Jedynie prawda jest ciekawa


Wyprawa marzeń do Laponii

13.12.2011

14 grudnia Danyah i Adrian wyruszają na wyprawę marzeń do Laponii. Spędzą tam blisko tydzień by udowodnić, że niemożliwe staje się możliwe. Będą przykładem dla innych młodych ludzi chorych na nowotwory oraz mających wady serca, że choroba nie jest przeszkodą w poznawaniu świata, doświadczaniu jego piękna i tajemnic. Jednym ze sponsorów wyprawy jest Kasa Stefczyka.

W 2004 roku Janek Mela, chłopiec z Malborka, który w wyniku wypadku stracił górną i dolną kończynę wyruszył z Markiem Kamińskim na Biegun Północy i Biegun Południowy. Dotarł do celu, ale ta droga którą przebył przywróciła mu wiarę w siebie oraz dała nadzieję innym niepełnosprawnym osobom, że marzenia się spełniają, że tak wiele mogą osiągnąć.

Danyah i Adrian mają również stanowić przykład dla niepełnosprawnych i chorych ludzi i inspirować ich do działania, a przede wszystkim dodawać im siły w walce z chorobą i przeciwnościami losu.

- Danyah i Adrian będą zdobywać bieguny - tak samo jak ja i Jaś. Nie będą one takie same, ponieważ każdy ma inny biegun do zdobycia w swoim życiu. Jestem przekonany, że program wyprawy będzie dla nich wielkim doświadczeniem, którym będą mogli się dzielić z innymi – mówi Marek Kamiński.

Po powrocie z wyprawy uczestnicy będą dzielić się swoimi doświadczeniem i emocjami z innym. Będzie to możliwe dzięki spotkaniom zorganizowanym przez Fundację Marka Kamińskiego oraz filmowi dokumentującemu wyprawę i zmagania uczestników z przyrodą i swoimi lękami. Film, który powstanie będzie w wersji 3D. Zrealizuje go telewizja NEXT 3D.

Uczestnicy wyprawy poznają świat Północy, będą na Kole Podbiegunowym. Poznają kulturę, przyrodę Laponii oraz będą przebywać z rodowitymi mieszkańcami tej śnieżnej krainy – Samami. Uczestnicy będą ubrani w komplet ciepłych regionalnych ubrań, co pomoże przetrwać im na śnieżnych bezkresach Laponii. To kraina zamieszkiwana przez lud Samów na obszarze północnych krańców Norwegii, Szwecji, Finlandii i Rosji. Przewodnikiem wyprawy na miejscu będzie Marek Koźmic.

- Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Marka Kamińskiego, inicjatora wyprawy, oraz firmy NORD Travel odpowiedzialnej za logistykę w Laponii, Kadrów ze świata, firmy Ortopedio, telewizji NEXT 3D i wielu życzliwych osób. Nasza fundacja właśnie dzięki takim firmom i osobą wspiera już od ponad piętnastu lat osoby dotknięte przez los – mówi Ewa Millack – kierownik projektu, z Fundacji Marka Kamińskiego.

Także Kasa Stefczyka ma swój udział w realizacji marzeń dwójki młodych podróżników.

AT
[fot. Kaminski.pl]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 3. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 4. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 5. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 6. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook