Jedynie prawda jest ciekawa

Właściciel Ciechana znów irytuje "Wyborczą"

19.10.2014

"Rugby kształtuje postawy czysto męskie, tak bardzo dziś potrzebne. Wiadomo, co się dzieje dookoła..."

9:8 z Holandią. I nowy sponsor. Reprezentacja Polski rugbystów znalazła nowego inwestora, który jednak nie przypadł do gustu "Gazety Wyborczej".Biznesmenem, który chce zainwestować w polską kadrę jest bowiem Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan, który tak mocno rozgrzał opinię publiczną kilka tygodni temu. Na konferencji prasowej po meczu Jakubiak nie krył zresztą, że wybór nie był przypadkowy: "Rugby kształtuje postawy czysto męskie, tak bardzo dziś potrzebne. Wiadomo, co dzieje się dookoła..." -  tłumaczył.

"Wyborcza" od razu uznała, że Jakubiak "jątrzy"... Tylko czy naprawdę tak postawiony problem jest już jątrzeniem? Reprezentacja rugbystów potrzebuje więcej pieniędzy - na szkolenia młodzieży i na pensję dla dorosłych sportowców. 

Wcześniej Jakubiak wywołał dużo emocji swoim wpisem skierowanym do Dariusza Michalczewskiego, który wsparł starania środowisk LGBT w sprawie uznania związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Życzę ci, Dariuszu, mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać" - napisał na Facebooku Jakubiak. Później za ton wypowiedzi przeprosił, ale podkreślił też, że swoich przekonań nie zmieni. 

LL

Warto poczytać

 1. waszczykowski22092017 23.10.2017

  Waszczykowski krytykuje artykuły we włoskiej prasie. "Są jednostronne"

  Szef dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że niektóre artykuły na temat Polski we włoskiej prasie są "skrajnie jednostronne" i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację. Tak odniósł się do publikacji między innymi na temat migrantów.

 2. KaminskiWasik23102017 23.10.2017

  Jest już projekt ustawy o jawności życia publicznego. Ma zwiększyć transparentność

  Wzmocnienie przejrzystości państwa poprzez m.in. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym, nowy wzór jawnych i jednakowych dla wszystkich zobowiązanych oświadczeń majątkowych - zakłada przedstawiony w poniedziałek projekt ustawy o jawności życia publicznego

 3. Rodzina 23.10.2017

  Takich słów oczekujemy w Sejmie! "Fundamentem naszej zbiorowości jest rodzina"

  Pełna rodzina najbardziej opłaca się nam jako wspólnocie, dlatego powinniśmy prowadzić politykę, która zachęca do zakładanie rodziny i usuwa instrumenty zniechęcające np. do zawierania związku małżeńskiego - powiedział wiceminister rodziny Bartosz Marczuk podczas kongresu "Europa Christi".

 4. Rezydenci23102017 23.10.2017

  Radziwiłł: zmiany w rezydenturze są potrzebne

  Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat zmian dotyczących rezydentury, rozważane są różne scenariusze; rezydentura powinna być narzędziem motywowania do wybierania specjalności, na które jest zapotrzebowanie - uważa szef MZ Konstanty Radziwiłł.

 5. Warszawapoznanskawiki 23.10.2017

  Poseł PiS zapowiada bezpardonową walkę z reprywatyzacyjnymi oszustami

  Chcemy dokonać kontroli reprywatyzacji kamienic w całej Polsce - powiedział w poniedziałek w Kaliszu, członek komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie, poseł PiS Jan Mosiński.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook