Jedynie prawda jest ciekawa


"Wypowiedzi Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu"

12.01.2018
Tusk24112017
"Wypowiedzi Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu"

- Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, wielokrotnie mówili, że PiS nie chce wyjścia Polski z UE. Wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas w kraju, a także z UE - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Rzeczniczka PiS była pytana w piątek na briefingu prasowym w Sejmie o wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej dla "Tygodnika Powszechnego".

W wywiadzie, który ukazał się w środowym "Tygodniku Powszechnym" szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk, pytany m.in. o swój ewentualny powrót do polskiej polityki, mówił że "Bruksela to nie emigracja i nie Sulejówek". - Będąc tam, i szefując Radzie Europejskiej, działam tak samo na rzecz polskich interesów, jak działałem, kiedy moje miejsce pracy było w Warszawie - dodał.

Na temat relacji Polski z UE były premier powiedział m.in., że Polska "stanęła okoniem wobec wszystkiego co ważne dla UE". - Nie ma żadnych wątpliwości, że dla PiS jednym z celów jest uwolnienie polityki polskiej od ciężaru, jakim jest UE z jej ograniczeniami - dodał Tusk.

- Ze zdumieniem obserwuję takie wypowiedzi Donalda Tuska, który nie rozumie tego, co my mówimy. My wielokrotnie powtarzaliśmy, że opowiadamy się za tym, że w UE absolutnie będziemy. Opowiadaliśmy się, by do niej przystąpić i nie ma mowy o tym, abyśmy z Unii odeszli - podkreśliła Mazurek.

Dodała, że wielu polityków PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, mówiło, że PiS nie chce i nie dąży do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

- Nie wiem, czy Donald Tusk ma trudności ze zrozumieniem tego, co mówimy jako politycy PiS, ale z całą pewnością wiem, że jego wypowiedzi służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas nie tylko w kraju, ale także z UE. Takie wypowiedzi niczemu dobremu nie służą i poniekąd też nie dziwią skoro wypowiada je człowiek, dla którego polskość to nienormalność a Donald Tusk wiele lat temu tak powiedział - mówiła rzeczniczka PiS. 

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 2. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 3. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 4. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 5. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 6. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook