Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Właściciel TV Trwam godny zaufania

15.06.2013

Fundacja LuX Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego. Ta decyzja pokazuje fałsz argumentacji KRRiT ws. odmowy przyznania TV Trwam koncesji.

Właściciel Telewizji Trwam Fundacja Lux Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego Dun and Bradstreet (D&B) Poland. Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, wyjaśnia, że certyfikat Fundacja otrzymała za działalność w latach 2011-2012.

Jak wyjaśnia "Nasz Dziennik", D&B Poland to polski oddział amerykańskiej firmy Dun and Bradstreet, która od lat zajmuje się prowadzeniem jednej z najstarszych na świecie wywiadowni gospodarczych. W ramach działalności przyzaje certyfikaty uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w świecie biznesu. D&B bardzo wnikliwie ocenia badane firmy, sprawdza stan ich finansów (rentowność, płynność, poziom zadłużenia, przeterminowane płatności).

Agnieszka Blajerska, ekonomista z firmy konsultingowej, w rozmowie z "ND" wyjaśnia: "Przedsiębiorca, który może się pochwalić certyfikatem D&B, zyskuje wiarygodność wobec potencjalnych kontrahentów. Jeśli nawiązuję kontakty biznesowe z taką firmą, to wiem, że jest to rzetelny podmiot, który na czas reguluje swoje należności i wywiązuje się z kontraktów. Certyfikaty D&B są cenione wśród przedsiębiorców, bo są one honorowane na całym świecie. Dotyczy to również dokumentów wystawianych przez polski oddział D&B".

Co istotne, LuX Veritatis otrzymała certyfikat za działalność w latach, których dotyczy spór wokół procedury koncesyjnej na pierwszy multipleks. Okazuje się, że argumentacja KRRiT ws. odmowy udzielenia TV Trwam koncesji musi upaść.

"W czasie, kiedy proces koncesyjny był rozstrzygany, mieliśmy bardzo dobrą sytuację finansową. W przeciwieństwie do podmiotów, które wtedy koncesję otrzymały" – mówi Lidia Kochanowicz.

Tymczasem przedstawiciele Krajowej Rady do dziś tłumaczą, że to właśnie względy finansowe stoją za decyzją odmowną ws. koncesji ws. TC Trwam. Przyznanie LuX Veritatis certyfikatu D&B Poland to kolejny dowód, że decyzje w tej sprawie były podejmowane w oparciu o inne przesłanki...

TK,Naszdziennik.pl
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. MAT0971 17.01.2017

  Skandaliczny apel opozycji! Domagano się "interwencji z zewnątrz"

  "16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany „wspólny apel opozycji”, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji".

 2. MCz14122016003 17.01.2017

  Grabiec: PiS robi zamach na samorząd

  "Zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczące zmian w samorządowej ordynacji wyborczej traktujemy jako zamach na samorząd".

 3. gronkus 17.01.2017

  PiS chce ograniczyć kadencję samorządowców

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, iż chciałby aby najbliższe wybory samorządowe w 2018 r. odbyły się według nowych zasad.

 4. Zrzut-ekranu-2017-01-17-o-122242 17.01.2017

  Mazurek: Jesteśmy za leczniczą marihuaną

  "My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach".

 5. jaru2 17.01.2017

  Grabiec: Kaczyński to wytrawny polityk

  -Pod względem taktyki potrafi zawsze z dużego zamieszania wyjść obronną ręką- stwierdził rzecznik PO.

 6. mid-17117039 17.01.2017

  Premier inauguruje "Rok Nowych Zadań"

  "Nowy rok jest dobrym momentem, aby wyznaczyć nowe kierunki działań" - mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji inaugurującej we wtorek akcję „Rok Nowych Zadań”.

 7. kuku2 17.01.2017

  Nie będzie śledztwa przeciwko Rzeplińskiemu

  Sprawa dotyczy wyznaczenie w marcu 2016 r. przez ówczesnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego "niezgodnego z przepisami" składu do zbadania noweli ustawy o TK.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook