Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wicepremier bez teki?

22.11.2012

Szefowie regionów chcą, by Janusz Piechociński został wicepremierem. On sam liczy na dodatkowe stanowiska w rządzie dla PSL - informuje "Rzeczpospolita".

Jak donosi dziennik, w PSL panuje duże poruszenie, gdyż "nowy prezes Stronnictwa Janusz Piechociński układa polityczne klocki w swojej partii, a wielu działaczy rozpoczęło własną grę, by w tej układance się znaleźć."

Jak informuje gazeta wczoraj kuluary Sejmu obiegła informacja, że Piechociński obejmie w rządzie na funkcję wicepremiera, ale nie otrzyma teki ministerialnej.

Takie rozwiązanie byłoby dla niego o tyle korzystne, że mógłby poświęcić więcej czasu sytuacji w partii. W tej sytuacji ministrem gospodarki zostałby kto inny. Wymieniany jest na to stanowisko Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Jednak Piechociński na konferencji prasowej dementował te pogłoski. Również Jarubas zaprzeczał. Ale ich zapewnienia - jak twierdzi "Rzeczpospolita" nie brzmiały przekonująco, tym bardziej że obaj natychmiast dodawali, iż trzeba poczekać na decyzję Rady Naczelnej.

Z informacji „Rz" wynika, że Piechociński chce rozmawiać z Tuskiem o dodatkowych stanowiskach rządowych dla ludowców. Chodzi o wiceministrów w resortach: finansów oraz administracji i cyfryzacji.
Piechociński zapowiedział też, że nie będzie łączenia stanowisk. Politycy z kierownictwa klubu parlamentarnego nie będą mogli zasiadać w NKW ani Radzie Naczelnej PSL. Wśród ludowców, jak twierdzi dziennik, można także usłyszeć, że własną grę prowadzi Stanisław Żelichowski. Mówi się, że może odejść do Kancelarii Prezydenta.
Ludowcy, z którymi rozmawiała „Rz", twierdzą, że coś jest na rzeczy. I spekulują, że ewentualna oferta od prezydenta może posłużyć Żelichowskiemu np. w walce o resort środowiska.
Dziś około południa odbędzie się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Waldemarem Pawlakiem, a później – z Januszem Piechocińskim i Jarosławem Kalinowskim.

ansa /Rzeczpospolita

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 2. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 3. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 4. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 5. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 6. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 7. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 8. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook