Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Właściciel TV Trwam godny zaufania

15.06.2013

Fundacja LuX Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego. Ta decyzja pokazuje fałsz argumentacji KRRiT ws. odmowy przyznania TV Trwam koncesji.

Właściciel Telewizji Trwam Fundacja Lux Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego Dun and Bradstreet (D&B) Poland. Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, wyjaśnia, że certyfikat Fundacja otrzymała za działalność w latach 2011-2012.

Jak wyjaśnia "Nasz Dziennik", D&B Poland to polski oddział amerykańskiej firmy Dun and Bradstreet, która od lat zajmuje się prowadzeniem jednej z najstarszych na świecie wywiadowni gospodarczych. W ramach działalności przyzaje certyfikaty uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w świecie biznesu. D&B bardzo wnikliwie ocenia badane firmy, sprawdza stan ich finansów (rentowność, płynność, poziom zadłużenia, przeterminowane płatności).

Agnieszka Blajerska, ekonomista z firmy konsultingowej, w rozmowie z "ND" wyjaśnia: "Przedsiębiorca, który może się pochwalić certyfikatem D&B, zyskuje wiarygodność wobec potencjalnych kontrahentów. Jeśli nawiązuję kontakty biznesowe z taką firmą, to wiem, że jest to rzetelny podmiot, który na czas reguluje swoje należności i wywiązuje się z kontraktów. Certyfikaty D&B są cenione wśród przedsiębiorców, bo są one honorowane na całym świecie. Dotyczy to również dokumentów wystawianych przez polski oddział D&B".

Co istotne, LuX Veritatis otrzymała certyfikat za działalność w latach, których dotyczy spór wokół procedury koncesyjnej na pierwszy multipleks. Okazuje się, że argumentacja KRRiT ws. odmowy udzielenia TV Trwam koncesji musi upaść.

"W czasie, kiedy proces koncesyjny był rozstrzygany, mieliśmy bardzo dobrą sytuację finansową. W przeciwieństwie do podmiotów, które wtedy koncesję otrzymały" – mówi Lidia Kochanowicz.

Tymczasem przedstawiciele Krajowej Rady do dziś tłumaczą, że to właśnie względy finansowe stoją za decyzją odmowną ws. koncesji ws. TC Trwam. Przyznanie LuX Veritatis certyfikatu D&B Poland to kolejny dowód, że decyzje w tej sprawie były podejmowane w oparciu o inne przesłanki...

TK,Naszdziennik.pl
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 2. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 3. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 4. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

 5. Czabanski-gfgdfgdfgfdgg 27.05.2017

  Czabański do Kurskiego ws. Opola

  "Czekam na rzeczową odpowiedź prezesa TVP Jacka Kurskiego na moje pismo ws. opolskiego festiwalu".

 6. dudapapSITurczyk 27.05.2017

  Prezydent o atakach opozycji: eksplozja frustracji

  To tylko eksplozja frustracji. Spokojnie. Robimy swoje i mamy powody do satysfakcji - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

 7. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 8. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook