Jedynie prawda jest ciekawa

Wróbel: Konwencja przemodeluje społeczeństwo

08.03.2015

Bronisław Komorowski podpisze ustawę antyprzemocową. Marzena Wróbel krytykuje tę decyzję.

Konwencja wprowadza redefinicję płci i nie zgadzam się, że niczego nie zmieni. Ona w perspektywie czasu, i to – obawiam się – niedługiego, przemodeluje całkowicie nasze społeczeństwo” - mówiła Marzena Wróbel w programie Woronicza 17 w TVP.info.

Prezydent Komorowski wciąż czeka na podpisanie Konwencji Antyprzemocowej. Posłanka Wróbel twierdzi, że nie jest ona do niczego potrzebna, a jej wprowadzenie może mieć negatywne skutki.

„Nie będzie można nikogo dyskryminować ze względu na płeć społeczno-kulturową. Innymi słowy – jeśli mężczyzna, który uzna, że pełni w danym stadle funkcję kobiety, zostanie np. pobity przez swojego partnera, w przyszłości będzie to traktowane jako pobicie kobiety” - stwierdziła Wróbel.

„Ja w ogóle się tym nie ekscytuję. Mam wrażenie, że ta konwencja stała się symbolem, czyje będzie na wierzchu; symbolem sporów światopoglądowych” - odniosła się do sprawy Julia Pitera z PO.

Lewica też nie widzi problemu we wprowadzeniu konwencji. Kazimiera Szczuka nie odnosi się do kwestii definicji płci, wprowadzanej przez dokument.

„Chciałabym zaapelować: przeciwstawiajmy się przemocy, domagajmy się ratyfikacji konwencji. Przemoc to jest przemoc, przyczyna jest sprawca. Ne zastanawiajmy się nad tym, dlaczego on bije, tylko chrońmy ofiary. Zróbmy z Polski kraj, w którym domy są wolne od przemocy” - mówiła Szczuka.

mly/tvp.info

fot.facebook.com

 

 

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook