterka TVN24 opowiada o meczu Hiszpania-Portugalia

  Ogromna popularność mundialu sprawia, iż w każdej stacji widzimy mniej lub bardziej poważnych ekspertów komentujących wyczyny futbolistów w Rosji.

 7. 1270pomniklk 16.06.2018

  Odsłonięto pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., odsłonięto w sobotę w Szczecinie. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, samorządów, a także kilkuset mieszkańców regionu.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook