Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wybory w PiS później

19.09.2013

Rada Polityczna PiS, która miała m.in. wybrać wiceprezesów, nie odbędzie się we wrześniu, jak wcześniej planowali politycy tej partii. Według nich powodem jest objazd kraju przez czołowych działaczy PiS.

Rada Polityczna PiS miała wybrać na trzyletnią kadencję wiceprezesów oraz członków ścisłego kierownictwa - Komitetu Politycznego.

- Prezes Jarosław Kaczyński będzie w najbliższy weekend na Podkarpaciu. Nie ma nic, co by nakazywało pośpiech w zwoływaniu Rady - powiedział PAP szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. On, a także inni politycy PiS w sobotę i niedzielę spotkają się z sympatykami partii w całym kraju. Podobnie ma być w przyszłym tygodniu.

W Komitecie Politycznym - jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP - mogą pojawić się nowe twarze, m.in. Antoni Macierewicz, który może zostać także wiceprezesem partii. Zgłaszanie kandydatów na wiceszefów to kompetencja prezesa partii; konsultacje w tej sprawie jeszcze się nie odbywały.

Błaszczak zdementował doniesienia, że Jarosław Kaczyński podjął decyzję o przełożeniu posiedzenia Rady, ponieważ chciał uniknąć głosowania m.in. nad przyszłością Macierewicza i rzecznika partii Adama Hofmana. O Hofmanie jest głośno po tym, jak media ujawniły nagranie z wieczornego spotkania polityków PiS podczas niedawnego wyjazdu na Podkarpacie; Macierewicz z kolei odpiera zarzuty o to, że eksperci zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej nie są wiarygodni.

Do kompetencji Rady Politycznej należy - oprócz wyboru i odwoływania na wniosek prezesa PiS wiceprezesów partii i członków Komitetu Politycznego - także wybór przewodniczącego Komitetu Wykonawczego i skarbnika PiS.

Joachim Brudziński ma pozostać szefem Komitetu Wykonawczego, a Stanisław Kostrzewski skarbnikiem. W Komitecie Politycznym zasiada obecnie 29 polityków; wiceprezesów partii jest troje: Mariusz Kamiński, Adam Lipiński oraz Beata Szydło.

Przed czerwcowym kongresem partii obowiązywała zasada, że Rada Polityczna musi zebrać się raz na kwartał. W trakcie kongresu ze statutu wykreślono ten zapis.


Greg/PAP
[fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. olsztyn-smolensk-pamiec-katyn-353t54fc25ccm800x61e3a41c 19.01.2017

  Kolejne ekshumacje do połowy 2017 roku

  Zaplanowane zostały kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik będą przeprowadzane do połowy 2017 r.

 2. mid-17119093-1 19.01.2017

  Prezydent Radomia straci mandat?

  CBA wysłało w czwartek Radzie Miejskiej w Radomiu wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Według CBA to skutek ujawnienia nieprzestrzegania przez niego przepisów ustawy antykorupcyjnej. Witkowski uważa, że nie złamał prawa.

 3. mid-17119057 19.01.2017

  CBOS: Wzrosła liczba zwolenników rządu

  "W pierwszej połowie stycznia do zwolenników rządu zaliczyło się 39 proc. respondentów, przeciwnicy to 32 proc., a 26 proc. wyraziło obojętność wobec obecnego gabinetu" - wynika z sondażu CBOS. Zwolenników rządu jest najwięcej od początku urzędowania premier Beaty Szydło.

 4. mid-17119016 19.01.2017

  Prezydent: Liczę na polsko-izraelską współpracę

  Najlepszą gwarancją światowego pokoju jest solidarna, prowadzona z determinacją obrona porządku opartego na prawie międzynarodowym - powiedział w Izraelu prezydent Andrzej Duda. Kluczowym elementem jest znaczące wzmocnienie potencjału odstraszania - dodał.

 5. blust 19.01.2017

  Błaszczak: Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa

  Błaszczak mówił, że zarzutami obciążającymi 80 zidentyfikowanych demonstrujących przed Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia 2016 r., jest "złamanie prawa".

 6. pajor-surma 19.01.2017

  Zmarł prezydent Stargardu

  Prezydent Sławomir Pajor zmarł w swoim domu. Miał 58 lat.

 7. rafae 19.01.2017

  Nie żyje Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15

  Wójcikowski miał 43 lata. Należał do Stowarzyszenia KoLiber.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook