Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Władza walczy z prawdą, a nie o prawdę

22.11.2011

Zorganizowanie konferencji naukowej dotyczącej katastrofy smoleńskiej jest bardzo dobrym pomysłem – uważa poseł PiS Jarosław Zieliński. W rozmowie z portalem Stefczyk.info przyznaje, że państwo powinno wspierać takie inicjatywy.

Jeśli naukowcy, eksperci chcą podjąć trud i włożyć wysiłek na rzecz poszukiwania prawdy o katastrofie smoleńskiej to należy ich wspomóc. To należy wesprzeć. Tymczasem okazuje się, że agendy rządowe odmówiły wsparcia inicjatorom tej inicjatywy. Decyzję tę uważam za niedobrą – mówi poseł Zieliński, członek parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

W ocenie naszego rozmówcy, państwu polskiemu powinno zależeć, by prawda o tragedii z 10 kwietnia jak najszybciej ujrzała światło dzienne. Wyraźnie jednak widać niechęć do prawdy. Stąd zdaje się brak wsparcia i inicjatywy naukowców. To wpisuje się niestety w działania władz, jakie widzimy od dawna – wskazuje nasz rozmówca.

W ocenie Jarosława Zielińskiego za niechęcią rządzących do szukania prawdy o okolicznościach katastrofy smoleńskiej może stać również strach o własną przyszłość. Niewykluczone, że Donald Tusk i jego ministrowie mają w tej sprawie blokady nie tylko psychologiczne, ale również prawne, żeby tej sprawy nie drążyć. Ci ludzie byli odpowiedzialni za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Przygotowali ją źle, co mogło mieć wpływ pośredni na katastrofę smoleńską – tłumaczy nasz rozmówca. Wskazuje, że odpowiednie instytucje powinny wyjaśnić, czy politycy rzeczywiście mieli taki wpływ na tragedię. Również z analiz naukowców mogłaby wyjść skala odpowiedzialności polityków rządzących – zaznacza Zieliński.

Poseł PiS zaznacza, że niechęć władza do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej powinien być dobrze znany Polakom. Czasem przybierała ona nawet formę niemal panicznych ataków na ludzi, którzy tą sprawą się interesują na poważnie – kwituje nasz rozmówca.

saż

[fot. premier.gov.pl]


Warto poczytać

 1. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 2. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 3. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 4. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 5. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 6. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 7. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 8. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook