Jedynie prawda jest ciekawa


Wybrano nowy zarząd Platformy Obywatelskiej. Od Hanny Gronkiewicz Waltz odwrócili się już wszyscy

16.12.2017
platforma16122017
Wybrano nowy zarząd Platformy Obywatelskiej. Od Hanny Gronkiewicz Waltz odwrócili się już wszyscy

Kandydatów do zarządu rekomendował lider PO Grzegorz Schetyna. Nie było zgłoszeń z sali.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a także posłowie: Monika Wielichowska, Agnieszka Pomaska, Izabela Leszczyna, Bartosz Arłukowicz i Arkadiusz Myrcha - to nowi członkowie zarządu Platformy, wybrani podczas sobotnich obrad Rady Krajowej PO.

Do zarządu powraca ponadto b. liderka świętokrzyskiej PO, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. W zarządzie pozostali, tak jak dotychczas, kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski oraz szef stołecznej PO Marcin Kierwiński.

Na swych obecnych funkcjach w zarządzie pozostają ponadto: sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski oraz skarbnik ugrupowania Mariusz Witczak. Zastępcą Gawłowskiego, odpowiedzialnym za kontakty z parlamentem ma być posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Wiceprzewodniczącymi Platformy wybrano ponownie (także z rekomendacji Schetyny): b. premier Ewę Kopacz, b. wicepremiera Tomasza Siemoniaka, b. ministra sprawiedliwości Borysa Budkę oraz wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

W kierownictwie nie będzie już prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która nie ubiegała się o wybór do zarządu. Nie brała też udziału w sobotnim posiedzeniu Rady Krajowe PO. (PAP)

autor: Marta Rawicz

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook