Jedynie prawda jest ciekawa


Wróbel: Konwencja przemodeluje społeczeństwo

08.03.2015

Bronisław Komorowski podpisze ustawę antyprzemocową. Marzena Wróbel krytykuje tę decyzję.

Konwencja wprowadza redefinicję płci i nie zgadzam się, że niczego nie zmieni. Ona w perspektywie czasu, i to – obawiam się – niedługiego, przemodeluje całkowicie nasze społeczeństwo” - mówiła Marzena Wróbel w programie Woronicza 17 w TVP.info.

Prezydent Komorowski wciąż czeka na podpisanie Konwencji Antyprzemocowej. Posłanka Wróbel twierdzi, że nie jest ona do niczego potrzebna, a jej wprowadzenie może mieć negatywne skutki.

„Nie będzie można nikogo dyskryminować ze względu na płeć społeczno-kulturową. Innymi słowy – jeśli mężczyzna, który uzna, że pełni w danym stadle funkcję kobiety, zostanie np. pobity przez swojego partnera, w przyszłości będzie to traktowane jako pobicie kobiety” - stwierdziła Wróbel.

„Ja w ogóle się tym nie ekscytuję. Mam wrażenie, że ta konwencja stała się symbolem, czyje będzie na wierzchu; symbolem sporów światopoglądowych” - odniosła się do sprawy Julia Pitera z PO.

Lewica też nie widzi problemu we wprowadzeniu konwencji. Kazimiera Szczuka nie odnosi się do kwestii definicji płci, wprowadzanej przez dokument.

„Chciałabym zaapelować: przeciwstawiajmy się przemocy, domagajmy się ratyfikacji konwencji. Przemoc to jest przemoc, przyczyna jest sprawca. Ne zastanawiajmy się nad tym, dlaczego on bije, tylko chrońmy ofiary. Zróbmy z Polski kraj, w którym domy są wolne od przemocy” - mówiła Szczuka.

mly/tvp.info

fot.facebook.com

 

 

 

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook