Jedynie prawda jest ciekawa


Wiemy z którym politykiem Polacy najchętniej wyszliby na piwo. "Świństwo, że nie ma mnie na liście"

04.01.2018
Piwo
Wiemy z którym politykiem Polacy najchętniej wyszliby na piwo. "Świństwo, że nie ma mnie na liście"

Polacy wybrali najbardziej "piwną" postać w polskiej polityce. Jak się okazało, na liście nie ma jedynego posła, który może pochwalić się własnym browarem. - Prawdziwe piwo to tylko ze mną - pamiętajcie :) - napisał na Facebooku Marek Jakubiak.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez "SW Research" na zlecenie Grupy Żywiec, najchętniej wyskoczylibyśmy "na browarka" z prezydentem Andrzejem Dudą - tak zadeklarowało aż 47 procent badanych. To oznacza, że Prezydent zdetronizował dotychczasowego lidera rankingu, Pawła Kukiza, który z wynikiem 43 procent spadł na trzecie miejsce. O jeden punkt procentowy wyprzedził go bowiem... Prezydent Słupska Robert Biedroń!

W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, z 38 procentowym piwnym poparciem. Tuż za nim uplasowała się Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Dopiero na szóstym miejscu znalazł się obecny premier, Mateusz Morawiecki.

Badanie z pewnością wprawiło w zakłopotanie chyba najbardziej "piwną" postać w polskiej polityce - właściciela browaru Ciechan i posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka. - Uważam, za zwykłe świństwo, że nie ma mnie na liście z pytaniem z kim napiłbyś się piwa ?  Gdyby chodziło o wino, czy colę rozumiem - ale piwo! Prawdziwe piwo to tylko ze mną - pamiętajcie :) - napisał na Facebooku Jakubiak, który niedawno świętował wypuszczenia na rynek pierwszej partii własnej whisky.

kh/fakt.pl/facebook

Warto poczytać

 1. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 2. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 3. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 4. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 5. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 6. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook