Jedynie prawda jest ciekawa


Wstrząsające słowa Żakowskiego: Płód jest płodem, człowiek jest człowiekiem, tak jak słoń jest słoniem, a szafa jest szafą

26.03.2018
Zakowskiwp
Wstrząsające słowa Żakowskiego: Płód jest płodem, człowiek jest człowiekiem, tak jak słoń jest słoniem, a szafa jest szafą

- Płód jest płodem, człowiek jest człowiekiem. To są różne byty, tak jak słoń jest słoniem, a szafa jest szafą – przekonywał Jacek Żakowski w programie "Bitwa Redaktorów" w telewizji wp.pl

Opisując mapę świata z zaznaczonymi krajami w których dokonywanie aborcji jest legalne, Żakowski nazwał kraje w których możliwości jej dokonywania są ograniczone, w tym Polskę, mianem „dzikich”.

- Zakaz aborcji idzie zwykle w parze z tradycjonalistycznym ciemnogrodem, który zakazuje także edukacji seksualnej, utrudnia antykoncepcję, opieką medyczną nad kobietami itd., co doprowadza do eskalacji sytuacji – twierdzi Żakowski.

Redaktor wytknął hipokryzję środowiskom konserwatywnym, zarzucając im że walcząc o zakaz aborcji, doprowadzą do tego że będzie ona dokonywana jeszcze częściej.

Według Żakowskiego, płód nie jest człowiekiem. – Dzieci są narodzone, a nienarodzone to płody – uważa. – Czyli pańskim zdaniem do 8 miesiąca ciąży można dokonać tzw zabiegu, bo to nie jest dziecko? – dopytywał go Paweł Lisicki.

- To zależy od stanowiska etycznego – twierdzi Żakowski. – Część katolików wierzy że człowiek powstaje w momencie poczęcia, a część w pewnym momencie rozwoju płodowego. W każdym momencie decyzja aborcyjna polega na ważeniu interesów między interesem płodu, a interesem matki. Ten płód może stać się dzieckiem jeśli się urodzi, ale jeśli się nie urodzi to się nim nie stanie – przekonuje.

Jak zaznacza Jacek Żakowski, aborcja jest dokonywana zawsze w granicznych sytuacjach.

- Płód jest płodem, człowiek jest człowiekiem. To są różne byty, tak jak słoń jest słoniem, a szafa jest szafą – uważa Jacek Żakowski.

kh
Fot:screenshot(video.wp.pl)

Warto poczytać

 1. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 2. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 3. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 4. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 5. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 6. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 7. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 8. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook