Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wipler odszedł z PiS

03.06.2013

- Postanowiłem wystąpić z klubu i partii i rozpocząć nową polityczną drogę – ogłosił Przemysław Wipler, nadal poseł, ale już nie Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta oznajmił swoją decyzję na specjalnej konferencji prasowej. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z mandatu poselskiego i będzie budował nowy ruch polityczny.

- Postanowiłem wystąpić z klubu i partii i rozpocząć nową polityczną drogę, w której będę starał się współpracować przede wszystkim z tymi Polakami, których w dniu dzisiejszym nie ma w polskiej polityce. Będę starał współpracować z ludźmi, którzy chcą bardzo odważnych zmian, ponieważ tego potrzebuje Polska - powiedział Wipler.

Stwierdził, że 2,5 mln Polaków opuściło kraj, a mogą wyjechać kolejni, bo ci, którzy zostali, m.in. boją się mieć dzieci.

Sytuacja wymaga odważnych zmian, dalej idących niż te, które proponuje którekolwiek ugrupowanie. Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński są nadzieją, ale wielu z nas chce szukać tej nadziei gdzie indziej – uznał poseł.

- Zakładamy stowarzyszenie „Republikanie”. Zakładam je razem z dosyć dużą liczbą osób. (...) W najbliższym czasie zobaczycie państwo ludzi, z którymi ruszam w tę nową drogę – dodał.

Decyzja Wiplera wywołała krytyczne komentarze w PiS. - Doświadczenie uczy mnie tego, że Przemysław Wipler skończy tak, jak Joanna Kluzik albo Paweł Kowal albo Zbigniew Ziobro. Jest to kolejna inicjatywa skazana na przegraną i z której zadowolony może być szef obecnego rządu, lider Platformy Obywatelskiej – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Według szefa klubu parlamentarnego PiS, Wipler postąpiłby honorowo, gdyby zrzekł się poselskiego mandatu.

Od niedawna mówi się o tym, że Wipler będzie chciał kandydować na prezydenta Warszawy. W spekulacjach pojawiają się również plotki dotyczące nowej formacji politycznej, którą Wipler chciałby budować razem z Jarosławem Gowinem i środowiskiem partii PJN.

Svl/JKUB

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook