Jedynie prawda jest ciekawa


Wojna bez granic w Nowoczesnej. Odchodzi Scheuring-Wielgus, kolejny będzie Petru?

09.05.2018
scheuring08052018
Wojna bez granic w Nowoczesnej. Odchodzi Scheuring-Wielgus, kolejny będzie Petru?

Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki - poinformowała w środę posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

  Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu! – napisała posłanka na Twitterze, publikując zdjęcie przeciętej legitymacji partyjnej.

Bardzo szybko w przestrzeni medialnej pojawiły się liczne komentarze odnoszące się do decyzji posłanki.

– Nowoczesna  bez Joanny Scheuring-Wielgus nie będzie już taka sama; jej odejście świadczy o tym, że w partii nie umiano wykorzystać jej potencjału; w pewnym sensie ją wypchnięto; to olbrzymia strata  powiedział w środę w Sejmie b. przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru.

Był lider Nowoczesnej zwrócił uwagę na zaangażowanie posłanki w sprawy społeczne oraz przypomniał, że posłanka była jedną z osób zakładających Nowoczesną. "W pewnym sensie ją wypchnięto i to bardzo źle" – oświadczył Petru.

Według Joanny Scheuring- Wielgus powodem jej odejścia z N. był zakaz wypowiadania się w sprawie protestu osób niepełnosprawnych. Scheuring-Wielgus wskazywała w TVN24, że to ona powinna być osobą prezentującą stanowisko klubu w sprawie osób niepełnosprawnych. Zapewniła, że wartości, które są dla niej ważne, "są cały czas takie same". "Ja nie akceptuję fałszu, kłamstwa" - podkreśliła. "Są pewne rzeczy, które są dla mnie nie do zaakceptowania. Jeżeli jest przekroczona czerwona linia, to trzeba po prostu podjąć decyzję, trzeba prostu zejść ze sceny niepokonanym" - powiedziała.

Innego zdania jest jednak szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. – Joanna Scheuring-Wielgus nie dostała zakazu wypowiadania się, zaproponowałam jej konferencję prasową ws. problemów osób niepełnosprawnych – mówiła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca partii oceniła też, że Scheuring-Wielgus wybrała najgorszy z możliwych momentów na odejście z Nowoczesnej.

W podobnym tonie komentowała decyzję swojej koleżanki szefowa klubu Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, która napisała na Twitterze, iż Joanna Scheuring-Wielgus nigdy nie otrzymała zakazu wypowiedzi w sprawie osób z niepełnosprawnością i ich protestu.

Zdaniem posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego, decyzja Scheuring-Wielgus mogła wynikać z planów posłanki na utworzenie nowej partii wspólnie z Robertem Biedroniem i Barbarą Nowacką.

ac/twitter/pap

fot. twitterWarto poczytać

 1. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 2. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 3. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 4. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 5. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 6. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 7. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook