Jedynie prawda jest ciekawa


"Wypowiedzi Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu"

12.01.2018
Tusk24112017
"Wypowiedzi Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu"

- Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, wielokrotnie mówili, że PiS nie chce wyjścia Polski z UE. Wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas w kraju, a także z UE - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Rzeczniczka PiS była pytana w piątek na briefingu prasowym w Sejmie o wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej dla "Tygodnika Powszechnego".

W wywiadzie, który ukazał się w środowym "Tygodniku Powszechnym" szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk, pytany m.in. o swój ewentualny powrót do polskiej polityki, mówił że "Bruksela to nie emigracja i nie Sulejówek". - Będąc tam, i szefując Radzie Europejskiej, działam tak samo na rzecz polskich interesów, jak działałem, kiedy moje miejsce pracy było w Warszawie - dodał.

Na temat relacji Polski z UE były premier powiedział m.in., że Polska "stanęła okoniem wobec wszystkiego co ważne dla UE". - Nie ma żadnych wątpliwości, że dla PiS jednym z celów jest uwolnienie polityki polskiej od ciężaru, jakim jest UE z jej ograniczeniami - dodał Tusk.

- Ze zdumieniem obserwuję takie wypowiedzi Donalda Tuska, który nie rozumie tego, co my mówimy. My wielokrotnie powtarzaliśmy, że opowiadamy się za tym, że w UE absolutnie będziemy. Opowiadaliśmy się, by do niej przystąpić i nie ma mowy o tym, abyśmy z Unii odeszli - podkreśliła Mazurek.

Dodała, że wielu polityków PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, mówiło, że PiS nie chce i nie dąży do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

- Nie wiem, czy Donald Tusk ma trudności ze zrozumieniem tego, co mówimy jako politycy PiS, ale z całą pewnością wiem, że jego wypowiedzi służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas nie tylko w kraju, ale także z UE. Takie wypowiedzi niczemu dobremu nie służą i poniekąd też nie dziwią skoro wypowiada je człowiek, dla którego polskość to nienormalność a Donald Tusk wiele lat temu tak powiedział - mówiła rzeczniczka PiS. 

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 2. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 3. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 4. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 5. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 6. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 7. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook