Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Właściciel TV Trwam godny zaufania

15.06.2013

Fundacja LuX Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego. Ta decyzja pokazuje fałsz argumentacji KRRiT ws. odmowy przyznania TV Trwam koncesji.

Właściciel Telewizji Trwam Fundacja Lux Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego Dun and Bradstreet (D&B) Poland. Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, wyjaśnia, że certyfikat Fundacja otrzymała za działalność w latach 2011-2012.

Jak wyjaśnia "Nasz Dziennik", D&B Poland to polski oddział amerykańskiej firmy Dun and Bradstreet, która od lat zajmuje się prowadzeniem jednej z najstarszych na świecie wywiadowni gospodarczych. W ramach działalności przyzaje certyfikaty uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w świecie biznesu. D&B bardzo wnikliwie ocenia badane firmy, sprawdza stan ich finansów (rentowność, płynność, poziom zadłużenia, przeterminowane płatności).

Agnieszka Blajerska, ekonomista z firmy konsultingowej, w rozmowie z "ND" wyjaśnia: "Przedsiębiorca, który może się pochwalić certyfikatem D&B, zyskuje wiarygodność wobec potencjalnych kontrahentów. Jeśli nawiązuję kontakty biznesowe z taką firmą, to wiem, że jest to rzetelny podmiot, który na czas reguluje swoje należności i wywiązuje się z kontraktów. Certyfikaty D&B są cenione wśród przedsiębiorców, bo są one honorowane na całym świecie. Dotyczy to również dokumentów wystawianych przez polski oddział D&B".

Co istotne, LuX Veritatis otrzymała certyfikat za działalność w latach, których dotyczy spór wokół procedury koncesyjnej na pierwszy multipleks. Okazuje się, że argumentacja KRRiT ws. odmowy udzielenia TV Trwam koncesji musi upaść.

"W czasie, kiedy proces koncesyjny był rozstrzygany, mieliśmy bardzo dobrą sytuację finansową. W przeciwieństwie do podmiotów, które wtedy koncesję otrzymały" – mówi Lidia Kochanowicz.

Tymczasem przedstawiciele Krajowej Rady do dziś tłumaczą, że to właśnie względy finansowe stoją za decyzją odmowną ws. koncesji ws. TC Trwam. Przyznanie LuX Veritatis certyfikatu D&B Poland to kolejny dowód, że decyzje w tej sprawie były podejmowane w oparciu o inne przesłanki...

TK,Naszdziennik.pl
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. tyyyyyys 30.03.2017

  Donald Tusk zostanie przesłuchany 19 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek.

 2. ASDSC06946 30.03.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

  Jak podał resort spraw wewnętrznych, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

 3. pettty 30.03.2017

  Petru lepszy od premier Szydło?

  Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 4. ekshunmacjapowazkiSI 30.03.2017

  Kolejna ekshumacja na Powązkach

  Na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. To 17. ekshumacja przeprowadzona w związku ze śledztwem ws. katastrofy. Na prośbę rodziny prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 5. IMG0629-1 30.03.2017

  Gigantyczna analiza akt ws. Smoleńska

  „Przeprowadzono również kwerendę obowiązujących w 2010 roku przepisów, powtórzono analizy KBWLLP oraz dokonano wysłuchania dużej ilości świadków".

 6. mid-17329100 29.03.2017

  Prezydent: "Ormiański charakter jest mocno wpisany w Polskę"

  - Ormianie przybyli jako zaproszeni goście, jako mile widziani przybysze - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

 7. mid-epa05877130 29.03.2017

  Przesłuchanie Tuska 19 kwietnia

  Były premier został wezwany jako świadek do warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

 8. trzasko-flickr 29.03.2017

  Trzaskowski wiceszefem EPP

  Poseł Platformy zastąpi na tym stanowisku Jacka Saryusz-Wolskiego.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook