Jedynie prawda jest ciekawa


Wicepremier bez teki?

22.11.2012

Szefowie regionów chcą, by Janusz Piechociński został wicepremierem. On sam liczy na dodatkowe stanowiska w rządzie dla PSL - informuje "Rzeczpospolita".

Jak donosi dziennik, w PSL panuje duże poruszenie, gdyż "nowy prezes Stronnictwa Janusz Piechociński układa polityczne klocki w swojej partii, a wielu działaczy rozpoczęło własną grę, by w tej układance się znaleźć."

Jak informuje gazeta wczoraj kuluary Sejmu obiegła informacja, że Piechociński obejmie w rządzie na funkcję wicepremiera, ale nie otrzyma teki ministerialnej.

Takie rozwiązanie byłoby dla niego o tyle korzystne, że mógłby poświęcić więcej czasu sytuacji w partii. W tej sytuacji ministrem gospodarki zostałby kto inny. Wymieniany jest na to stanowisko Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Jednak Piechociński na konferencji prasowej dementował te pogłoski. Również Jarubas zaprzeczał. Ale ich zapewnienia - jak twierdzi "Rzeczpospolita" nie brzmiały przekonująco, tym bardziej że obaj natychmiast dodawali, iż trzeba poczekać na decyzję Rady Naczelnej.

Z informacji „Rz" wynika, że Piechociński chce rozmawiać z Tuskiem o dodatkowych stanowiskach rządowych dla ludowców. Chodzi o wiceministrów w resortach: finansów oraz administracji i cyfryzacji.
Piechociński zapowiedział też, że nie będzie łączenia stanowisk. Politycy z kierownictwa klubu parlamentarnego nie będą mogli zasiadać w NKW ani Radzie Naczelnej PSL. Wśród ludowców, jak twierdzi dziennik, można także usłyszeć, że własną grę prowadzi Stanisław Żelichowski. Mówi się, że może odejść do Kancelarii Prezydenta.
Ludowcy, z którymi rozmawiała „Rz", twierdzą, że coś jest na rzeczy. I spekulują, że ewentualna oferta od prezydenta może posłużyć Żelichowskiemu np. w walce o resort środowiska.
Dziś około południa odbędzie się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Waldemarem Pawlakiem, a później – z Januszem Piechocińskim i Jarosławem Kalinowskim.

ansa /Rzeczpospolita

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 8. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook