Jedynie prawda jest ciekawa

Wawel: Szaleniec zaatakował turystów siekierą

08.05.2013

Do dramatycznych wydarzeń doszło na Wawelu w Krakowie. 48-letni mężczyzna uzbrojony w siekierę zaatakował grupę turystów zwiedzających Wawel. Potem próbował rozjechać grupę ludzi. Mężczyznę powstrzymali strażnicy.

Napastnik jadący samochodem chciał wjechać na teren Wawelu. To jednak mu się nie udało, zatrzymał samochód na barierkach i ruszył z siekierą w ręku na przebywającą obok grupę osób. Byli to turyści, którzy zwiedzali Wawel. Oprowadzał ich ksiądz, który stał się ofiarą napastnika. Wycieczkę oprowadzał ksiądz, który próbował jakoś interweniować. Wtedy atak skierował się przeciwko księdzu. Wygląda to na jakieś wielkie szaleństwo - informuje mł. insp. Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

Szczęśliwie całą sytuację zauważyli strażnicy wawelscy, którzy ruszyli na pomoc zaatakowanym ludziom. Jak informuje Nowak strażnicy strzelali dwukrotnie. Raz w powietrze, ale kiedy ten człowiek wsiadł do samochodu i próbował przejechać wycieczkę, strzelali drugi raz w opony samochodu. Wtedy też udało się go zatrzymać - relacjonuje.

Mężczyzna trafił na komendę. Napastnik jest mieszkańcem Krakowa, był trzeźwy w momencie ataku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policja zaznacza, że na razie nie wiadomo, co kierowało zatrzymanym. Zdaniem RMF FM, zatrzymany mężczyzna - Grzegorz S. - miał mówić: Wawel jest moim domem, nie chcę tutaj obcych.

RMF, lz

[fot: CCWikimedia]

Słowa kluczowe:

Wawel

,

KRaków

,

Straż Pożarna

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook