Jedynie prawda jest ciekawa


Właściciel TV Trwam godny zaufania

15.06.2013

Fundacja LuX Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego. Ta decyzja pokazuje fałsz argumentacji KRRiT ws. odmowy przyznania TV Trwam koncesji.

Właściciel Telewizji Trwam Fundacja Lux Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego Dun and Bradstreet (D&B) Poland. Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, wyjaśnia, że certyfikat Fundacja otrzymała za działalność w latach 2011-2012.

Jak wyjaśnia "Nasz Dziennik", D&B Poland to polski oddział amerykańskiej firmy Dun and Bradstreet, która od lat zajmuje się prowadzeniem jednej z najstarszych na świecie wywiadowni gospodarczych. W ramach działalności przyzaje certyfikaty uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w świecie biznesu. D&B bardzo wnikliwie ocenia badane firmy, sprawdza stan ich finansów (rentowność, płynność, poziom zadłużenia, przeterminowane płatności).

Agnieszka Blajerska, ekonomista z firmy konsultingowej, w rozmowie z "ND" wyjaśnia: "Przedsiębiorca, który może się pochwalić certyfikatem D&B, zyskuje wiarygodność wobec potencjalnych kontrahentów. Jeśli nawiązuję kontakty biznesowe z taką firmą, to wiem, że jest to rzetelny podmiot, który na czas reguluje swoje należności i wywiązuje się z kontraktów. Certyfikaty D&B są cenione wśród przedsiębiorców, bo są one honorowane na całym świecie. Dotyczy to również dokumentów wystawianych przez polski oddział D&B".

Co istotne, LuX Veritatis otrzymała certyfikat za działalność w latach, których dotyczy spór wokół procedury koncesyjnej na pierwszy multipleks. Okazuje się, że argumentacja KRRiT ws. odmowy udzielenia TV Trwam koncesji musi upaść.

"W czasie, kiedy proces koncesyjny był rozstrzygany, mieliśmy bardzo dobrą sytuację finansową. W przeciwieństwie do podmiotów, które wtedy koncesję otrzymały" – mówi Lidia Kochanowicz.

Tymczasem przedstawiciele Krajowej Rady do dziś tłumaczą, że to właśnie względy finansowe stoją za decyzją odmowną ws. koncesji ws. TC Trwam. Przyznanie LuX Veritatis certyfikatu D&B Poland to kolejny dowód, że decyzje w tej sprawie były podejmowane w oparciu o inne przesłanki...

TK,Naszdziennik.pl
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. 22.01.2018

  Macierewicz pozywa Blumsztajna! Odpowie za słowa o "teczkach"

 2. Pawlowiczmeczet 22.01.2018

  Pawłowicz ostro o centrach kultury muzułmańskiej: są formą groźnej dla nas ekspansji wrogiej kultury

  Według poseł PiS takie centra w Zachodniej Europie są niekontrolowanymi szkołami nienawiści do „niewiernych” i antychrześcijańskiej i antyeuropejskiej radykalizacji religijnej

 3. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 4. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 5. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 6. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 7. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook