Jedynie prawda jest ciekawa


Wicepremier bez teki?

22.11.2012

Szefowie regionów chcą, by Janusz Piechociński został wicepremierem. On sam liczy na dodatkowe stanowiska w rządzie dla PSL - informuje "Rzeczpospolita".

Jak donosi dziennik, w PSL panuje duże poruszenie, gdyż "nowy prezes Stronnictwa Janusz Piechociński układa polityczne klocki w swojej partii, a wielu działaczy rozpoczęło własną grę, by w tej układance się znaleźć."

Jak informuje gazeta wczoraj kuluary Sejmu obiegła informacja, że Piechociński obejmie w rządzie na funkcję wicepremiera, ale nie otrzyma teki ministerialnej.

Takie rozwiązanie byłoby dla niego o tyle korzystne, że mógłby poświęcić więcej czasu sytuacji w partii. W tej sytuacji ministrem gospodarki zostałby kto inny. Wymieniany jest na to stanowisko Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Jednak Piechociński na konferencji prasowej dementował te pogłoski. Również Jarubas zaprzeczał. Ale ich zapewnienia - jak twierdzi "Rzeczpospolita" nie brzmiały przekonująco, tym bardziej że obaj natychmiast dodawali, iż trzeba poczekać na decyzję Rady Naczelnej.

Z informacji „Rz" wynika, że Piechociński chce rozmawiać z Tuskiem o dodatkowych stanowiskach rządowych dla ludowców. Chodzi o wiceministrów w resortach: finansów oraz administracji i cyfryzacji.
Piechociński zapowiedział też, że nie będzie łączenia stanowisk. Politycy z kierownictwa klubu parlamentarnego nie będą mogli zasiadać w NKW ani Radzie Naczelnej PSL. Wśród ludowców, jak twierdzi dziennik, można także usłyszeć, że własną grę prowadzi Stanisław Żelichowski. Mówi się, że może odejść do Kancelarii Prezydenta.
Ludowcy, z którymi rozmawiała „Rz", twierdzą, że coś jest na rzeczy. I spekulują, że ewentualna oferta od prezydenta może posłużyć Żelichowskiemu np. w walce o resort środowiska.
Dziś około południa odbędzie się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Waldemarem Pawlakiem, a później – z Januszem Piechocińskim i Jarosławem Kalinowskim.

ansa /Rzeczpospolita

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook