Jedynie prawda jest ciekawa


Wawel: Szaleniec zaatakował turystów siekierą

08.05.2013

Do dramatycznych wydarzeń doszło na Wawelu w Krakowie. 48-letni mężczyzna uzbrojony w siekierę zaatakował grupę turystów zwiedzających Wawel. Potem próbował rozjechać grupę ludzi. Mężczyznę powstrzymali strażnicy.

Napastnik jadący samochodem chciał wjechać na teren Wawelu. To jednak mu się nie udało, zatrzymał samochód na barierkach i ruszył z siekierą w ręku na przebywającą obok grupę osób. Byli to turyści, którzy zwiedzali Wawel. Oprowadzał ich ksiądz, który stał się ofiarą napastnika. Wycieczkę oprowadzał ksiądz, który próbował jakoś interweniować. Wtedy atak skierował się przeciwko księdzu. Wygląda to na jakieś wielkie szaleństwo - informuje mł. insp. Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

Szczęśliwie całą sytuację zauważyli strażnicy wawelscy, którzy ruszyli na pomoc zaatakowanym ludziom. Jak informuje Nowak strażnicy strzelali dwukrotnie. Raz w powietrze, ale kiedy ten człowiek wsiadł do samochodu i próbował przejechać wycieczkę, strzelali drugi raz w opony samochodu. Wtedy też udało się go zatrzymać - relacjonuje.

Mężczyzna trafił na komendę. Napastnik jest mieszkańcem Krakowa, był trzeźwy w momencie ataku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policja zaznacza, że na razie nie wiadomo, co kierowało zatrzymanym. Zdaniem RMF FM, zatrzymany mężczyzna - Grzegorz S. - miał mówić: Wawel jest moim domem, nie chcę tutaj obcych.

RMF, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. morawieckimay18032018 18.03.2018

  Morawiecki rozmawiał z May na temat Rosji. „Reakcja musi być zdecydowana”

  Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w niedzielę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec Rosji

 2. 1270merkelina 18.03.2018

  W poniedziałek w Warszawie wizyta kanclerz Niemiec

  Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny

 3. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 4. 1270zziobro 17.03.2018

  Ziobro: musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce

  Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dot. usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją.

 5. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 6. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

 7. MajewskiBaranPozniak 17.03.2018

  Gdańsk będzie wspierał... zmianę płci? "Musimy się temu stanowczo sprzeciwić"

  Refundacja przez miasto operacji zmiany płci, czy stworzenie tymczasowych dokumentów dla osób przechodzących taką operację - takie rekomendacje w Modelu na rzecz Równego Traktowania wzbudziły protesty środowisk związanych z Koalicją dla Gdańska

 8. Duda16032018 16.03.2018

  Kontrowersyjne słowa Prezydenta. Co miał na myśli mówiąc o "niemieckim uznaniu"?

  Szef MSZ Niemiec Heiko Maas wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości; przekazałem mu, że jestem ostatnią osobą, która chciałaby ograniczenia niezawisłości sędziowskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda portalowi 300polityka.pl

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook