Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: kariera mec. Giertycha powinna się zakończyć

08.07.2014

Bronisław Wildstein krytycznie ocenia rolę Romana Giertycha, która płynie z kolejnych ujawnionych taśm.

„Nawet gdyby oskarżenia pod adresem Piotra Nisztora okazały się słuszne, to w żaden sposób nie wpływa to na ocenę działania Romana Giertycha” - stwierdził Wildstein w Telewizji Republika.

Odnosząc się do treści taśm dziennikarz wskazał, że nie ma wątpliwości, że mecenasowi chodziło o szantażowanie kolejnych najbogatszych biznesmenów książkami Nisztora. „Początkiem miała być książka o Kulczyku, za którą już proponował Nisztorowi 400 tys.” – przypomniał.

Dodał, że trudno bronić tego typu działania. „Pytanie co to mówi o adwokacie, który nakłania drugą osobę do popełnienia przestępstwa. Jest dość oczywiste, że jego kariera jako mecenasa powinna się skończyć – wskazuje Wildstein.

Dodaje, że oczywiste jest, że to Giertych jest inicjatorem w tej rozmowie. „Nie będę się teraz zastanawiał jakie są intencje tygodnika „Wprost”, kiedy podejmuje decyzję o publikacji nagrania, nie będę też bronił Nisztora, bo nie wiem dlaczego przez 3 lata się wstrzymywał od upublicznienia tej rozmowy” – wskazał.

Zaznaczył, że być może oskarżenia rzucane przez Giertycha względem Latkowskiego i Nisztora są słuszne. „Ale co to zmienia w ocenie Giertycha?” - pytał naczelny Telewizji Republika. „Sprawa jest oczywista: propozycje w trakcie tej rozmowy wychodzą od Giertycha” – skwitował.

TK,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Giertych

,

Polska

,

polityka

,

Wildstein

,

afera

,

afera taśmowa

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook