Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wszystkie tajemnice Ewy Kopacz

15.09.2014

Jaka była i jest przyszła premier Polski? Czy dobrze zarządzała resortem zdrowia, a nawet przychodnią w Szydłowcu? Co mówią o niej polityczni rywale? Jest kilka rewelacji.

„Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych, a kierując resortem zdrowia doprowadziła - jak zarzuca jej opozycja - do niekontrolowanej prywatyzacji i powstania gigantycznych kolejek do specjalistów” - rozpoczyna bardzo długi i pełen ciekawych wątków tekst portal Money.pl.

Serwis szczegółowo analizuje wszystkie szczeble kariery po których pięła się przyszła premier Polski.

Kariera Ewy Kopacz biegnie bardzo szybko. Lekarz, dyrektor ZOZ w Szydłowcu, minister zdrowia, marszałek sejmu i wreszcie premier.

Jak doszło do gigantycznego zadłużenie przychodni w Szydłowcu? O tym dla portalu Money.pl mówi jej obecny dyrektor:

„Większość przychodni i szpitali popadła wtedy w długi. To był efekt między innymi ustawy z 2003 roku, znacząco podnoszącej pensje personelu i zmieniającej zasady opodatkowania placówek” - czytamy.

Warto odnotować, że to Paweł Piskorski wprowadził Ewę Kopacz na polityczne salony. Ewa Kopacz najpierw była jego zastępczynią w Unii Wolności, potem Piskorski wprowadził ją do tworzącej się PO.

„Była lojalna do czasu, gdy Donald Tusk pozbył się mnie z partii i zaczął wyrzucać ludzi, z którymi współpracowałem” - mówi Piskorski.

Money.pl zadaje mocne pytanie czy czas Ewy Kopacz w fotelu ministra zdrowia był stracony?

„Zasłynęła tym, że nie zgodziła się na zakup szczepionek przeciwko świńskiej grypie, za co ją chwalono, ale też tym, że wrobiła swojego następcę Bartosza Arłukowicza w fatalnie przygotowaną ustawę refundacyjną” - czytamy.

Budżet resortu nie potrafił wytrzymać jej decyzji, a wprowadzona ustawa o lekach refundowanych doprowadziła do przerwania leczenia przez wielu pacjentów, którzy nie mieli pieniędzy na realizację recept.

Jako marszałek Sejmu obiecała, że skończy z sejmową zamrażarką, w której za czasów Komorowskiego i Schetyny na tym stanowisku zamrożono blisko 100 projektów ustaw złożonych przez opozycję. Stało się zupełnie inaczej.

Jaką będzie premier?

Tak ocenia Ewą Kopacz jej partyjny kolega Andrzej Halicki:

„Uznaliśmy, że lider bierze odpowiedzialność pełną, i tej logiki się trzymamy, tak więc Ewa Kopacz powinna być premierem(...) lepiej rozczarować się miło i pozytywnie, niż odwrotnie)” - mówi polityk.

O tym jak będzie – przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Polecamy cały bardzo obszerny tekst o Ewie Kopacz na portalu Money.pl

lz

[fot: PAP/Jakub Kamiński]


Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

portal

,

polityka

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook