Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wszystkie tajemnice Ewy Kopacz

15.09.2014

Jaka była i jest przyszła premier Polski? Czy dobrze zarządzała resortem zdrowia, a nawet przychodnią w Szydłowcu? Co mówią o niej polityczni rywale? Jest kilka rewelacji.

„Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych, a kierując resortem zdrowia doprowadziła - jak zarzuca jej opozycja - do niekontrolowanej prywatyzacji i powstania gigantycznych kolejek do specjalistów” - rozpoczyna bardzo długi i pełen ciekawych wątków tekst portal Money.pl.

Serwis szczegółowo analizuje wszystkie szczeble kariery po których pięła się przyszła premier Polski.

Kariera Ewy Kopacz biegnie bardzo szybko. Lekarz, dyrektor ZOZ w Szydłowcu, minister zdrowia, marszałek sejmu i wreszcie premier.

Jak doszło do gigantycznego zadłużenie przychodni w Szydłowcu? O tym dla portalu Money.pl mówi jej obecny dyrektor:

„Większość przychodni i szpitali popadła wtedy w długi. To był efekt między innymi ustawy z 2003 roku, znacząco podnoszącej pensje personelu i zmieniającej zasady opodatkowania placówek” - czytamy.

Warto odnotować, że to Paweł Piskorski wprowadził Ewę Kopacz na polityczne salony. Ewa Kopacz najpierw była jego zastępczynią w Unii Wolności, potem Piskorski wprowadził ją do tworzącej się PO.

„Była lojalna do czasu, gdy Donald Tusk pozbył się mnie z partii i zaczął wyrzucać ludzi, z którymi współpracowałem” - mówi Piskorski.

Money.pl zadaje mocne pytanie czy czas Ewy Kopacz w fotelu ministra zdrowia był stracony?

„Zasłynęła tym, że nie zgodziła się na zakup szczepionek przeciwko świńskiej grypie, za co ją chwalono, ale też tym, że wrobiła swojego następcę Bartosza Arłukowicza w fatalnie przygotowaną ustawę refundacyjną” - czytamy.

Budżet resortu nie potrafił wytrzymać jej decyzji, a wprowadzona ustawa o lekach refundowanych doprowadziła do przerwania leczenia przez wielu pacjentów, którzy nie mieli pieniędzy na realizację recept.

Jako marszałek Sejmu obiecała, że skończy z sejmową zamrażarką, w której za czasów Komorowskiego i Schetyny na tym stanowisku zamrożono blisko 100 projektów ustaw złożonych przez opozycję. Stało się zupełnie inaczej.

Jaką będzie premier?

Tak ocenia Ewą Kopacz jej partyjny kolega Andrzej Halicki:

„Uznaliśmy, że lider bierze odpowiedzialność pełną, i tej logiki się trzymamy, tak więc Ewa Kopacz powinna być premierem(...) lepiej rozczarować się miło i pozytywnie, niż odwrotnie)” - mówi polityk.

O tym jak będzie – przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Polecamy cały bardzo obszerny tekst o Ewie Kopacz na portalu Money.pl

lz

[fot: PAP/Jakub Kamiński]


Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

portal

,

polityka

Warto poczytać

 1. mid-17117278 17.01.2017

  Rozłam w KOD stał się faktem

  "Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia KOD Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu".

 2. MAT0971 17.01.2017

  Skandaliczny apel opozycji! Domagano się "interwencji z zewnątrz"

  "16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany „wspólny apel opozycji”, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji".

 3. MCz14122016003 17.01.2017

  Grabiec: PiS robi zamach na samorząd

  "Zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczące zmian w samorządowej ordynacji wyborczej traktujemy jako zamach na samorząd".

 4. gronkus 17.01.2017

  PiS chce ograniczyć kadencję samorządowców

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, iż chciałby aby najbliższe wybory samorządowe w 2018 r. odbyły się według nowych zasad.

 5. Zrzut-ekranu-2017-01-17-o-122242 17.01.2017

  Mazurek: Jesteśmy za leczniczą marihuaną

  "My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach".

 6. jaru2 17.01.2017

  Grabiec: Kaczyński to wytrawny polityk

  -Pod względem taktyki potrafi zawsze z dużego zamieszania wyjść obronną ręką- stwierdził rzecznik PO.

 7. mid-17117039 17.01.2017

  Premier inauguruje "Rok Nowych Zadań"

  "Nowy rok jest dobrym momentem, aby wyznaczyć nowe kierunki działań" - mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji inaugurującej we wtorek akcję „Rok Nowych Zadań”.

 8. kuku2 17.01.2017

  Nie będzie śledztwa przeciwko Rzeplińskiemu

  Sprawa dotyczy wyznaczenie w marcu 2016 r. przez ówczesnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego "niezgodnego z przepisami" składu do zbadania noweli ustawy o TK.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook