Jedynie prawda jest ciekawa

Wipler: Korwin-Mikke na prezydenta Polski!

16.10.2014

„Mam taką nadzieję, że będzie kandydował, przy bardzo niewyrazistym kandydacie Prawa i Sprawiedliwości będzie miał szanse zdobyć bardzo dobry wynik” - mówi poseł KNP Przemysław Wipler w rozmowie z RMF FM.

Jednak wcześniej potwierdza doniesienia o własnym starcie w wyborach o fotel prezydenta Warszawy. A co z poprzednim kandydatem?

„Poprzedni kandydat był wybrany w ramach procedur ogólnokrajowych, czyli miał poparcie naszych kolegów z komitetu politycznego...” - mówi Wipler.

I dodaje:

„Po ludzku rzecz biorąc to się stało, że my zarejestrowaliśmy trzecią największą drużynę w Warszawie. Mamy trzecią pod względem zarejestrowanych radnych drużynę Warszawy i ci ludzie powiedzieli, że potrzebują kogoś, kto jest bardzo rozpoznawalny, a nie buduje rozpoznawalność na tej kampanii...” - podkreśla poseł KNP.

W rozmowie przedstawia również plany jego partii, które powinny zostać zrealizowane dla dobra i rozwoju polskiej gospodarki:

„Chcemy radykalnego obniżenia kosztów pracy, uwolnienia Polaków od haraczu na ZUS, który jak już Najwyższa Izba Kontroli w chwili obecnej mówi zbankrutuje...” - analizuje polityk.

Podkreśla, że wyjście z obecnego systemu może kosztować nasz kraj około 60 mld złotych.

„To jest tyle mniej więcej, ile wynosi zdaniem Banku Światowego i Unii Europejskiej luka podatkowa w podatku VAT w Polsce. Zmiana sytemu podatkowego w Polsce, w którym urzędy skarbowe skupią się na zbieraniu podatku VAT” - mówi Wipler.

Stanowczo dodaje, że KNP ma jeden cel:

„My chcemy dokończyć prywatyzację. Państwo polskie ma olbrzymi majątek jeszcze cały czas” - mówi poseł.

Na końcu namaszcza lidera swojej partii Janusza Korwin-Mikke na kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich:

„Mam taką nadzieję, że będzie kandydował, przy bardzo niewyrazistym kandydacie Prawa i Sprawiedliwości będzie miał szanse zdobyć bardzo dobry wynik” - mówi wiceprezes KNP.

RMF FM, lz

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook