Jedynie prawda jest ciekawa


Wróbel: Konwencja przemodeluje społeczeństwo

08.03.2015

Bronisław Komorowski podpisze ustawę antyprzemocową. Marzena Wróbel krytykuje tę decyzję.

Konwencja wprowadza redefinicję płci i nie zgadzam się, że niczego nie zmieni. Ona w perspektywie czasu, i to – obawiam się – niedługiego, przemodeluje całkowicie nasze społeczeństwo” - mówiła Marzena Wróbel w programie Woronicza 17 w TVP.info.

Prezydent Komorowski wciąż czeka na podpisanie Konwencji Antyprzemocowej. Posłanka Wróbel twierdzi, że nie jest ona do niczego potrzebna, a jej wprowadzenie może mieć negatywne skutki.

„Nie będzie można nikogo dyskryminować ze względu na płeć społeczno-kulturową. Innymi słowy – jeśli mężczyzna, który uzna, że pełni w danym stadle funkcję kobiety, zostanie np. pobity przez swojego partnera, w przyszłości będzie to traktowane jako pobicie kobiety” - stwierdziła Wróbel.

„Ja w ogóle się tym nie ekscytuję. Mam wrażenie, że ta konwencja stała się symbolem, czyje będzie na wierzchu; symbolem sporów światopoglądowych” - odniosła się do sprawy Julia Pitera z PO.

Lewica też nie widzi problemu we wprowadzeniu konwencji. Kazimiera Szczuka nie odnosi się do kwestii definicji płci, wprowadzanej przez dokument.

„Chciałabym zaapelować: przeciwstawiajmy się przemocy, domagajmy się ratyfikacji konwencji. Przemoc to jest przemoc, przyczyna jest sprawca. Ne zastanawiajmy się nad tym, dlaczego on bije, tylko chrońmy ofiary. Zróbmy z Polski kraj, w którym domy są wolne od przemocy” - mówiła Szczuka.

mly/tvp.info

fot.facebook.com

 

 

 

Warto poczytać

 1. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 2. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 3. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 4. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 5. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 6. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 7. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook