Jedynie prawda jest ciekawa

Wykorzystajmy dar czasu

01.01.2012

"Z wiarą i nadzieją przyjmujemy dar czasu, który chcemy wypełniać budowaniem wspólnoty rodzinnej i narodowej, budowaniem Kościoła jako naszego domu, a także rzetelną pracą, nauką, troską o dobro wspólne i służbą społeczną oraz czynieniem swego życia bezinteresownym darem" - napisał metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc, składając wiernym noworoczne życzenia.

"Życzę wam wszystkim doświadczenia bliskości Boga, która niesie pokój" - czytamy w przesłaniu, odczytywanym w niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej.

Przywołując obszerny cytat z tegorocznego orędzia papieża Benedykta XVI na obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Pokój, abp Skworc zachęcił do lektury tego dokumentu wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie - szczególnie rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów.

Nawiązując do przypadającej 6 stycznia uroczystości Objawienia Pańskiego (święta Trzech Króli), metropolita wskazał, że Chrystusa trzeba szukać na ziemi z wiarą i odwagą. "Trzej Mędrcy ze Wschodu ukazują nam swoją drogę wiary. My na naszej musimy być również wytrwali w poszukiwaniu, konsekwentni w zawierzeniu oraz mocni w pokonywaniu napotykanych przeszkód" - wskazał.

Metropolita podkreślił, że uroczystość Trzech Króli pomaga zrozumieć "głęboki sens powszechnej misji Kościoła zbawienia wszystkich ludzi". Zaapelował o modlitwę za misjonarzy. "Nasze myśli i modlitwy kierujemy zwłaszcza do chrześcijan w krajach muzułmańskich, gdzie często są ofiarami nienawiści i wszelkiego rodzaju dyskryminacji. Wołajmy wspólnie do Boga o pokój i pojednanie w Nigerii" - napisał.

Metropolita katowicki zaapelował też o szczególne przeżycie święta Chrztu Pańskiego, przypadającego w tym roku 8 stycznia.

PAP
[fot. sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook