Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Właściciel Ciechana znów irytuje "Wyborczą"

19.10.2014

"Rugby kształtuje postawy czysto męskie, tak bardzo dziś potrzebne. Wiadomo, co się dzieje dookoła..."

9:8 z Holandią. I nowy sponsor. Reprezentacja Polski rugbystów znalazła nowego inwestora, który jednak nie przypadł do gustu "Gazety Wyborczej".Biznesmenem, który chce zainwestować w polską kadrę jest bowiem Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan, który tak mocno rozgrzał opinię publiczną kilka tygodni temu. Na konferencji prasowej po meczu Jakubiak nie krył zresztą, że wybór nie był przypadkowy: "Rugby kształtuje postawy czysto męskie, tak bardzo dziś potrzebne. Wiadomo, co dzieje się dookoła..." -  tłumaczył.

"Wyborcza" od razu uznała, że Jakubiak "jątrzy"... Tylko czy naprawdę tak postawiony problem jest już jątrzeniem? Reprezentacja rugbystów potrzebuje więcej pieniędzy - na szkolenia młodzieży i na pensję dla dorosłych sportowców. 

Wcześniej Jakubiak wywołał dużo emocji swoim wpisem skierowanym do Dariusza Michalczewskiego, który wsparł starania środowisk LGBT w sprawie uznania związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Życzę ci, Dariuszu, mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać" - napisał na Facebooku Jakubiak. Później za ton wypowiedzi przeprosił, ale podkreślił też, że swoich przekonań nie zmieni. 

LL

Słowa kluczowe:

Polska

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook