Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zagrożona modernizacja dróg na Mazowszu

24.09.2012

Szykują się ostre cięcia w inwestycjach na budowy dróg na Mazowszu. Przyszłoroczny budżet województwa zakłada obcięcie wydatków na drogi o połowę.

Jak wynika z ustaleń radia RMF FM, w przyszłorocznym budżecie województwa mazowieckiego kwota przeznaczona na przebudowy i drobne remonty dróg zostanie obcięta o połowę. 240 milionów złotych, które było zagwarantowane w tegorocznych wydatkach, zastąpi 120 milionów złotych. 

Cytowany przez portal rmf24.pl marszałek województwa, Adam Struzik, stwierdza, że to skutki panującego kryzysu i szukania oszczędności. "To będzie budżet bardzo oszczędnościowy. Mam nadzieję, że ten trudny czas się odwróci i w najbliższych czasach będzie można wrócić do bardzo intensywnego procesu modernizacji " - mówi. 

Co tak drastyczne cięcia oznaczają dla infrastruktury Mazowsza? Z niemal 200 kilometrów wyremontowanych dróg, zostanie ich ponad dwa razy mniej, bo 70 km. Wiele z tras będzie dalej straszyć dziurami i beznadziejnym stanem. 

Cięcia mogą też spowodować problemy dotyczące przejezdności dróg zimą. Może się bowiem okazać, że przy ciężkich warunkach pogodowych, zabraknie pieniędzy na odśnieżanie tras. To z kolei może spowodować jeszcze większe korki, które w stolicy i na całym Mazowszu i tak są bardzo duże. 

ll, rmf24.pl

[Fot. sxc.hu]


Słowa kluczowe:

budżet

,

drogi

,

kryzys

,

dziury

,

modernizacja

Warto poczytać

Facebook