Jedynie prawda jest ciekawa


Wszystkie tajemnice Ewy Kopacz

15.09.2014

Jaka była i jest przyszła premier Polski? Czy dobrze zarządzała resortem zdrowia, a nawet przychodnią w Szydłowcu? Co mówią o niej polityczni rywale? Jest kilka rewelacji.

„Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych, a kierując resortem zdrowia doprowadziła - jak zarzuca jej opozycja - do niekontrolowanej prywatyzacji i powstania gigantycznych kolejek do specjalistów” - rozpoczyna bardzo długi i pełen ciekawych wątków tekst portal Money.pl.

Serwis szczegółowo analizuje wszystkie szczeble kariery po których pięła się przyszła premier Polski.

Kariera Ewy Kopacz biegnie bardzo szybko. Lekarz, dyrektor ZOZ w Szydłowcu, minister zdrowia, marszałek sejmu i wreszcie premier.

Jak doszło do gigantycznego zadłużenie przychodni w Szydłowcu? O tym dla portalu Money.pl mówi jej obecny dyrektor:

„Większość przychodni i szpitali popadła wtedy w długi. To był efekt między innymi ustawy z 2003 roku, znacząco podnoszącej pensje personelu i zmieniającej zasady opodatkowania placówek” - czytamy.

Warto odnotować, że to Paweł Piskorski wprowadził Ewę Kopacz na polityczne salony. Ewa Kopacz najpierw była jego zastępczynią w Unii Wolności, potem Piskorski wprowadził ją do tworzącej się PO.

„Była lojalna do czasu, gdy Donald Tusk pozbył się mnie z partii i zaczął wyrzucać ludzi, z którymi współpracowałem” - mówi Piskorski.

Money.pl zadaje mocne pytanie czy czas Ewy Kopacz w fotelu ministra zdrowia był stracony?

„Zasłynęła tym, że nie zgodziła się na zakup szczepionek przeciwko świńskiej grypie, za co ją chwalono, ale też tym, że wrobiła swojego następcę Bartosza Arłukowicza w fatalnie przygotowaną ustawę refundacyjną” - czytamy.

Budżet resortu nie potrafił wytrzymać jej decyzji, a wprowadzona ustawa o lekach refundowanych doprowadziła do przerwania leczenia przez wielu pacjentów, którzy nie mieli pieniędzy na realizację recept.

Jako marszałek Sejmu obiecała, że skończy z sejmową zamrażarką, w której za czasów Komorowskiego i Schetyny na tym stanowisku zamrożono blisko 100 projektów ustaw złożonych przez opozycję. Stało się zupełnie inaczej.

Jaką będzie premier?

Tak ocenia Ewą Kopacz jej partyjny kolega Andrzej Halicki:

„Uznaliśmy, że lider bierze odpowiedzialność pełną, i tej logiki się trzymamy, tak więc Ewa Kopacz powinna być premierem(...) lepiej rozczarować się miło i pozytywnie, niż odwrotnie)” - mówi polityk.

O tym jak będzie – przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Polecamy cały bardzo obszerny tekst o Ewie Kopacz na portalu Money.pl

lz

[fot: PAP/Jakub Kamiński]


Warto poczytać

 1. szpital-lozka 20.06.2018

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich". Lekarze przestrzegają: "Rośnie liczba odmów szczepień”

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich"

 2. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 3. tvp19062018 19.06.2018

  Nieprawdopodobne. Mecz z Senegalem oglądało… blisko 19 milionów Polaków

  Blisko 19 milionów widzów oglądało mecz Polski z Senegalem – poinformował na Twitterze prezes TVP.

 4. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 5. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

 6. lechpoz19062018 19.06.2018

  "Klima" nie zostanie zwolniony z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie

  Piotr K. ps. "Klima", który według prokuratury miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech-Legia - pozostanie w areszcie. We wtorek poznański sąd odrzucił zażalenie obrony na tymczasowe aresztowanie "Klimy".

 7. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 8. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook