Jedynie prawda jest ciekawa

Wawel: Szaleniec zaatakował turystów siekierą

08.05.2013

Do dramatycznych wydarzeń doszło na Wawelu w Krakowie. 48-letni mężczyzna uzbrojony w siekierę zaatakował grupę turystów zwiedzających Wawel. Potem próbował rozjechać grupę ludzi. Mężczyznę powstrzymali strażnicy.

Napastnik jadący samochodem chciał wjechać na teren Wawelu. To jednak mu się nie udało, zatrzymał samochód na barierkach i ruszył z siekierą w ręku na przebywającą obok grupę osób. Byli to turyści, którzy zwiedzali Wawel. Oprowadzał ich ksiądz, który stał się ofiarą napastnika. Wycieczkę oprowadzał ksiądz, który próbował jakoś interweniować. Wtedy atak skierował się przeciwko księdzu. Wygląda to na jakieś wielkie szaleństwo - informuje mł. insp. Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

Szczęśliwie całą sytuację zauważyli strażnicy wawelscy, którzy ruszyli na pomoc zaatakowanym ludziom. Jak informuje Nowak strażnicy strzelali dwukrotnie. Raz w powietrze, ale kiedy ten człowiek wsiadł do samochodu i próbował przejechać wycieczkę, strzelali drugi raz w opony samochodu. Wtedy też udało się go zatrzymać - relacjonuje.

Mężczyzna trafił na komendę. Napastnik jest mieszkańcem Krakowa, był trzeźwy w momencie ataku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policja zaznacza, że na razie nie wiadomo, co kierowało zatrzymanym. Zdaniem RMF FM, zatrzymany mężczyzna - Grzegorz S. - miał mówić: Wawel jest moim domem, nie chcę tutaj obcych.

RMF, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. 1270swop 12.12.2017

  Kard. Nycz: w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy dziękować za odzyskanie niepodległości

  W Świątyni Opatrzności Bożej będziemy w 2018 r. dziękować za ludzi Kościoła, którzy odegrali ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - zapowiedział we wtorek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego w tej świątyni.

 2. rulewski12122017 12.12.2017

  Zadziwiający występ senatora Platformy Obywatelskiej. To jest „izba mędrców”?

  W czasie senackiej debaty nad prezydenckimi projektami o SN i KRS, senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się na mównicy w masce z greckiej tragedii.

 3. 1270expose 12.12.2017

  Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

  Premier Mateusz Morawiecki we wtorek o godz. 16.15 rozpoczął w Sejmie wygłaszanie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano we wtorek o północy.

 4. policja12122017 12.12.2017

  Chcą Majdanu w Polsce. Nawołują do rzucania koktajlami Mołotowa

  Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali 33-latka, który zamieścił na portalu społecznościowym wpis nawołujący do organizacji w Warszawie "drugiego Majdanu".

 5. wimmer12122017 12.12.2017

  Bezgraniczna podłość! Założyciel KOD-u sugeruje, że posłanka Kempa sama podpaliła swoje biuro?

  Paweł Wimmer, jeden z pomysłodawców Komitetu Obrony Demokracji, zasugerował na Twitterze, iż biuro posłanki Kempy to „celowa próba zrobienia dymu”, która jest związana ze „stopniową utratą pozycji” w partii przez posłankę.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook