Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wielkie protesty na otwarcie Euro

24.04.2012

Sukces sobotniego marszu w obronie telewizji Trwam zachęcił organizatorów do powtórzenia demonstracji. Data kolejnego protestu zapowiada jednak większe emocje. Demonstranci mają przejść ulicami Warszawy pierwszego dnia Euro 2012, gdy zagrają reprezentacje Polski i Grecji – pisze „Rzeczpospolita”.

Chodzi o to, by protest został dostrzeżony przez media na całym świecie. Organizatorzy liczą na to, że w czasie inauguracji Mistrzostw Europy marsz zgromadzi podobną liczbę uczestników jak w minioną sobotę, gdy ulicami stolicy szło kilkadziesiąt tysięcy osób.

- Będziemy chcieli pokazać, że w naszym kraju nie szanuje się konstytucji, łamie się prawo i dyskryminuje katolików – mówi „Rz" poseł PiS Andrzej Jaworski, który koordynował przygotowania do poprzedniego marszu.

Jak dodaje, do kolejnego protestu zmuszają wypowiedzi szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka, który „Zamiast wyciągnąć wnioski z faktu, że tylu ludzi przyjechało do Warszawy, że zebrano 2 miliony podpisów w obronie TV Trwam, szydził z idei marszu, kpił z osób wspierających katolicką telewizję”.

W liście do Bronisława Komorowskiego posłowie PiS napisali, że są gotowi zaniechać protestów wyłącznie po zmianie zachowania ze strony przedstawiciela prezydenta w KRRiT.

Dworak odpowiada w rozmowie z „Rzeczpospolitą”:

Jestem zdziwiony i oburzony takimi zarzutami. Nie było żadnej mojej wypowiedzi, w której w sposób krytyczny czy ironiczny odnosiłbym się do manifestujących.

W marszu 8 czerwca obrońcy wolności mediów być może będą mieli towarzystwo związkowców niezadowolonych z projektu podwyższenia wieku emerytalnego. Decyzję o formie NSZZ „S” ma podjąć pod koniec kwietnia.

Na pewno demonstrować mają taksówkarze – przeciw projektowi deregulacji zawodów przygotowywanemu przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Zapowiadają manifestację właśnie na 8 czerwca, czyli w dniu otwarcia mistrzostw. Nie wykluczają, że na cztery dni zablokują Aleje Ujazdowskie – ulicę, przy której swoje siedziby mają minister Gowin i premier Donald Tusk.

Policja deklaruje, że protesty zabezpieczy, choć ostrzega, że może dojść do całkowitej blokady Warszawy, gdy na stadionie pojawi się kilkadziesiąt tysięcy kibiców, drugie tyle w strefie kibica, a kolejna wielka grupa maszerować będzie ulicami centrum miasta.

ruk, rp.pl

[Fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. mid-17524049 24.05.2017

  Ziobro: Stachowiak nie zginął od tasera

  „Biegli uznali, że badania nie dają podstaw do jednoznacznego ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci”.

 2. lapinskistefddg 24.05.2017

  Łapiński: Coraz większe nakłady na obronność

  Chcemy być istotnym komponentem bezpieczeństwa międzynarodowego - mówił w środę rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński. Polska będzie zwiększać wydatki na obronność; jeśli chodzi o zaangażowanie polskich żołnierzy poza granicami, na razie nie ma takiego tematu - dodał.

 3. mid-17524047 24.05.2017

  Błaszczak: „Nie uciekamy od odpowiedzialności”

  „My patologię nazywamy po imieniu i na nią skutecznie reagujemy” - mówił szef MSWiA, odpowiadając w Sejmie ws. śmierci Igora Stachowiaka.

 4. CYupUOWAAAdWl0 24.05.2017

  Akcja CBA przeciwko mafii VAT-owskiej

  Zatrzymano trzy osoby podejrzewane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy.

 5. DAkXJVXgAAicPW 24.05.2017

  Prezydent i rząd składają kondolencje

  Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i polscy parlamentarzyści złożyli kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Manchesterze. „Łączę się w żalu i w modlitwie” - napisał na Twitterze prezydent Duda.

 6. executed-1174057-1598x1222 24.05.2017

  Straszą zamachami w całej Polsce. Wysadzimy w powietrze sądy i Sejm!

  "Bomby zawsze będą detonowane po dwie - jedna zawsze będzie się znajdować na terenie obiektu, a druga będzie zrzucana dronem"

 7. Zgromadzenieposlowisenatorow22grudnia201501 23.05.2017

  Sondaż: PiS nadal liderem z 35 proc. poparciem

  - 35 proc. osób deklarujących w maju gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public.

 8. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook