Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"Wyciekły" akta afery podsłuchowej

09.06.2015

Zbigniew Stonoga opublikował trzy tomy akt z afery taśmowej. Prokuratura zapowiada śledztwo ws. wycieku.

Biznesmen Zbigniew Stonoga, który cieszy się ogromną popularnością na portalach społecznościowych, znowu wywołał burzą za pomocą jednego z nich. Kontrowersyjna gwiazda internetu opublikowała na Facebooku akta z afery taśmowej. -Społeczeństwo powinno być sędzią w tej sprawie - pisze na swoim profilu Stonoga.

Biznesmen zamieścił trzy wirtualne albumy zawierające dokumenty ze śledztwa pogrupowane według tomów. Łącznie znalazły się tam trzy takie zbiory. Możemy w nich zauważyć tajne protokoły, a także załączoną dokumentację (wraz ze zdjęciami).

Najbardziej przykuwa uwagę fakt, że na fotografiach dokumentów opublikowanych przez Stonogę figurują pełne nazwiska. W sieci trwa dyskusja, czy nie została złamana tajemnica śledztwa i czy Stonoga miał prawo zamieścić materiały w sieci. Wszystkie dokumenty zostały zamieszczone na stronie „Gazety Stonoga”, czasopisma wydawanego przez kontrowersyjnego biznesmena.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za tym skandalicznym wyciekiem. Źródeł może być kilka - akta są w prokuraturze i ABW, trzeba tylko ustalić, kto je wyniósł na zewnątrz. Jak informuje RMF FM co najmniej kilka osób miało zgodę prokuratury na wykonywanie fotokopii akt śledztwa. To część osób podejrzanych oraz ich obrońcy, a także część z kilkudziesięciu pokrzywdzonych wraz z pełnomocnikami.

Zgody udzielono jednak z zastrzeżeniem, że ich opublikowanie będzie groziło odpowiedzialnością karną. Prokuratura Generalna już zapowiedziało śledztwo w sprawie.

gah/ansa/RMF FM

[fot. FB/ profil Zbigniewa Stonogi]

Słowa kluczowe:

afera taśmowa

,

prokuratura

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook