Jedynie prawda jest ciekawa


Według dziennikarki "Newsweeka" PiS cofnął nas z powrotem do... II Wojny Światowej!

07.02.2018
Grochaltweet
Według dziennikarki "Newsweeka" PiS cofnął nas z powrotem do... II Wojny Światowej!

Po tym jak Renata Grochal żaliła się, że mąż Beaty Szydło miał poszczuć ją psem, publicystka "Newsweeka" wyczuła w powietrzu wojnę. - W świecie równoległym budują barykady - skomentował jej słowa Kamil Zaradkiewicz.

- Po dwóch latach rządów PiS Polska cofnęła się do czasów II wojny światowej. To gdzie będziemy po trzech kadencjach, o których marzy PJK? - napisała na Twitterze Grochal.

- Zbyt powściągliwie: do czasów kamienia łupanego powinno być. Już w poprzedniej redakcji było źle, ale w nowej to już spory problem diagnostyczny. :-) - skomentował wpis publicystki Newsweeka Stanisław Janecki z Tygodnika Sieci. - W świecie równoległym budują barykady - stwierdził z kolei Kamil Zaradkiewicz.

Litości dla wpisu Grochal nie mają też internauci. - Do tych WASZYCH czasów po 45r. i od 89r.daj Bóg nigdy nie wrócimy. Z szacunku do mln ofiar II WOJNY ŚWIATOWEJ takie wpisy to albo głupota albo niewiedza albo i jedno i drugie - pisze jeden z nich. Niektórym jednak słowa Grochal przypadły do gustu - na przykład posłowi PO Borysowi Budce, który wpis polubił.

kh
Fot: wikicommons/twitter

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook