Jedynie prawda jest ciekawa

Wyprawa marzeń do Laponii

13.12.2011

14 grudnia Danyah i Adrian wyruszają na wyprawę marzeń do Laponii. Spędzą tam blisko tydzień by udowodnić, że niemożliwe staje się możliwe. Będą przykładem dla innych młodych ludzi chorych na nowotwory oraz mających wady serca, że choroba nie jest przeszkodą w poznawaniu świata, doświadczaniu jego piękna i tajemnic. Jednym ze sponsorów wyprawy jest Kasa Stefczyka.

W 2004 roku Janek Mela, chłopiec z Malborka, który w wyniku wypadku stracił górną i dolną kończynę wyruszył z Markiem Kamińskim na Biegun Północy i Biegun Południowy. Dotarł do celu, ale ta droga którą przebył przywróciła mu wiarę w siebie oraz dała nadzieję innym niepełnosprawnym osobom, że marzenia się spełniają, że tak wiele mogą osiągnąć.

Danyah i Adrian mają również stanowić przykład dla niepełnosprawnych i chorych ludzi i inspirować ich do działania, a przede wszystkim dodawać im siły w walce z chorobą i przeciwnościami losu.

- Danyah i Adrian będą zdobywać bieguny - tak samo jak ja i Jaś. Nie będą one takie same, ponieważ każdy ma inny biegun do zdobycia w swoim życiu. Jestem przekonany, że program wyprawy będzie dla nich wielkim doświadczeniem, którym będą mogli się dzielić z innymi – mówi Marek Kamiński.

Po powrocie z wyprawy uczestnicy będą dzielić się swoimi doświadczeniem i emocjami z innym. Będzie to możliwe dzięki spotkaniom zorganizowanym przez Fundację Marka Kamińskiego oraz filmowi dokumentującemu wyprawę i zmagania uczestników z przyrodą i swoimi lękami. Film, który powstanie będzie w wersji 3D. Zrealizuje go telewizja NEXT 3D.

Uczestnicy wyprawy poznają świat Północy, będą na Kole Podbiegunowym. Poznają kulturę, przyrodę Laponii oraz będą przebywać z rodowitymi mieszkańcami tej śnieżnej krainy – Samami. Uczestnicy będą ubrani w komplet ciepłych regionalnych ubrań, co pomoże przetrwać im na śnieżnych bezkresach Laponii. To kraina zamieszkiwana przez lud Samów na obszarze północnych krańców Norwegii, Szwecji, Finlandii i Rosji. Przewodnikiem wyprawy na miejscu będzie Marek Koźmic.

- Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Marka Kamińskiego, inicjatora wyprawy, oraz firmy NORD Travel odpowiedzialnej za logistykę w Laponii, Kadrów ze świata, firmy Ortopedio, telewizji NEXT 3D i wielu życzliwych osób. Nasza fundacja właśnie dzięki takim firmom i osobą wspiera już od ponad piętnastu lat osoby dotknięte przez los – mówi Ewa Millack – kierownik projektu, z Fundacji Marka Kamińskiego.

Także Kasa Stefczyka ma swój udział w realizacji marzeń dwójki młodych podróżników.

AT
[fot. Kaminski.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook