Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: kariera mec. Giertycha powinna się zakończyć

08.07.2014

Bronisław Wildstein krytycznie ocenia rolę Romana Giertycha, która płynie z kolejnych ujawnionych taśm.

„Nawet gdyby oskarżenia pod adresem Piotra Nisztora okazały się słuszne, to w żaden sposób nie wpływa to na ocenę działania Romana Giertycha” - stwierdził Wildstein w Telewizji Republika.

Odnosząc się do treści taśm dziennikarz wskazał, że nie ma wątpliwości, że mecenasowi chodziło o szantażowanie kolejnych najbogatszych biznesmenów książkami Nisztora. „Początkiem miała być książka o Kulczyku, za którą już proponował Nisztorowi 400 tys.” – przypomniał.

Dodał, że trudno bronić tego typu działania. „Pytanie co to mówi o adwokacie, który nakłania drugą osobę do popełnienia przestępstwa. Jest dość oczywiste, że jego kariera jako mecenasa powinna się skończyć – wskazuje Wildstein.

Dodaje, że oczywiste jest, że to Giertych jest inicjatorem w tej rozmowie. „Nie będę się teraz zastanawiał jakie są intencje tygodnika „Wprost”, kiedy podejmuje decyzję o publikacji nagrania, nie będę też bronił Nisztora, bo nie wiem dlaczego przez 3 lata się wstrzymywał od upublicznienia tej rozmowy” – wskazał.

Zaznaczył, że być może oskarżenia rzucane przez Giertycha względem Latkowskiego i Nisztora są słuszne. „Ale co to zmienia w ocenie Giertycha?” - pytał naczelny Telewizji Republika. „Sprawa jest oczywista: propozycje w trakcie tej rozmowy wychodzą od Giertycha” – skwitował.

TK,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270swop 12.12.2017

  Kard. Nycz: w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy dziękować za odzyskanie niepodległości

  W Świątyni Opatrzności Bożej będziemy w 2018 r. dziękować za ludzi Kościoła, którzy odegrali ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - zapowiedział we wtorek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego w tej świątyni.

 2. rulewski12122017 12.12.2017

  Zadziwiający występ senatora Platformy Obywatelskiej. To jest „izba mędrców”?

  W czasie senackiej debaty nad prezydenckimi projektami o SN i KRS, senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się na mównicy w masce z greckiej tragedii.

 3. 1270expose 12.12.2017

  Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

  Premier Mateusz Morawiecki we wtorek o godz. 16.15 rozpoczął w Sejmie wygłaszanie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano we wtorek o północy.

 4. policja12122017 12.12.2017

  Chcą Majdanu w Polsce. Nawołują do rzucania koktajlami Mołotowa

  Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali 33-latka, który zamieścił na portalu społecznościowym wpis nawołujący do organizacji w Warszawie "drugiego Majdanu".

 5. wimmer12122017 12.12.2017

  Bezgraniczna podłość! Założyciel KOD-u sugeruje, że posłanka Kempa sama podpaliła swoje biuro?

  Paweł Wimmer, jeden z pomysłodawców Komitetu Obrony Demokracji, zasugerował na Twitterze, iż biuro posłanki Kempy to „celowa próba zrobienia dymu”, która jest związana ze „stopniową utratą pozycji” w partii przez posłankę.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook