Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: "Będzie rewanż - Kaczyński vs. Komorowski"

18.01.2014

Już od 20 stycznia br. w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski!

"Nie chce, a jednak musi" - to tytuł artykułu Piotra Zaremby, w którym publicysta "wSieci" pisze, że to Jarosław Kaczyński rzuci wyzwanie Bronisławowi Komorowskiemu i wystartuje w wyborach prezydenckich:

Dla szeregowych działaczy to oczywista oczywistość – mówi polityk PiS o prezydenckim starcie Jarosława Kaczyńskiego. Skazuje go na to i wyborczy kalendarz, i natura własnej partii. (...) Start samego Kaczyńskiego w wyborach prezy­denckich wydaje się oczywistoś­cią, choć najeżoną rozlicznymi pułapkami, wręcz fatalistyczną - pisze Zaremba, pisząc w tekście o kulisach i decyzji Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie.

Bracia Karnowscy tym razem rozmawiają z Pawłem Nowackim oraz Janem Pospieszalskim - twórcami programu "Bliżej" w Telewizji Polskiej. Dziennikarze nawiązują do niedawnego zakazu i zapisu na nazwisko, który pojawił się w TVP: Uczciwy dziennikarz nie może zaakceptować sytuacji, w której obowiązują zapisy na czyjekolwiek nazwisko i zasada odpowiedzialności zbiorowej. W Polsce cenzura prewencyjna jest zakazana. (...) Nie może być zgody na to, by konserwatywna wrażliwość ogrom­nej części polskiego społeczeństwa, w mojej większości, była spychana gdzieś do kąta. Widać to także na rynku prasowym - przekonują dziennikarze "Bliżej".

Jan Rokita w swoim eseju analizuje kolejne obietnice, zapowiedzi i poczynania rządu Donalda Tuska: Żaden z szefów rządu – z lewicowymi premierami Cimoszewiczem i Millerem włącznie – nie ogłosił dotychczas w Polsce tak socjalistycznego planu działań - punktuje publicysta "wSieci".

Z kolei Stanisław Janecki analizuje tak duże zaangażowanie prezydenta Komorowskiego w sprawę komisji śledczej ds. likwidacji WSI: Oto dlaczego prezydent RP wskazał Antoniego Macierewicza i Andrzeja Seremeta jako głównych wrogów ludu. (…) pokazuje to, co jest dla głowy państwa na­ prawdę ważne. Nie są istotne problemy gospodarcze, społeczne, służba zdrowia czy los emerytów, lecz kwestie ściśle związane z taj­ nymi służbami i ich specjalnymi operacjami - tłumaczy Janecki.

Marcin Wikło bierze na tapetę temat szantażowanego przez prostytutkę posła Solidarnej Polski: Historia szantażowanego posła Solidarnej Polski to przede wszystkim wielki dramat jego rodziny. Ale ten skandal będzie też miał wyjątkowo poważne konsekwencje polityczne - ocenia dziennikarz.

Jest jakaś tajemnica. Polskie władze nie życzą sobie, żeby ktokolwiek poza nimi miał na sprawę smoleńską jakikolwiek wpływ – mówi w rozmowie z markiem Pyzą dr Wacław Berczyński, ekspert lotniczy, konstruktor samolotów z wieloletnim stażem pracy m.in. w koncernie Boeing.

Krzysztof Feusette zastanawia się nad tym, kto otrzymałby nieformalny tytuł Pinokia Roku: Gdyby przyznawano w Polsce tytuł Pinokia roku, w ostatnim czasie otrzymaliby go nieoficjalny król TVN Jakub Władysław Wojewódzki i oficjalny rzecznik TVP Jacek Rakowiecki. Wśród nominowanych reprezentanci koalicji rządowo-medialnej przodowaliby od lat - pisze.

W numerze również dodatek specjalny - Polski Rzym, czyli poradnik dla przygotowujących się do kanonizacji Jana Pawła II. Pisze Grzegorz Górny: Kanonizacja Jana Pawła II będzie z pewnością najważniejszym wydarzeniem w polskim życiu religijnym w 2014 r. Zdaniem burmistrza Rzymu Ignazio Marino będzie ona także wydarzeniem historycznym o charakterze globalnym - ocenia.

Tomasz Łysiak w swoim eseju poświęconym postaci Romualda Traugutta pisze o bohaterze, który zginął 150 lat temu: Człowiek, który podjął się kierowania powstaniem przez większość uważanym już za przegrane. (...) W jednym z pism do generała napisał: „U nas władza nie jest uosobieniem ambicji, ale aktem poświęcenia, a to, co głosimy, nie jest piękną tylko i czczą formą, ale wynikiem naszych przekonań, prac i trudów całego życia, pojęciem tak stałem i niezłomnem, że za nie w każdej chwili też życie dać jeste­śmy gotowi i co dzień je narażamy”. Ofiara jego miała się dokonać w pełni. 5 sierpnia 1864 r. po raz ostatni ucałował krzyż. I już wkrótce wrzucono go do bez­imiennego dołu - pisze Łysiak.

Z kolei Piotr Skwieciński ocenia zwrot polityki Władimira Putina i całego Kremla do idei konserwatywnych: Putin dokonuje zwrotu w stronę tradycjonalizmu i chrześcijaństwa. Czy szczerze? to mniej ważne. Ważniejsze: czy trwale? - zastanawia się publicysta.

W numerze również dwugłos Piotr Zaremba – dr Barbara Fedyszak - Radziejowska wokół książki "Resortowe Dzieci", a także eseje Jana Filipa Staniłki, Jana Polkowskiego, prof. Krzysztofa Rybińskiego oraz ks. Dariusza Kowalczyka.

A w Kulturze wSieci – jak co tydzień – Adamski poleca – Adamski odradza, czyli co warto, a czego nie warto oglądać zdaniem reaktora naczelnego portalu wNas.pl.

Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 20 stycznia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły TUTAJ

Warto poczytać

 1. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 2. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 3. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 4. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 5. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 6. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 7. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 8. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook