Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Władza walczy z prawdą, a nie o prawdę

22.11.2011

Zorganizowanie konferencji naukowej dotyczącej katastrofy smoleńskiej jest bardzo dobrym pomysłem – uważa poseł PiS Jarosław Zieliński. W rozmowie z portalem Stefczyk.info przyznaje, że państwo powinno wspierać takie inicjatywy.

Jeśli naukowcy, eksperci chcą podjąć trud i włożyć wysiłek na rzecz poszukiwania prawdy o katastrofie smoleńskiej to należy ich wspomóc. To należy wesprzeć. Tymczasem okazuje się, że agendy rządowe odmówiły wsparcia inicjatorom tej inicjatywy. Decyzję tę uważam za niedobrą – mówi poseł Zieliński, członek parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

W ocenie naszego rozmówcy, państwu polskiemu powinno zależeć, by prawda o tragedii z 10 kwietnia jak najszybciej ujrzała światło dzienne. Wyraźnie jednak widać niechęć do prawdy. Stąd zdaje się brak wsparcia i inicjatywy naukowców. To wpisuje się niestety w działania władz, jakie widzimy od dawna – wskazuje nasz rozmówca.

W ocenie Jarosława Zielińskiego za niechęcią rządzących do szukania prawdy o okolicznościach katastrofy smoleńskiej może stać również strach o własną przyszłość. Niewykluczone, że Donald Tusk i jego ministrowie mają w tej sprawie blokady nie tylko psychologiczne, ale również prawne, żeby tej sprawy nie drążyć. Ci ludzie byli odpowiedzialni za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Przygotowali ją źle, co mogło mieć wpływ pośredni na katastrofę smoleńską – tłumaczy nasz rozmówca. Wskazuje, że odpowiednie instytucje powinny wyjaśnić, czy politycy rzeczywiście mieli taki wpływ na tragedię. Również z analiz naukowców mogłaby wyjść skala odpowiedzialności polityków rządzących – zaznacza Zieliński.

Poseł PiS zaznacza, że niechęć władza do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej powinien być dobrze znany Polakom. Czasem przybierała ona nawet formę niemal panicznych ataków na ludzi, którzy tą sprawą się interesują na poważnie – kwituje nasz rozmówca.

saż

[fot. premier.gov.pl]


Warto poczytać

 1. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 2. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 3. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 4. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 5. stanislawtyszkayoutubewsensie 20.01.2017

  Tyszka chce wyjaśnień ws. Straży Marszałkowskiej

  "Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło".

 6. mid-17119263 20.01.2017

  Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany

  „Jego funkcję pełni teraz jeden z zastępców” - poinformował Marszałek Senatu.

 7. mid-17119055 20.01.2017

  Rafalska: Zasiłki nie zastąpią dochodu

  Liczba bezrobotnych spadła, pracujemy długo i coraz wydajniej. Nie jest więc tak, że każda kobieta, która otrzymała 500+, myśli, że w domu będzie jej najlepiej - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 8. dwnld977028815 20.01.2017

  Szefowa KPRP: Polskę i Izrael łączy wiele

  "Wizyta na Bliskim Wschodzie w wymiarze gospodarczym jest niesłychanie istotna”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook