Jedynie prawda jest ciekawa


Wróbel: Konwencja przemodeluje społeczeństwo

08.03.2015

Bronisław Komorowski podpisze ustawę antyprzemocową. Marzena Wróbel krytykuje tę decyzję.

Konwencja wprowadza redefinicję płci i nie zgadzam się, że niczego nie zmieni. Ona w perspektywie czasu, i to – obawiam się – niedługiego, przemodeluje całkowicie nasze społeczeństwo” - mówiła Marzena Wróbel w programie Woronicza 17 w TVP.info.

Prezydent Komorowski wciąż czeka na podpisanie Konwencji Antyprzemocowej. Posłanka Wróbel twierdzi, że nie jest ona do niczego potrzebna, a jej wprowadzenie może mieć negatywne skutki.

„Nie będzie można nikogo dyskryminować ze względu na płeć społeczno-kulturową. Innymi słowy – jeśli mężczyzna, który uzna, że pełni w danym stadle funkcję kobiety, zostanie np. pobity przez swojego partnera, w przyszłości będzie to traktowane jako pobicie kobiety” - stwierdziła Wróbel.

„Ja w ogóle się tym nie ekscytuję. Mam wrażenie, że ta konwencja stała się symbolem, czyje będzie na wierzchu; symbolem sporów światopoglądowych” - odniosła się do sprawy Julia Pitera z PO.

Lewica też nie widzi problemu we wprowadzeniu konwencji. Kazimiera Szczuka nie odnosi się do kwestii definicji płci, wprowadzanej przez dokument.

„Chciałabym zaapelować: przeciwstawiajmy się przemocy, domagajmy się ratyfikacji konwencji. Przemoc to jest przemoc, przyczyna jest sprawca. Ne zastanawiajmy się nad tym, dlaczego on bije, tylko chrońmy ofiary. Zróbmy z Polski kraj, w którym domy są wolne od przemocy” - mówiła Szczuka.

mly/tvp.info

fot.facebook.com

 

 

 

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook