Jedynie prawda jest ciekawa


Wielkie protesty na otwarcie Euro

24.04.2012

Sukces sobotniego marszu w obronie telewizji Trwam zachęcił organizatorów do powtórzenia demonstracji. Data kolejnego protestu zapowiada jednak większe emocje. Demonstranci mają przejść ulicami Warszawy pierwszego dnia Euro 2012, gdy zagrają reprezentacje Polski i Grecji – pisze „Rzeczpospolita”.

Chodzi o to, by protest został dostrzeżony przez media na całym świecie. Organizatorzy liczą na to, że w czasie inauguracji Mistrzostw Europy marsz zgromadzi podobną liczbę uczestników jak w minioną sobotę, gdy ulicami stolicy szło kilkadziesiąt tysięcy osób.

- Będziemy chcieli pokazać, że w naszym kraju nie szanuje się konstytucji, łamie się prawo i dyskryminuje katolików – mówi „Rz" poseł PiS Andrzej Jaworski, który koordynował przygotowania do poprzedniego marszu.

Jak dodaje, do kolejnego protestu zmuszają wypowiedzi szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka, który „Zamiast wyciągnąć wnioski z faktu, że tylu ludzi przyjechało do Warszawy, że zebrano 2 miliony podpisów w obronie TV Trwam, szydził z idei marszu, kpił z osób wspierających katolicką telewizję”.

W liście do Bronisława Komorowskiego posłowie PiS napisali, że są gotowi zaniechać protestów wyłącznie po zmianie zachowania ze strony przedstawiciela prezydenta w KRRiT.

Dworak odpowiada w rozmowie z „Rzeczpospolitą”:

Jestem zdziwiony i oburzony takimi zarzutami. Nie było żadnej mojej wypowiedzi, w której w sposób krytyczny czy ironiczny odnosiłbym się do manifestujących.

W marszu 8 czerwca obrońcy wolności mediów być może będą mieli towarzystwo związkowców niezadowolonych z projektu podwyższenia wieku emerytalnego. Decyzję o formie NSZZ „S” ma podjąć pod koniec kwietnia.

Na pewno demonstrować mają taksówkarze – przeciw projektowi deregulacji zawodów przygotowywanemu przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Zapowiadają manifestację właśnie na 8 czerwca, czyli w dniu otwarcia mistrzostw. Nie wykluczają, że na cztery dni zablokują Aleje Ujazdowskie – ulicę, przy której swoje siedziby mają minister Gowin i premier Donald Tusk.

Policja deklaruje, że protesty zabezpieczy, choć ostrzega, że może dojść do całkowitej blokady Warszawy, gdy na stadionie pojawi się kilkadziesiąt tysięcy kibiców, drugie tyle w strefie kibica, a kolejna wielka grupa maszerować będzie ulicami centrum miasta.

ruk, rp.pl

[Fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook