Jedynie prawda jest ciekawa


Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

20.03.2018
LisAndruszkiewicz
Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

- Przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! - odpowiedział Adam Andruszkiewicz na agresywny felieton Tomasza Lisa w najnowszym "Newsweeku".

Opisując pierwsze sto dni rządu Mateusza Morawieckiego, redaktor naczelny Newsweeka, zwrócił uwagę na to że obecny premier przez ten czas powiedział "więcej rzeczy niemądrych, niż poprzedni premierzy przez 29 lat.

- Dziś można czasem odnieść wrażenie, że polityką wobec Ukrainy kieruje pan Andruszkiewicz, wobec Izraela – pan Jaki, wobec Niemiec – pan Mularczyk, wobec Brukseli – pani Pawłowicz, wobec Francji – pan Kownacki, a wobec Ameryki – panowie Cejrowski i Kolonko. Jakich rezultatów państwo oczekują? – pyta w swoim tekście Lis, przypominając że kiedyś tę pozycję budowali m.in. Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Adam Rotfeld, czy Władysław Bartoszewski.

- Dorosłą politykę zastąpiła dziecinna fanfaronada, a dojrzałych polityków – smarkateria – przekonuje Lis.

- Nasza dyplomacja zamieniła smoking na dres, a muszę na złoty łańcuch – dodał redaktor naczelny „Newsweeka”.

Tekst Lisa spotkał się już z reakcją posła koła Wolni i Solidarni, Adama Andruszkiewicza. - Redaktor Tomasz Lis pisze w Newsweeku, że można odnieść wrażenie, iż "polską polityką zagraniczną kieruje p. Andruszkiewicz czy p. Jaki". Panie Redaktorze, jeszcze tak nie jest. Ale niewątpliwie, przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! – napisał Andruszkiewicz.

kh
Fot: YouTube/wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 8. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook