Jedynie prawda jest ciekawa


Wiemy z którym politykiem Polacy najchętniej wyszliby na piwo. "Świństwo, że nie ma mnie na liście"

04.01.2018
Piwo
Wiemy z którym politykiem Polacy najchętniej wyszliby na piwo. "Świństwo, że nie ma mnie na liście"

Polacy wybrali najbardziej "piwną" postać w polskiej polityce. Jak się okazało, na liście nie ma jedynego posła, który może pochwalić się własnym browarem. - Prawdziwe piwo to tylko ze mną - pamiętajcie :) - napisał na Facebooku Marek Jakubiak.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez "SW Research" na zlecenie Grupy Żywiec, najchętniej wyskoczylibyśmy "na browarka" z prezydentem Andrzejem Dudą - tak zadeklarowało aż 47 procent badanych. To oznacza, że Prezydent zdetronizował dotychczasowego lidera rankingu, Pawła Kukiza, który z wynikiem 43 procent spadł na trzecie miejsce. O jeden punkt procentowy wyprzedził go bowiem... Prezydent Słupska Robert Biedroń!

W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, z 38 procentowym piwnym poparciem. Tuż za nim uplasowała się Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Dopiero na szóstym miejscu znalazł się obecny premier, Mateusz Morawiecki.

Badanie z pewnością wprawiło w zakłopotanie chyba najbardziej "piwną" postać w polskiej polityce - właściciela browaru Ciechan i posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka. - Uważam, za zwykłe świństwo, że nie ma mnie na liście z pytaniem z kim napiłbyś się piwa ?  Gdyby chodziło o wino, czy colę rozumiem - ale piwo! Prawdziwe piwo to tylko ze mną - pamiętajcie :) - napisał na Facebooku Jakubiak, który niedawno świętował wypuszczenia na rynek pierwszej partii własnej whisky.

kh/fakt.pl/facebook

Warto poczytać

 1. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 2. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 3. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 4. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 5. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 6. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 7. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 8. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook