Jedynie prawda jest ciekawa


Polska w pierwszej światowej lidze. Wizyta Trumpa pokazuje nasze znaczenie

04.07.2017

- Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie buduje prestiż Polski i nas wzmacnia; to sukces Polski - ocenił wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Zapewnił też, że Polska jest przygotowana na przyjazd prezydenta USA.

Zieliński powiedział we wtorek w Telewizji Republika, że Polska jest gotowa na przyjęcie prezydenta USA. "Jako państwo jesteśmy przygotowani, bardzo cieszymy się, że Trump złoży wizytę w Polsce, to jest przecież przywódca światowego mocarstwa, nasze bezpieczeństwo w znacznej mierze jest uzależnione od dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi" - zaznaczył.

Jego zdaniem, wizyta Trumpa w Warszawie buduje prestiż Polski i "nas wzmacnia". "Bardzo się cieszymy, że Polska jest tym krajem, gdzie Donald Trump przyjeżdża, wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich, którego będą mogli słuchać wszyscy Polacy" - powiedział wiceminister.

Prezydent USA będzie gościł w Warszawie 5 i 6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Zieliński powiedział też, że bezpieczeństwo Europy zależy również od dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. "Nie możemy dokonywać takich wyborów, do których próbuje nas może ktoś skłaniać - Niemcy, czy Stany Zjednoczone. Mamy Unię Europejską i mamy NATO, bezpieczeństwo transatlantyckie jest ważne dla wszystkich członków NATO, Europa powinna czerpać z wartości, które wiążą się z tą wizytą" - podkreślił.

Pytany o wypowiedzi części polityków opozycji, którzy uważają, że wizyta Trumpa w Warszawie to jedynie kurtuazja, wiceminister powiedział, że politycy opozycji są "małostkowi i zupełnie nieroztropni". "Trump to przywódca światowego mocarstwa, potężnego państwa (...) każda wizyta, każdy krok na arenie międzynarodowej przywódcy takiego mocarstwa ma swoje znaczenie. Opozycji chodzi o to, żeby umniejszyć rangę tego wydarzenia, bo (to) nie oni rządzą i nie mogą się z tym pogodzić" - ocenił. Jak dodał, wizyta Trumpa w Warszawie to "sukces Polski".

"Opozycja próbuje podważyć wszystko, co robimy, to oczywiście jest zupełnie bezzasadne, śmieszne, a także szkodliwe" - przekonywał wiceminister. Jak ocenił, opozycja swoimi działaniami szkodzi Polsce.

Zieliński wyraził również nadzieję, że rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Trumpem potwierdzi dobre relacje i dobre perspektywy rozwoju stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi - zarówno w ramach NATO, jak i stosunków bilateralnych. Jak ocenił, obecność Amerykanów na wschodniej flance NATO ma znaczenie historyczne.

Warto poczytać

 1. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 2. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 3. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

 4. Woronicza17a 20.05.2018

  Puste fotele totalnej opozycji w Woronicza 17. Boją się kolejnego skandalu z Gawłowskim?

  Andrzej Halicki (PO), Urszula Pasławska (PSL-UED) i Mirosław Suchoń (Nowoczesna) nie wzięli udziału w niedzielnym programie "Woronicza 17" w TVP Info. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podkreślali, że audycja jest stronnicza, manipuluje informacjami i pomija ważne tematy

 5. DarMlodziezy20052018 20.05.2018

  Wzruszający widok w Gdyni. "Dar Młodzieży" wypływa w Rejs Niepodległości

  W południe w Gdyni, z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczęła się uroczystość przed wypłynięciem "Daru Młodzieży" w Rejs Niepodległości

 6. Rzeplinskiwiki 20.05.2018

  Czy to już obsesja? Rzepliński opowiada o "spotkaniu" z Kaczyńskim

  W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński opowiedział historię swojego "spotkania z Jarosławem Kaczyńskim". - Nasze spojrzenia spotkały się co najmniej trzykrotnie - powiedział Rzepliński

 7. ObywateleRP20052018 20.05.2018

  Obywatele RP w znów w akcji. Tak wykorzystują niepełnosprawnych podczas protestu [WIDEO]

  Powoli opadają maski pod protestem niepełnosprawnych. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że jest on w coraz większym stopniu wykorzystywany do walki z obecnym rządem? Zamieszczone na Twitterze nagranie spod Sejmu w dużym stopniu je rozwiewa

 8. 1270bettysz 19.05.2018

  Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

  Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie - powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie).

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook