Jedynie prawda jest ciekawa


Wzrośnie liczba świadków ws. Amber Gold

05.12.2016

Prezesowie gdańskich sądów apelacyjnego i okręgowego oraz dyrektor departamentu postępowania przygotowawczego w Prokuratorze Generalnej - to osoby, które dołączą do listy świadków przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold-powiadomiło RMF FM.

Według stacji posłowie w tym tygodniu zagłosują nad nowymi propozycjami świadków, których zeznania mają uzupełnić pierwszy etap przesłuchań przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. -Prezes sądu apelacyjnego w Gdańsku Anna Skupna i p.o. prezesa sądu okręgowego w Gdańsku Alina Miłosz-Kloczkowska będą pytane o to, jak wyglądał nadzór nad sędziami, którzy prowadzili sprawę Amber Gold- pisze rmf24.pl. 

Według przewodniczącej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzaty Wassermann (PiS) w gdańskich sądach były zaniedbania. -Dlatego chcemy dowiedzieć się od prezesów, jak wykonywali nadzór nad podległym terenem- stwierdziła Wassermann. Trzecią osobą jest Bogusław Michalski, dyrektor departamentu postępowania przygotowawczego w ówczesnej Prokuraturze Generalnej, do którego w 2011 roku trafił list z Komisji Nadzoru Finansowego adresowany do ówczesnego prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. -Jak wynika z zeznań dotychczasowych świadków, to w departamencie kierowanym przez Michalskiego utknęło pismo z ostrzeżeniami przed tykającą bombą, którą okazało się Amber Gold- przypomina rmf24.pl.

W tym tygodniu przed komisją śledczą ds. Amber Gold, podczas trzech dni przesłuchań, stanie pięć osób: Jacek Radoniewicz z Prokuratury Krajowej, Małgorzata Sykuła - zastępca Prokuratura Okręgowego w Gdańsku, Andrzej Łojkowski - były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, Katarzyna Brzezińska - zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Krajowej, a w piątek zostanie przesłuchany były Prokurator Generalny Andrzej Seremet.

fot.[Fratria]


pc/rmf24.pl

Warto poczytać

 1. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 2. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 3. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 4. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 5. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 6. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 7. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 8. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook