Jedynie prawda jest ciekawa


"Wypowiedzi Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu"

12.01.2018
Tusk24112017
"Wypowiedzi Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu"

- Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, wielokrotnie mówili, że PiS nie chce wyjścia Polski z UE. Wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas w kraju, a także z UE - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Rzeczniczka PiS była pytana w piątek na briefingu prasowym w Sejmie o wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej dla "Tygodnika Powszechnego".

W wywiadzie, który ukazał się w środowym "Tygodniku Powszechnym" szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk, pytany m.in. o swój ewentualny powrót do polskiej polityki, mówił że "Bruksela to nie emigracja i nie Sulejówek". - Będąc tam, i szefując Radzie Europejskiej, działam tak samo na rzecz polskich interesów, jak działałem, kiedy moje miejsce pracy było w Warszawie - dodał.

Na temat relacji Polski z UE były premier powiedział m.in., że Polska "stanęła okoniem wobec wszystkiego co ważne dla UE". - Nie ma żadnych wątpliwości, że dla PiS jednym z celów jest uwolnienie polityki polskiej od ciężaru, jakim jest UE z jej ograniczeniami - dodał Tusk.

- Ze zdumieniem obserwuję takie wypowiedzi Donalda Tuska, który nie rozumie tego, co my mówimy. My wielokrotnie powtarzaliśmy, że opowiadamy się za tym, że w UE absolutnie będziemy. Opowiadaliśmy się, by do niej przystąpić i nie ma mowy o tym, abyśmy z Unii odeszli - podkreśliła Mazurek.

Dodała, że wielu polityków PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, mówiło, że PiS nie chce i nie dąży do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

- Nie wiem, czy Donald Tusk ma trudności ze zrozumieniem tego, co mówimy jako politycy PiS, ale z całą pewnością wiem, że jego wypowiedzi służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas nie tylko w kraju, ale także z UE. Takie wypowiedzi niczemu dobremu nie służą i poniekąd też nie dziwią skoro wypowiada je człowiek, dla którego polskość to nienormalność a Donald Tusk wiele lat temu tak powiedział - mówiła rzeczniczka PiS. 

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 2. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 3. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 4. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 5. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 6. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 7. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 8. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook