Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wicepremier bez teki?

22.11.2012

Szefowie regionów chcą, by Janusz Piechociński został wicepremierem. On sam liczy na dodatkowe stanowiska w rządzie dla PSL - informuje "Rzeczpospolita".

Jak donosi dziennik, w PSL panuje duże poruszenie, gdyż "nowy prezes Stronnictwa Janusz Piechociński układa polityczne klocki w swojej partii, a wielu działaczy rozpoczęło własną grę, by w tej układance się znaleźć."

Jak informuje gazeta wczoraj kuluary Sejmu obiegła informacja, że Piechociński obejmie w rządzie na funkcję wicepremiera, ale nie otrzyma teki ministerialnej.

Takie rozwiązanie byłoby dla niego o tyle korzystne, że mógłby poświęcić więcej czasu sytuacji w partii. W tej sytuacji ministrem gospodarki zostałby kto inny. Wymieniany jest na to stanowisko Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Jednak Piechociński na konferencji prasowej dementował te pogłoski. Również Jarubas zaprzeczał. Ale ich zapewnienia - jak twierdzi "Rzeczpospolita" nie brzmiały przekonująco, tym bardziej że obaj natychmiast dodawali, iż trzeba poczekać na decyzję Rady Naczelnej.

Z informacji „Rz" wynika, że Piechociński chce rozmawiać z Tuskiem o dodatkowych stanowiskach rządowych dla ludowców. Chodzi o wiceministrów w resortach: finansów oraz administracji i cyfryzacji.
Piechociński zapowiedział też, że nie będzie łączenia stanowisk. Politycy z kierownictwa klubu parlamentarnego nie będą mogli zasiadać w NKW ani Radzie Naczelnej PSL. Wśród ludowców, jak twierdzi dziennik, można także usłyszeć, że własną grę prowadzi Stanisław Żelichowski. Mówi się, że może odejść do Kancelarii Prezydenta.
Ludowcy, z którymi rozmawiała „Rz", twierdzą, że coś jest na rzeczy. I spekulują, że ewentualna oferta od prezydenta może posłużyć Żelichowskiemu np. w walce o resort środowiska.
Dziś około południa odbędzie się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Waldemarem Pawlakiem, a później – z Januszem Piechocińskim i Jarosławem Kalinowskim.

ansa /Rzeczpospolita

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook