Jedynie prawda jest ciekawa

Wielka impreza Trybunału Konstytucyjnego

29.12.2015

Portal wPolityce.pl dotarł do dokumentów dotyczących imprezy, którą organizują sobie sędziowie TK.

 

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie zasypiają gruszek w popiele i na bazie swojej krótkotrwałej popularności organizują wielką imprezę, która pochłonie od 650 do 750 tys. zł.

Jak pisze Jerzy Kubrak na portalu wPolityce.pl:

"Trybunał ogłosił przetarg, który ma wyłonić operatora 'do obsługi konferencji i uroczystości z okazji Jubileuszu 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego, polegającej na organizacji i zapewnieniu usług hotelarskich, konferencyjnych, restauracyjnych (w tym cateringowych) i transportowych'.

Na imprezę, której koszt przewidziano na 650-750 tys zł (kwota netto, bez VAT), złożą się uroczystość jubileuszowa na Zamku Królewskim (19 maja 2016 r.) oraz konferencja międzynarodowa (19-20 maja) z udziałem delegacji z całego świata.

'W konferencji udział wezmą delegacje sędziów sądów konstytucyjnych skupionych w Europejskiej Konferencji Sądów Konstytucyjnych (41 państw), a także europejskich trybunałów, Komisji Weneckiej Rady Europy i niektórych sądów spoza Europy (łącznie do 100 osób) oraz uczestnicy krajowi w liczbie 104 osób – a zatem łączna liczba miejsc na sali konferencyjnej powinna powinna wynieść 204 – w tym 200 miejsc dla gości oraz 4 miejsca dla osób prowadzących konferencję. Należy również przewidzieć miejsca dla 20 osób ochrony' — czytamy w piśmie z 17 listopada (trwał już wtedy konflikt wokół TK) podpisanym przez Macieja Granieckiego, szefa Biura Trybunału Konstytucyjnego.

Szczegółowo ustalono wykwintne menu. Przykładowo, podczas trwającego 2 godziny lunchu w Arkadach Kubickiego podane mają zostać m.in. rosół z bażanta, perliczki z kołdunami oraz „pieczony udziec jagnięcy z owocami czarnej porzeczki i Crème de cassis”. Do picia „wino w rodzaju Luigi Leonardo, czerwone i białe np. np. Sangiovse, I.G.T, Włochy 2013”.

'Do serwowania dań powinna być użyta zastawa porcelanowa i szklana, a sztućce mogą być wyłącznie metalowe dobrej jakości.'"

mly/wPolityce.pl

fot. PAP/Rafał Guz

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook